Euro5 a Euro6

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
sechu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:8
Rejestracja:15 paź 2017, o 17:23
Samochód:renault master
Firma:swoja
Uprawnienia:B
Euro5 a Euro6

Post autor: sechu » 30 paź 2017, o 00:20

Witam

Zastanawiam się nad kupnem auta albo używany 2016 rok Fiat Ducato 3.0 Euro5 lub nówka Renault Master Euro6
Głównie będę jeździł po Niemczech. W obecnej sytuacji norma Euro5 nie pozwala do wjazdu do niektórych Niemieckich miast. Jak to wygląda w praktyce ? Jest na to jakiś konkretny nacisk czy można to kolokwialnie mówiąc olać ?

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1635
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Euro5 a Euro6

Post autor: Wolf » 31 paź 2017, o 10:36

sechu pisze:Witam

Zastanawiam się nad kupnem auta albo używany 2016 rok Fiat Ducato 3.0 Euro5 lub nówka Renault Master Euro6
Głównie będę jeździł po Niemczech. W obecnej sytuacji norma Euro5 nie pozwala do wjazdu do niektórych Niemieckich miast. Jak to wygląda w praktyce ? Jest na to jakiś konkretny nacisk czy można to kolokwialnie mówiąc olać ?
Żart jakiś, czy kolejna parkingowa opowieść ?

Podaj soje źródło z którego wynika że euro 5 nie może do miasta wjechać ? Bo z tego co wiem a opierając się np. o to źródło http://www.umweltzone.pl/strefy to u nich euro 4 to najwyższa norma na ten moment. a kupując naklejkę dla auta z normą Euro 5 czy te z 6 dostajesz naklejkę na normę euro4

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1635
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Euro5 a Euro6

Post autor: Wolf » 31 paź 2017, o 10:42

Wolf pisze:
sechu pisze:Witam

Zastanawiam się nad kupnem auta albo używany 2016 rok Fiat Ducato 3.0 Euro5 lub nówka Renault Master Euro6
Głównie będę jeździł po Niemczech. W obecnej sytuacji norma Euro5 nie pozwala do wjazdu do niektórych Niemieckich miast. Jak to wygląda w praktyce ? Jest na to jakiś konkretny nacisk czy można to kolokwialnie mówiąc olać ?
Żart jakiś, czy kolejna parkingowa opowieść ?

Podaj soje źródło z którego wynika że euro 5 nie może do miasta wjechać ? Bo z tego co wiem a opierając się np. o to źródło http://www.umweltzone.pl/strefy to u nich euro 4 to najwyższa norma na ten moment. a kupując naklejkę dla auta z normą Euro 5 czy te z 6 dostajesz naklejkę na normę euro4

Aha i na wydrę testowałem w wakacje wjazd do stref umweltzone starym Daily z 2001 35S14 euro3 bez naklejki eko i mimo kilku mijających radiowozów nikt się mnie nie czepiał

Awatar użytkownika
sechu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:8
Rejestracja:15 paź 2017, o 17:23
Samochód:renault master
Firma:swoja
Uprawnienia:B

Re: Euro5 a Euro6

Post autor: sechu » 31 paź 2017, o 22:20

ok dziękuje za informację. Wbrew pozorom pytanie było na serio, bo jak w google wpiszę zielone strefy tylko dla euro6 to już pojawiają się jakieś artykuły. Byłem ciekaw jak to wygląda jeśli chodzi o praktykę.
pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”