b+e+karta kierowcy

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
Jonek
Użytkownik
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:21 sty 2014, o 18:18
Samochód:-
Firma:-
Uprawnienia:A,B
Lokalizacja:Zielona Góra
b+e+karta kierowcy

Post autor: Jonek » 27 lis 2017, o 22:10

Cześć wszystkim,
orientujecie się czy dużo jest pracy na b+e+tacho? Opłaca inwestować się w doszkalanie na e do b?
Pozdrawiam,

Awatar użytkownika
Laweciarz
Posty:145
Rejestracja:23 paź 2014, o 20:12
Samochód:Iveco Daily
Uprawnienia:B,B+E,

Re: b+e+karta kierowcy

Post autor: Laweciarz » 29 lis 2017, o 09:55

Pewnie,że warto. Jeszcze jak lat nie masz to rób. Bo roboty jest. Wyjazdy na Niemcy lub krajówka. Jeśli masz lata to rób z urzędu pracy jako rozszerzenie kwalifikacji C + E i kwalifikacje.
Laweciarz
Obrazek

Awatar użytkownika
bone
Użytkownik
Użytkownik
Posty:43
Rejestracja:2 paź 2015, o 18:18
Samochód:Master
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Gdynia

Re: b+e+karta kierowcy

Post autor: bone » 31 gru 2017, o 21:53

Warto. koszt to kurs 1100 + egzamin 200 + prawko 100 + karta 175. Dobrze trafisz to zwróci Ci się po 1, 2 miesiącach pracy :)

Mnie cieszy jazda na tacho a nie zapałki w oczy :)

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: b+e+karta kierowcy

Post autor: Dychu » 31 gru 2017, o 22:12

Wszystko zależy jaki masz plan bo jak chcesz wskoczyć na duże, to nie warto bo i tak będziesz robił C+E a więc z automatu dostaniesz za darmo B+E :-). Natomiast jeśli masz plan zakończyć karierę na busach z przyczepą czy lawecie, to jasne, że warto ale w tej materii nie ma kokosów więc lepiej zrobić C i wskoczyć na solówkę i tak jak kolega bone napisał, jeździsz na fajnej solówce, masz normalną kabinę jak w tirze i jeździsz na tacho za 250 zł dniówka. Sam sobie odpowiedz co chcesz przyszłości robić :-). Kartę kierowcy jak i prawko zawodowe z kodem 95 i tak co 5 lat musisz nowe robić. Mnie nie cieszy już jazda na tacho bo zawsze jestem zablokowany przez system :-), bez tacho też można normalnie jeździć i więcej opcji mamy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”