Transport Szwajcaria

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
dziadek333
Posty:2
Rejestracja:26 sie 2017, o 17:22
Samochód:fiat ducato h1l2
Transport Szwajcaria

Post autor: dziadek333 » 26 sie 2017, o 17:34

Witam wszystkich jestem tu nowy :)
mam kilka pytan zwiazanych z transportem produktow busem do 3.5 t do szwajcari
mam jednoosobowa dzialalnosc moja praca opiera sie na stalym zleceniu dla kumpla
kupuje produkty w pl glownie makro alkochole soki napoje itp produkty
pakuje to na busa i jade raz w miesiacu do szwajcari
produtky odbiera odemnie kumpel w swoim sklepie
jakie dokumenty potrzebuje dokladnie miec przy sobie jakie wypelnic itd
kazdorazowo posiadam komplet dokumentow celnych OPLACONE przez kumpla
prowadze rowniez kontrolbuucha
wyczytalem gdzies ze powinienem wypisywac sobie rowniez cmrki czy to konieczne ?
tzn sam sobie mam to wystawiac :) ?
moze ktos mi pomoc co i jak wpisywac zeby bylo ok
ile kopi itd
czy cos jeszcze potrzebuje ?
trasa to pol-niemcy-szwajcaria-niemcy-pol
pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc
Wojtek :D

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1635
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Transport Szwajcaria

Post autor: Wolf » 27 sie 2017, o 09:26

dziadek333 pisze:Witam wszystkich jestem tu nowy :)
mam kilka pytan zwiazanych z transportem produktow busem do 3.5 t do szwajcari
mam jednoosobowa dzialalnosc moja praca opiera sie na stalym zleceniu dla kumpla
kupuje produkty w pl glownie makro alkochole soki napoje itp produkty
pakuje to na busa i jade raz w miesiacu do szwajcari
produtky odbiera odemnie kumpel w swoim sklepie
jakie dokumenty potrzebuje dokladnie miec przy sobie jakie wypelnic itd
kazdorazowo posiadam komplet dokumentow celnych OPLACONE przez kumpla
prowadze rowniez kontrolbuucha
wyczytalem gdzies ze powinienem wypisywac sobie rowniez cmrki czy to konieczne ?
tzn sam sobie mam to wystawiac :) ?
moze ktos mi pomoc co i jak wpisywac zeby bylo ok
ile kopi itd
czy cos jeszcze potrzebuje ?
trasa to pol-niemcy-szwajcaria-niemcy-pol
pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc
Wojtek :D
Transport zarobkowy oraz towar handlowy podlega opłatom celnym, czyli bezwzględnie dokument zakupu produktów, dokumenty celne oraz pełna odprawa, cmr z miejsca odbioru/zakupu towaru do miejsca docelowego.

pomysł z założenia super, ale ma jedną wadę i to bardzo dużą, a mianowicie piszesz o makro alkoholach, sokach i napojach, rozumiem że do tego celu wykorzystasz blaszkę a nie plandekę zdajesz sobie również sprawę że np zgrzewka wody 1,5l to ok 9 kg niby mało, ale raczej będziesz tego woził po kilkadziesiąt zgrzewek a co oznacza że na bank będziesz przeładowany co wiąże się z problemami na granicy, mimo że większość cwaniaków uważa celników za debili to oni takimi nie są i jeśli taki spojrzy w dokumenty celne to masz 99% szans na zaproszenie na wagę a później koszty magazynowania, obsługi oraz przeładowania towaru oraz konsekwencje karne. W PL masz max 500 pln i o ile waga nieznacznie przekroczona pojedziesz dalej, u Niemca do max 20% (auto na wadze max 4200kg !!!!) zapłacisz kilkadziesiąt eur i też dalej pojedziesz, niestety, niestety w CH brak tolerancji.

Spożywkę spoko można wozić, ale pamiętaj że płyny a w szczególności w szkle swoje ważą.

Awatar użytkownika
dziadek333
Posty:2
Rejestracja:26 sie 2017, o 17:22
Samochód:fiat ducato h1l2

Re: Transport Szwajcaria

Post autor: dziadek333 » 27 sie 2017, o 10:00

przed kazdym wyjazdem sie waze i calosciowo z paliwem i zemna jest do 3,5 t - nie woze tego jakos specialnie duzo
bardziej mi msie rozchodzi o wystawienie samemu sobie cmrki ?
mam maly magazyn i nie wioze tego bezposrednio z makro ale z tegoz wlasnie magazunu gdzie sie przepakowywuje itd

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1635
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Transport Szwajcaria

Post autor: Wolf » 27 sie 2017, o 10:20

dziadek333 pisze:przed kazdym wyjazdem sie waze i calosciowo z paliwem i zemna jest do 3,5 t - nie woze tego jakos specialnie duzo
bardziej mi msie rozchodzi o wystawienie samemu sobie cmrki ?
mam maly magazyn i nie wioze tego bezposrednio z makro ale z tegoz wlasnie magazunu gdzie sie przepakowywuje itd
Do T1 musisz mieć podpięte dokumenty zakupowe a że już sobie to magazynujesz to nie jest istotne, najprościej podjedz do agencji celnej i zapytaj ich jak się to dokładnie odbywa, będziesz miał info ze źródła.

Awatar użytkownika
wiatr w plecy
Użytkownik
Użytkownik
Posty:57
Rejestracja:22 lis 2014, o 00:45
Samochód:Master
Uprawnienia:a,b.c.t

Re: Transport Szwajcaria

Post autor: wiatr w plecy » 10 wrz 2017, o 06:36

...myślisz jak Woźny w Dzień Nauczyciela...tzn. tak ; TRANSPORT dla kumpla ..Ty myślisz że zarobisz bo na kumpla ... a Kumpel myśli że mało zapłaci bo kumpel dostarczy...czarno to widzę i krótko trwałe ...

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1635
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Transport Szwajcaria

Post autor: Wolf » 14 wrz 2017, o 21:28

wiatr w plecy pisze:...myślisz jak Woźny w Dzień Nauczyciela...tzn. tak ; TRANSPORT dla kumpla ..Ty myślisz że zarobisz bo na kumpla ... a Kumpel myśli że mało zapłaci bo kumpel dostarczy...czarno to widzę i krótko trwałe ...
Dokładnie tak samo to widzę, najgorsze niestety są interesy z kolegami, jeden liczy na cud a drugi na pracę po kosztach.

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Transport Szwajcaria

Post autor: Dychu » 30 wrz 2017, o 23:42

Kolego...ja dodam od siebie tylko tyle : Każdy mądry człowiek, nie kombinuje ale zleca agencji odprawę, udajesz sie do takowej i ona załatwia za Ciebie wszystkie formalności a takie agencje w Swiss jak Carugatii, to nawet idzie z Tobą do odpowiednich okienek i załatwia Ci wszystkie formalnosci, szybko, wygodnie i bez stresów u celników czy to Włoskich czy Szwajcarskich :-). Z Gerlachem, też nie miałem problemów ale już nie chodzą ze mną po okienkach :-).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”