działalność zarejestrowana w UK

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
rav148
Użytkownik
Użytkownik
Posty:8
Rejestracja:24 paź 2017, o 20:43
działalność zarejestrowana w UK

Post autor: rav148 » 24 paź 2017, o 21:11

Witam szanownych użytkowników
Czy ktoś z was może ma DG zarejestrowana w anglii a busa w Pl?
Wiadomo w Uk kwota wolna od podatku to 11500 funtów a ich zus to kwota w zasadzie pomijalna, w Pl tańsze ubezpieczenie i brak odrębnego podatku drogowego. Czy są jakieś przeszkody prawne dla takiej kombinacji?

Awatar użytkownika
orys
Użytkownik
Użytkownik
Posty:657
Rejestracja:19 sie 2014, o 02:13
Uprawnienia:B, C, Level D AFS,

Re: działalność zarejestrowana w UK

Post autor: orys » 24 paź 2017, o 22:08

Oczywiście. Jeśli masz zarejestrowaną działalność gospodarczą w UK, to tu jest Twoje "centrum interesów" a zatem tu masz obowiązek zarejestrować samochód.

Parę lat temu niektóre brytyjskie firmy próbowały tego myku, skończyło się na zajęciu pojazdów przez HMRC.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: działalność zarejestrowana w UK

Post autor: Dychu » 25 paź 2017, o 00:18

Kolego rav148,
UK jest z jednej strony OK a z drugiej nie jest już tak łatwo. Otwierałem działalność w UK jako LLP czyli odpowiednik spółki cywilnej ale nie do końca bo LLP nie ma Polskiego odpowiednika i faktycznie jak mówisz, podatki OK jak za wiele nie wykazujesz, ZUS praktycznie nieodczuwalny bo to Ty sam się musisz asekurować filarami no ale biznes transportowy to już nie za ciekawie ubezpieczenia, tax road i inne. Większość moich znajomych uciekło na Czechy i tam pootwierali spółki, pobrali leasingi i funkcjonują na dobrym poziomie. Autka ubezpieczają tam bo taniej niż w PL, leasing też tam atrakcyjny więc może tam pokombinuj ? :-), no chyba, że się przypaliłeś na UK to OK, walcz :-).

Awatar użytkownika
rav148
Użytkownik
Użytkownik
Posty:8
Rejestracja:24 paź 2017, o 20:43

Re: działalność zarejestrowana w UK

Post autor: rav148 » 25 paź 2017, o 13:00

Dzięki za info
Chodzi o to, że pracuje tu już kawał czasu i w moim wieku od czasu do czasu zdarza się już pomyslec o emeryturze, po prostu szkoda mi tych skladek placonych tutaj, ich podstawowa emerytura to prawie 3500 pln i zawsze będzie wyższa od naszej zusowskiej

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: działalność zarejestrowana w UK

Post autor: Dychu » 25 paź 2017, o 17:08

rav148 pisze:Dzięki za info
Chodzi o to, że pracuje tu już kawał czasu i w moim wieku od czasu do czasu zdarza się już pomyslec o emeryturze, po prostu szkoda mi tych skladek placonych tutaj, ich podstawowa emerytura to prawie 3500 pln i zawsze będzie wyższa od naszej zusowskiej
No tak ale w niczym to nie przeszkadza otworzyć np. 2 działalność w Czechach :-).

Awatar użytkownika
rav148
Użytkownik
Użytkownik
Posty:8
Rejestracja:24 paź 2017, o 20:43

Re: działalność zarejestrowana w UK

Post autor: rav148 » 25 paź 2017, o 20:46

No ale wtedy musiałbym mieć kolejnego busa zarejestrowanego w czechach? czy tam jest może inaczej?

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: działalność zarejestrowana w UK

Post autor: Dychu » 25 paź 2017, o 23:50

rav148 pisze:No ale wtedy musiałbym mieć kolejnego busa zarejestrowanego w czechach? czy tam jest może inaczej?
Nie mam pojęcia, jeszcze tak nie kombinowałem ale gdybym miał, to sprzedałbym busa z UK firmie z Czech, w UK już go nie ma zarejestrowanego a jest zarejestrowany na moją firmę w Czechach :-). Tak bym kombinował ale nie mam pojęcia jak to w praktyce by wygladało bo kiedyś nie dało się zarejestrować auta z kierą po prawej, nie wiem jak na dzisiaj to wygląda.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”