Pytanie nowego busiarze o paszport

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
r0gaL
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:8 sie 2013, o 14:47
Pytanie nowego busiarze o paszport

Post autor: r0gaL » 8 sie 2013, o 14:50

Witam serdecznie własnie przyjąłem się w jednej firmie na busa po ue stąd moje pytanie.
Czy paszport jest mi potrzebny do jazdy po ue ??

Awatar użytkownika
zuraw
Posty:28
Rejestracja:25 cze 2013, o 18:15
Samochód:Mercedes Sprinter
Uprawnienia:B,C+E,D
Lokalizacja:Pruszcz Gdański

Re: Pytanie nowego busiarze o paszport

Post autor: zuraw » 8 sie 2013, o 15:06

Wystarczy Ci dowód osobisty,ale z doświadczenia wiem że lepiej mieć też paszport

Awatar użytkownika
Toreba
Bus Team
Bus Team
Posty:110
Rejestracja:3 kwie 2013, o 05:46
Uprawnienia:kat. B
Lokalizacja:Rzeszów, Tarnobrzeg
Kontakt:

Re: Pytanie nowego busiarze o paszport

Post autor: Toreba » 10 sie 2013, o 20:14

Potwierdzam. Jak pójdziesz wyrobić paszport (jeżeli nie przysługuje Ci żadna ulga - koszt 140zł) szepnij słowo, że wyjeżdżasz do pracy, wspomnij nawet o kierowcy w transporcie międzynarodowym. Powinno zadziałać i po tygodniu dostaniesz paszport. ;)

Awatar użytkownika
r0gaL
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:8 sie 2013, o 14:47

Re: Pytanie nowego busiarze o paszport

Post autor: r0gaL » 13 sie 2013, o 18:19

Okej mam jeszcze jedno pytanie. Byłem dziś na badaniach przed pracą i spotkałem naprawdę nie miła Panią Doktor okulistke. Wzrok mam bardzo dobry Pani uparłą się że oczywiście ostatnia linijkę trzeba czytać przeczytałem pomyliłem 0 z 8 twierdząc że mam wadę wzroku na badaniu mam wypisane jazda samochodem w okularach. I stąd moje pytanie, na prawku nie mam tej informacji wpisanej czy do kontroli np policji muszę mieć te okulary -0.5 bodajże czy mają jakoś wgląd do tego ?

Awatar użytkownika
zuraw
Posty:28
Rejestracja:25 cze 2013, o 18:15
Samochód:Mercedes Sprinter
Uprawnienia:B,C+E,D
Lokalizacja:Pruszcz Gdański

Re: Pytanie nowego busiarze o paszport

Post autor: zuraw » 13 sie 2013, o 19:47

Pod kategorią T z tyłu prawka powinieneś mieć wpis 01.06 który mówi że kierowca ma obowiązek kierować w okularach,jeżeli nie masz takiego wpisu to policja nie ukarze Cie bo nie ma takiej ewidencji.Chyba że lekarz nakaże Ci w jakimś pisemku zabiegać o taki wpis do prawa jazdy.

Awatar użytkownika
r0gaL
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:8 sie 2013, o 14:47

Re: Pytanie nowego busiarze o paszport

Post autor: r0gaL » 13 sie 2013, o 21:27

Ponownie bardzo dziękuje :)

Awatar użytkownika
Karo152
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:25 sty 2023, o 14:01

Re: Pytanie nowego busiarze o paszport

Post autor: Karo152 » 25 lip 2023, o 12:52

r0gaL pisze:
13 sie 2013, o 18:19
Okej mam jeszcze jedno pytanie. Byłem dziś na badaniach przed pracą i spotkałem naprawdę nie miła Panią Doktor okulistke. Wzrok mam bardzo dobry Pani uparłą się że oczywiście ostatnia linijkę trzeba czytać przeczytałem pomyliłem 0 z 8 twierdząc że mam wadę wzroku na badaniu mam wypisane jazda samochodem w okularach. I stąd moje pytanie, na prawku nie mam tej informacji wpisanej czy do kontroli np policji muszę mieć te okulary -0.5 bodajże czy mają jakoś wgląd do tego ?
Hmm, trochę dziwna sytuacja, podejrzana... Ja bym udał się do jakiś specjalistów np. https://blikpol.pl/ Oni przetestują domniemaną wadę na kilka sposobów i wystawią dokładną diagnozę. Nie ma co sobie szkodzić, jeśli będziemy nosić okulary z większą korekcją niż rzeczywiście mamy. Miałem podobną sytuację i po przeprowadzeniu badaniu okazało się, że jednak nie muszę nic nosić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”