Własna działalność i własne autko - Warto czy nie?

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
0liwski
Moderator
Moderator
Posty:322
Rejestracja:30 wrz 2016, o 23:23
Samochód:KILKA...Sp.z.o.o.
Uprawnienia:B, C
Lokalizacja:POMORSKIE
Re: Własna działalność i własne autko - Warto czy nie?

Post autor: 0liwski » 30 gru 2017, o 19:03

Dychu pisze:Dodajmy z ciekawości dla innych...właśnie mam wycenę nowego Mastera w zabudowie wejkamy i cennik poszczególnych rzeczy i tu mam m.in., poduszki z kompresorem 1.840 zł ,lusterka wydłużone ramiona 395 zł, zbiornik paliwa 105 l 430 zł. zabudowa wejkamy najnowszy model z dwoma łóżkami, stolikiem itd., 39.700 zł. Cały Master w tej zabudowie z burtofiraną i wersja 8 paletowa 134.000 zł., brutto czyli do zapłaty :-).
A jaka by była cena takiej samej zabudowy dla auta Iveco..?
Czyli dokładnie takiej samej zabudowy i takiego samego "spania".
Kierowca międzynarodówki to...stan umysłu... ;)

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Własna działalność i własne autko - Warto czy nie?

Post autor: Dychu » 30 gru 2017, o 21:02

0liwski pisze:
Dychu pisze:Dodajmy z ciekawości dla innych...właśnie mam wycenę nowego Mastera w zabudowie wejkamy i cennik poszczególnych rzeczy i tu mam m.in., poduszki z kompresorem 1.840 zł ,lusterka wydłużone ramiona 395 zł, zbiornik paliwa 105 l 430 zł. zabudowa wejkamy najnowszy model z dwoma łóżkami, stolikiem itd., 39.700 zł. Cały Master w tej zabudowie z burtofiraną i wersja 8 paletowa 134.000 zł., brutto czyli do zapłaty :-).
A jaka by była cena takiej samej zabudowy dla auta Iveco..?
Czyli dokładnie takiej samej zabudowy i takiego samego "spania".
Daj mi styczeń na pozbieranie full informacji bo dopiero rozgryzam temat. Jak już będę miał full informacje w dwóch wariantach czyli wszystko o Ivonce i wszystko o Reni, dam znać :-). Na razie czekam aż Wilk napisze kilka słów bo zaginął w akcji :-) a potrzebuje od nich dokładnego info o OCP, OCPD tak ażebyśmy posuneli się dalej w kierunku poradnika. Do tej pory pozbieram informacje o autkach i doklepie temat ze szkoleniami ADR i doradcą ADR które to chcę forumowiczom zapewnić w pakiecie full :-).

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Własna działalność i własne autko - Warto czy nie?

Post autor: Wolf » 30 gru 2017, o 22:11

Dychu pisze:
0liwski pisze:
Dychu pisze:Dodajmy z ciekawości dla innych...właśnie mam wycenę nowego Mastera w zabudowie wejkamy i cennik poszczególnych rzeczy i tu mam m.in., poduszki z kompresorem 1.840 zł ,lusterka wydłużone ramiona 395 zł, zbiornik paliwa 105 l 430 zł. zabudowa wejkamy najnowszy model z dwoma łóżkami, stolikiem itd., 39.700 zł. Cały Master w tej zabudowie z burtofiraną i wersja 8 paletowa 134.000 zł., brutto czyli do zapłaty :-).
A jaka by była cena takiej samej zabudowy dla auta Iveco..?
Czyli dokładnie takiej samej zabudowy i takiego samego "spania".
Daj mi styczeń na pozbieranie full informacji bo dopiero rozgryzam temat. Jak już będę miał full informacje w dwóch wariantach czyli wszystko o Ivonce i wszystko o Reni, dam znać :-). Na razie czekam aż Wilk napisze kilka słów bo zaginął w akcji :-) a potrzebuje od nich dokładnego info o OCP, OCPD tak ażebyśmy posuneli się dalej w kierunku poradnika. Do tej pory pozbieram informacje o autkach i doklepie temat ze szkoleniami ADR i doradcą ADR które to chcę forumowiczom zapewnić w pakiecie full :-).
OCPD - Odpowiedzialność Cywilna Przewoźnika Drogowego, niektórzy skracają do OCP, sugestia brać od razu z Kabotażem na DE, koszt ok 2000 pln, tutaj tak naprawdę cholera wie o co chodzi, tak naprawdę istotne jest żeby był zapis "I INNE". Natomiast może ten linki pomogą
https://trans.info/jak-ustalic-zakres-u ... miec-68432
https://trans.info/trans-info-radzi-jak ... nika-67235

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Własna działalność i własne autko - Warto czy nie?

Post autor: Dychu » 31 gru 2017, o 01:25

Bardzo pomocne linki i dzięki Ci wielkie Wilku :-). Muszę się zdoktoryzować w tym temacie dokładnie ażeby móc sie szerzej wypowiedzieć. Poczekajmy co w temacie napisze nam nasz dedektyw :-).

Awatar użytkownika
0liwski
Moderator
Moderator
Posty:322
Rejestracja:30 wrz 2016, o 23:23
Samochód:KILKA...Sp.z.o.o.
Uprawnienia:B, C
Lokalizacja:POMORSKIE

Re: Własna działalność i własne autko - Warto czy nie?

Post autor: 0liwski » 31 gru 2017, o 16:19

Świetna sprawa...
Zestaw klauzul Must-Have... ale jeden rewelacja... Bo jak ustalić u ciapatych czy to imigrant, uchodźca czy tubylec.. :lol:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kierowca międzynarodówki to...stan umysłu... ;)

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Własna działalność i własne autko - Warto czy nie?

Post autor: Dychu » 4 sty 2018, o 23:18

Temat coś przycichł ale informuję tu kukających, że działam cały czas i zrobię ten mega poradnik :-). Obecnie odwiedzam różne spedycje i firmy prawnicze które muszą nam zapewnić dupochron czyli wszystkie zabezpieczenia prawne, przedstawicieli, wyliczenia diet, Miloga i stu innych kwestii których już sami nie jesteśmy załatwić. W przyszłym tygodniu odwiedzam najsensowniejszą jak do tej pory kancelarie która zajmuję się tylko firmami transportowymi i pewnie podpiszemy z nimi umowę. Następnie biorę się za temat OCP a kolejny etap, to rzetelny i sensowny dostawca aut i leasingodawca. Nie próżnuje i działam ale nim Wam napiszę sensowne poradniki i zbiór informacji wraz z namiarami, poleceniami itd., chciałbym jednak to wszystko sprawdzić, przedyskutować i pozbierać wszelkie informacje tak ażebyście już mieli wszystko na tacy łącznie z telefonami itd. Trochę cierpliwości :-).

Awatar użytkownika
Jari44
Posty:2
Rejestracja:8 sty 2018, o 19:04
Uprawnienia:B

Re: Własna działalność i własne autko - Warto czy nie?

Post autor: Jari44 » 8 sty 2018, o 19:30

Witam forumowiczów, śledzę od dłuższego czasu te forum, ponieważ jestem na etapie otwierania firmy oraz załatwiania leazingu na busa i tu mam pytanie, podczas waszych rozmów i przemyśleń stwierdziliście że jedym z najlepszych aut na międzynarodówkę jest iveco oraz masterka a co myślicie na temat opla movano ponoć jest na takich samych podzespołach co masterka jest tańszy o 10/15 tysięcy oraz w eksplatacji i serwis tańszy.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
0liwski
Moderator
Moderator
Posty:322
Rejestracja:30 wrz 2016, o 23:23
Samochód:KILKA...Sp.z.o.o.
Uprawnienia:B, C
Lokalizacja:POMORSKIE

Re: Własna działalność i własne autko - Warto czy nie?

Post autor: 0liwski » 8 sty 2018, o 19:51

Jari44 pisze: co myślicie na temat opla movano ponoć jest na takich samych podzespołach co masterka jest tańszy o 10/15tysięcy
Opel Movano nie jest na podzespołach Renault Master, Opel Movano jest.... Renault Masterem.
Opel Movano to bliźniaczy model Renault Master III. Oba pojazdy produkowane są w Batilly we Francji przez firmę "Sovab" należącą do grupy Renault.

To konstrukcja w 100% Renault sprzedawana pod marką Opel w Europie kontynentalnej i Vauxhal Movano na terenie UK i IRL.
Również Nissan NV400.... jest Renault Masterem.... O ile auta sygnowane logiem Master i Movano są identyczne i różnią się tylko znaczkiem logo, to Nissan NV400 ma nieco inne lampy przednie.. pozostałe części są w 100% kompatybilne.
Ceny o 10-15 tyś..mniejsze? Ceny są porównywalne, a wynikają z umów pomiędzy koncernami. Różnice w cenie mogą też wynikać z polityki konkretnego dealera, albo wyprzedaży rocznika, albo różnicy wyposażenia czy też typu zabudowy...albo z oferty konkretnego leasingu.

Podsumowując Opel Movano (Renault Master) jak najbardziej godny polecenia. :) Wszak to Renault Master. :mrgreen:
Kierowca międzynarodówki to...stan umysłu... ;)

Awatar użytkownika
Jari44
Posty:2
Rejestracja:8 sty 2018, o 19:04
Uprawnienia:B

Re: Własna działalność i własne autko - Warto czy nie?

Post autor: Jari44 » 8 sty 2018, o 21:31

Dzięki za podsumowanie. Tylko dziwi mnie jeden fakt, dlaczego tak mało Opli jezdzi po kraju ? wiem że Masterki są bardziej popularne, gdy rozmawiałem z przedstawicielami od leazingu z półtora miesiąca temu mówili że brak Masterki i trzeba czekać około dwóch miesięcy bo jest takie zapotrzebowanie. Może teraz wysypią się Opelki na drogach.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
0liwski
Moderator
Moderator
Posty:322
Rejestracja:30 wrz 2016, o 23:23
Samochód:KILKA...Sp.z.o.o.
Uprawnienia:B, C
Lokalizacja:POMORSKIE

Re: Własna działalność i własne autko - Warto czy nie?

Post autor: 0liwski » 8 sty 2018, o 21:40

Jari44 pisze:Dzięki za podsumowanie. Tylko dziwi mnie jeden fakt, dlaczego tak mało Opli jezdzi po kraju ?
A jakie ma to znaczenie..? Może po prostu więcej woli Renault Master z logo Renault, niż Renault Master z logo OPEL.
Jari44 pisze: gdy rozmawiałem z przedstawicielami od leazingu z półtora miesiąca temu mówili że brak Masterki i trzeba czekać około dwóch miesięcy bo jest takie zapotrzebowanie..
Sugeruję raczej poszukać oferty u dealera niż oferty akwizytora w LEASINGU...
jesteś duży już chłopiec... dokonać wyboru musisz sam... :lol:
Kierowca międzynarodówki to...stan umysłu... ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”