Własna działalność i własne autko - Warto czy nie?

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
0liwski
Moderator
Moderator
Posty:322
Rejestracja:30 wrz 2016, o 23:23
Samochód:KILKA...Sp.z.o.o.
Uprawnienia:B, C
Lokalizacja:POMORSKIE
Re: Warto czy nie?

Post autor: 0liwski » 9 gru 2017, o 18:30

Wolf pisze:Dramat, nie, ale irytuje wręcz wkurza bo to należy traktować jako kolejny podatek, tyle że nie jest zmienny, ale tak dla informacji to nie pracodawca okrada kierowców tylko rząd. Żeby pracownikowi legalnie wypłacić wynagrodzenie w wysokości 3000 pln, pracodawca musi wraz zusem i podatkami zapłacić łącznie prawie 5000 pln, a te 40% trafia w czarną dziurę bez dna.
Od ponad 15 lat walczę - z taką świadomością... Mam za sobą sporo występów publicznych...w TV także.
Częstokroć łapię się na tym, że ludzie tego i tak nie rozumieją...
Dalej uważają, ze to pracodawca ich okrada bo na umowie jest tyle a do ręki/na konto mają mniej... czasem to trafia a czasem nie... Po frekwencji na wyborach wnioskuję, ze jednak nie... :roll:
Kierowca międzynarodówki to...stan umysłu... ;)

Awatar użytkownika
Fiat34
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:11 gru 2017, o 16:47
Kontakt:

Re: Warto czy nie?

Post autor: Fiat34 » 13 gru 2017, o 09:23

Hej,
zastanawiam się nad wzięciem auta dla żony i nie wiem czy zdecydować się na leasing czy na wypożyczenie. Na tej stronie czytałem na ten temat świetny artykuł, ale nadal mnie nie przekonali. Słyszałem, że wypożyczanie auta jest coraz powszechniejsze, szczególnie w większych miastach. A wy jak myślicie? Co się bardziej opłaca?

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Warto czy nie?

Post autor: Wolf » 13 gru 2017, o 09:44

Fiat34 pisze:Hej,
zastanawiam się nad wzięciem auta dla żony i nie wiem czy zdecydować się na leasing czy na wypożyczenie. Na tej stronie czytałem na ten temat świetny artykuł, ale nadal mnie nie przekonali. Słyszałem, że wypożyczanie auta jest coraz powszechniejsze, szczególnie w większych miastach. A wy jak myślicie? Co się bardziej opłaca?
Kalkulator i zdrowy rozum pomorze ci podjąć decyzję, jak dla mnie wypożyczenie nie jest nadal atrakcyjna ofertą.

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Warto czy nie?

Post autor: Dychu » 16 gru 2017, o 22:01

Bardzo fajna informacja Wolf, przeczytałem dwa razy bo nie daje mi to spokoju ażeby wreszcie uciec od bosych bossów :-) ale jeszcze nie znalazłem zachodniej spedycji pod którą bym się podpiął, polskie to wiadomo, dziady i nas rżną na każdym kroku i chcą na nas zarobić tylko za to , że wcześniej zaklepali fracht na tej samej giełdzie :-). Zasuwam po EU bo to lubie i kocham więc jak będę to robił u siebie i dla siebie, to się nie martwię o zarobek tym bardziej , że walę z pełnym ADR :-).

Awatar użytkownika
0liwski
Moderator
Moderator
Posty:322
Rejestracja:30 wrz 2016, o 23:23
Samochód:KILKA...Sp.z.o.o.
Uprawnienia:B, C
Lokalizacja:POMORSKIE

Re: Warto czy nie?

Post autor: 0liwski » 16 gru 2017, o 23:54

Ja miałem jakieś 20 miesięcy temu wypożyczony samochód na 4 tygodnie w ramach pojazdu zastępczego.
Auto miało przedłużający się serwis i pokryło z ubezpieczenia wynajem...
Widziałem fakturę: na 4 tygodnie albo na 30 dni... równica w sumie 2 dni - kwota około 6.500 pln brutto...(razem z podatkiem VAT).
Zatem dla firmy transportowej albo nieopłacalne albo słabo opłacalne. Leasing w zasadzie 2 x mniejszy...
Frachty jednak musisz sobie sam szukać.... zewnętrzna spedycja to w formie uzupełnienia.
Kierowca międzynarodówki to...stan umysłu... ;)

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Warto czy nie?

Post autor: Dychu » 17 gru 2017, o 00:03

Nie zgodzę się z Tobą, pracowałem dla Szweckiej, Niemieckiej spedycji i to zupełnie inne stawki i inna klasa ludzi więc kombinować będę w tym kierunku. Giełdy to wiemy jak wyglądają, zawsze ktoś pojedzie za czapkę gruszek z Twoje zlecenie będzie anulowane. Ostatnio jechałem dla Hiszpańskiej spedycji i dupy nie urywało ale frachtów masa więc coś za coś. Pojeźdżę, potestuje i jak trafię coś co mi odpowiada, zasuwam po Ivonkę bo to chyba ostatni, prawdziwy bus :-).

Awatar użytkownika
0liwski
Moderator
Moderator
Posty:322
Rejestracja:30 wrz 2016, o 23:23
Samochód:KILKA...Sp.z.o.o.
Uprawnienia:B, C
Lokalizacja:POMORSKIE

Re: Warto czy nie?

Post autor: 0liwski » 17 gru 2017, o 00:19

Ależ nie musisz się ze mną zgadzać, zrobisz jak uważasz.

Ale skoro owocuje u Ciebie od dłuższego już czasu - o ile pamiętam tak mi coś mówiłeś jakiś już czas temu - jeśli zatem owocuje myśl przejścia na swoje....to warto byś miał kilka źródeł.... Sam wiesz, ze znalezienie źródła do frachtów jest kluczem ile uda Ci się zarobić... sam widzisz jakie problemy stoją przed Tobą w znalezieniu dobrej spedycji.... nie mówiąc już o zagranicznej spedycji... A przecież w branży nie jesteś od wczoraj...

Jest kilka tricków... ale zazwyczaj każdy je trzyma tak jakoś dla siebie.. :lol:
Kierowca międzynarodówki to...stan umysłu... ;)

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Warto czy nie?

Post autor: Dychu » 17 gru 2017, o 00:30

Nie potrzebuje trików, potrzebuje dobrych frachtów, Ivonki z windą i lecę w trase :-).

Awatar użytkownika
0liwski
Moderator
Moderator
Posty:322
Rejestracja:30 wrz 2016, o 23:23
Samochód:KILKA...Sp.z.o.o.
Uprawnienia:B, C
Lokalizacja:POMORSKIE

Re: Warto czy nie?

Post autor: 0liwski » 17 gru 2017, o 00:51

Dychu pisze:Nie potrzebuje trików, potrzebuje dobrych frachtów, Ivonki z windą i lecę w trase :-).
To są właśnie te tricki...Andrzeju ;)
Kierowca międzynarodówki to...stan umysłu... ;)

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Warto czy nie?

Post autor: Wolf » 17 gru 2017, o 10:22

Dychu pisze:Bardzo fajna informacja Wolf, przeczytałem dwa razy bo nie daje mi to spokoju ażeby wreszcie uciec od bosych bossów :-) ale jeszcze nie znalazłem zachodniej spedycji pod którą bym się podpiął, polskie to wiadomo, dziady i nas rżną na każdym kroku i chcą na nas zarobić tylko za to , że wcześniej zaklepali fracht na tej samej giełdzie :-). Zasuwam po EU bo to lubie i kocham więc jak będę to robił u siebie i dla siebie, to się nie martwię o zarobek tym bardziej , że walę z pełnym ADR :-).
Tak z doświadczenia w temacie jazdy pod spedycją:
1. Nasza pierwsza Polska, stawka 0,32, żadne przebiegi, max 6-7 miesięcznie, zapłacili w sumie za 3 miesiące jazdy z 9 !!! (w necie same pozytywne opinie były)
2. Druga spedycja Polska, obiecywali 0,36e wychodziło ok 0,3, przebiegi j/w, ale płacili i to tylko z miesięcznym poślizgiem ;),
3. Spedycja zagraniczna, obiecywali 0,37e, przebiegi j/w, realna 0,30e, płatności z 3 miesięcznym opóźnieniem (ps spedycja z polecenie, znajomy jeździł u niech od trzech lat).

Jazda własna z Giełd
- jeźdimy na tyle ile da rade kierowca, średnio od 3k km do 6k km
- stawka średnia z wyjazdu od 0,36 do 0,70
- płatności niestety j/w, z tym co najważniejsze, połowa w miarę spływa o resztę trzeba się poszarpać, ale nie jest to zabójstwo jak w przypadku "spedycji"

Tak że moja sugestia, żadnych jazd pod spedycją, tylko i wyłącznie giełdy lub własne kontakty, no chyba że ktoś w końcu trafi taką która mimo zapewnień na papierze będzie płaciła w terminie i da gwarancję km (przychodu)który w przypadku niezapewnienia odpowiednich frachtów zostanie wypłacony.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”