Język

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
Gabriel88
Użytkownik
Użytkownik
Posty:18
Rejestracja:9 paź 2017, o 21:05
Uprawnienia:B
Język

Post autor: Gabriel88 » 3 gru 2017, o 09:51

Witam
mam pytanie jak jest z dogadaniem się na załadunkach i rozładunkach za granicą z języka angielskiego rozumiem z 80% co się mówi lecz gorzej z mówieniem. Czy jest tragicznie z dogadaniem dla takich osób ??

Awatar użytkownika
niedzwiedz123
Użytkownik
Użytkownik
Posty:160
Rejestracja:27 lut 2016, o 12:02

Re: Język

Post autor: niedzwiedz123 » 3 gru 2017, o 10:15

To w zupełności wystarczy do podstawowej komunikacji. Warto nauczyć się słów załadunek/rozładunek w różnych językach (szczególnie we Włoszech, gdzie makaroniarze mają chyba zakaz konstytucyjny mówienia po angielsku :s)

Awatar użytkownika
0liwski
Moderator
Moderator
Posty:322
Rejestracja:30 wrz 2016, o 23:23
Samochód:KILKA...Sp.z.o.o.
Uprawnienia:B, C
Lokalizacja:POMORSKIE

Re: Język

Post autor: 0liwski » 3 gru 2017, o 12:24

niedzwiedz123 pisze:To w zupełności wystarczy do podstawowej komunikacji. Warto nauczyć się słów załadunek/rozładunek w różnych językach (szczególnie we Włoszech, gdzie makaroniarze mają chyba zakaz konstytucyjny mówienia po angielsku :s)
Często bywam we Włoszech....i po angielsku jak najbardziej... nawet z operatorem sztaplarki możesz porozmawiać... Za to we Francjiiiiiiiiiiiiiiiii.... ale to chyba zaszłości historyczne Anglia - Francja....

Wracając do pytania kolegi...
Znajomość języka zawsze Ci pomoże.... Ja często prowadzę wręcz prywatną konwersację aby sobie po prostu porozmawiać.... Ale niestety też posługuję się wyłącznie językiem angielskim.
W innych językach za to warto znać chociaż podstawowe zwroty.
Wspomniani Francuzi bardzo cenią sobie gdy się z nimi chociaż przywitasz w ich języku, podobnie Włosi czy Hiszpanie...również Niemcy.
W Niemczech po angielsku możesz mieć problem aby się porozumieć z pracownikami fizycznymi... kadra menadżerska mówi zazwyczaj po angielsku na bardzo wysokim poziomie.

Sugeruję jednak abyś nie miał kompleksów.... uśmiech na twarzy....i chęci do komunikacji....
Pamiętaj, że po drugiej stronie też są ludzie i im też zależy na szybkim załadunku czy też rozładunku (chociaż bywa też sporo problematycznych firm) :mrgreen:
Kierowca międzynarodówki to...stan umysłu... ;)

Awatar użytkownika
niedzwiedz123
Użytkownik
Użytkownik
Posty:160
Rejestracja:27 lut 2016, o 12:02

Re: Język

Post autor: niedzwiedz123 » 3 gru 2017, o 12:31

Kurde Olo to zyjemy chyba w dwoch roznych Europach, bo mam wrazenie ze u Niemca to nawet babki na kasach mowia po angielsku :D U Makarona ze wszystkich fiatow i iveco, w jakich bylem, chyba tylko kolo Napoli jako tako dalo sie nawiazac jakis dialog. Pomijam tutaj mniejsze firmy, bo w nich o dziwo zazwyczaj jest ok, jednak ja przynajmniej glownie jezdze na duze samochodowki.

Awatar użytkownika
detectivus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:164
Rejestracja:27 lis 2016, o 14:00
Samochód:Iveco Daily Hi-Matic
Uprawnienia:B+E, C
Lokalizacja:Wołomin

Re: Język

Post autor: detectivus » 3 gru 2017, o 12:40

Z mojego doświadczenia to tak jak pisze kolega Niedźwiedź, powinno wystarczyć.
Aczkolwiek poszukaj na forum, jest tu taki fajny skrótowiec że zwrotami nam potrzebnymi w chyba 5 czy 6 językach. Ściągnij, wydrukuj, wykuj i schowaj w aucie :-)
A co do nacji nie gadających po angielsku to ja akurat wyżej Makarona postawił bym jeszcze Żabojadów i Madziarów, choć z tymi ostatnimi - podobnie zresztą jak z północnym Makaronem - łatwiej po niemiecku. Zresztą ja może mam trochę łatwiej, bo na studiach uczyłem się łaciny i greki, więc idzie dogadać się we Włoszech i Hiszpanii (z Portugalią już gorzej), w technikum zaś miałem najpierw rosyjski, a potem niemiecki, więc jestem na wyjazdy przygotowany na całą Europę - poza żabojadami, tam nie rozumieją żadnego ludzkiego języka, albo raczej nie chcą rozumieć.
Reasumując, zapoznaj się z tymi podstawowymi zwrotami i będziesz dawał radę bez większych problemów :-)

Awatar użytkownika
0liwski
Moderator
Moderator
Posty:322
Rejestracja:30 wrz 2016, o 23:23
Samochód:KILKA...Sp.z.o.o.
Uprawnienia:B, C
Lokalizacja:POMORSKIE

Re: Język

Post autor: 0liwski » 3 gru 2017, o 13:25

niedzwiedz123 pisze:Kurde Olo to zyjemy chyba w dwoch roznych Europach, bo mam wrazenie ze u Niemca to nawet babki na kasach mowia po angielsku :D.
W Niemczech w Lidlach czy innych REWACH czy DM albo Penny'ch itp jak najbardziej...to obsługa klienta... :mrgreen:
Ale ja pisałem o typowych fizycznych pracownikach w magazynach czy na sztaplarkach ... Tam bywa naprawdę różnie...
Czasami to miałem wrażenie, że we Francji już jest lepiej... hehe
Oczywiście jak napisałem wcześniej kadra menedżerska w Niemczech to porozmawiasz prawie zawsze w płynnym angielskim. :mrgreen:

Nadmienię też, że spotykam wielokrotnie sytuację gdy robię za tłumacza.... bo nawet wieloletni kierowcy na międzynarodówce na C+E nie potrafią się dogadać...

Dlatego Gabriel88...... skoro sporo rozumiesz...to z praktyką przyjdzie Tobie również i umiejętność konwersacji... Nie bój się. Nie miej kompleksów.... nabierz sporo chęci... i się uda. :D
I również dla Twojego lepszego samopoczucia.... proponuję Tobie tak jak napisał kolega powyżej - spróbuj mieć przy sobie skrypt z takimi naprawdę najbardziej podstawowymi zwrotami w kilku językach.... dotyczących załadunek/wyładunek itp...
Kierowca międzynarodówki to...stan umysłu... ;)

Awatar użytkownika
Gabriel88
Użytkownik
Użytkownik
Posty:18
Rejestracja:9 paź 2017, o 21:05
Uprawnienia:B

Re: Język

Post autor: Gabriel88 » 3 gru 2017, o 15:44

wielkie dzięki Panowie zawsze można na Was liczyć
pozdrawiam i może do zobaczenia w trasie

Awatar użytkownika
Elanguages
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:24 lut 2023, o 14:49

Re: Język

Post autor: Elanguages » 24 lut 2023, o 14:52

Kurs angielski dla zawodowych kierowców samochodów ciężarowych międzynarodowych mp3 audiobook, mp4 filmik z napisami, zapisaną wymową i czasem na powtórzenie, pdf ebook. Nie musisz się już więcej martwić, że sobie nie poradzisz na załadunku czy rozładunku w Europie, Stanach Zjednoczonych (USA) czy innym kraju. Kurs dla kierowców ciężarówek od Elanguages zawiera tysiące słów i zwrotów, które mogą Ci się przydać w każdej sytuacji w trasie.

Kurs języka angielskiego dla kierowców samochodów ciężarowych międzynarodowych. Przydatne zwroty, dialogi i specjalistyczne słownictwo niezbędne do wykonywania pracy w transporcie międzynarodowym. 63 tematy takie jak na załadunku i rozładunku, części samochodu, wyposażenie kierowcy, alfabet itd. Zacznij szybko i poprawnie mówić po angielsku wysłuchaj po polsku po angielsku a następnie powtarzaj w chwili ciszy po lektorze, po angielsku wymawiane 2x, raz normalnie a raz wolno abyś mógł spokojnie powtórzyć.

Lekcje w każdej postaci czyli:
MP4 - filmik z napisami po polski angielski 2x oraz z zapisaną wymową i chwilą ciszy na powtórzenie,
MP3 - audiobook do słuchania polski angielski 2x i czas na powtórzenie,
PDF - ebook do czytania (tylko z całym tematem Załadunek i rozładunek oraz z poszczególnych tematów te najważniejsze słówka i zwroty).

Kupując ten kurs nie potrzebujesz dostępu do Internetu. Pobierasz i masz! Kurs otrzymujesz po dokonaniu przelewu na dysk Google. Stamtąd możesz sobie to pobrać. Możesz zacząć się uczyć w każdy możliwy sposób np. puszczając sobie z radia w trakcie jazdy. / Na telefonie czy laptopie.

Więcej szczegółów znajdziesz na naszej stronie elanguages.pl zakładka kursy i kurs dla kierowców ciężarówek

Co jest w takim kursie kilka zagadnień:

0. Wprowadzenie do kursu
1. Załadunek i rozładunek
2. Pracownicy i nazwy zawodów
3. Miejsca
4. Pojazdy i maszyny
5. Wyposażenie kierowcy i ubrania robocze
6. Części samochodu oraz wyposażenie ciężarówki
7. U mechanika i czasowniki związane z samochodem
8. Rodzaje towarów, ładunki i transport

korni548
Posty:1
Rejestracja:22 lis 2023, o 11:32

Re: Język

Post autor: korni548 » 22 lis 2023, o 11:37

Warto udać się na jakiś kurs językowi, ja polecam angielski Konin.

polakowalczyk
Posty:1
Rejestracja:23 lis 2023, o 11:43

Re: Język

Post autor: polakowalczyk » 23 lis 2023, o 11:46

Szkoła językowa Kraków to najlepsze kursy dla wszystkich. Warto udać się do takiej szkoły, aby chociaż znać podstawowe zwroty.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”