NAWIGACJA !

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
FronMarc7
Posty:3
Rejestracja:14 sie 2017, o 21:19
Uprawnienia:B
NAWIGACJA !

Post autor: FronMarc7 » 24 sie 2017, o 22:08

Witam,
Jaką polecacie nawigację do 500zł? Dodam iż jeżdzę tylko po kraju ( chłodnia bus ) i samochodem na wakacje. Najtańsza navi + wgranie automapy? Czy nie bedzie się zacinała? Czy może jednak z nawigacji Tomtoma? Liczę na mądre odpowiedzi, jaką polecacie a nie gdzie mam szukać po forum. Dziękuje i pozdrawiam

Awatar użytkownika
detectivus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:164
Rejestracja:27 lis 2016, o 14:00
Samochód:Iveco Daily Hi-Matic
Uprawnienia:B+E, C
Lokalizacja:Wołomin

Re: NAWIGACJA !

Post autor: detectivus » 24 sie 2017, o 22:25

Jak zamierzasz jeździć tylko po Polsce to AutoMapa będzie dobrym wyborem. Co do urządzenia to polecam dobry tablet z połączeniem z internetem i AutoMapy w wersji trafić z ruchem na żywo. 7-8 cali kupisz za jakieś 350-400 zł plus licencja AutoMapy i się zmieścisz a przy okazji będzie lepszy niż podstawowe navi że słabym ekranem.

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: NAWIGACJA !

Post autor: Dychu » 24 sie 2017, o 22:39

Osobiście jednak wybrałbym za tą kase TomTom Go 60 :
http://allegro.pl/nawigacja-tomtom-go-6 ... 23517.html

Urządzenie na lata a jak kiedyś zaczniesz jeździć po EU to masz jak znalazł, w budżecie się mieścisz a urządzonko nowej generacji i niezawodne. To prawdziwa nawigacja nie jakieś wynalazki :-) no ale to moja opinia i moje zdanie :-).
Z sensownym tabletem i licencja AM to nie ten budżet jednak :-) dlatwgo sensowniejsza opcja - zakupić prawdziwą navi na lata i na Eu w razie gdyby coś wypadło i trzeba jechać :-), od przybytku głowa nie boli a kasa prawie ta sama jaką chcesz przeznaczyć na navi.

Awatar użytkownika
detectivus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:164
Rejestracja:27 lis 2016, o 14:00
Samochód:Iveco Daily Hi-Matic
Uprawnienia:B+E, C
Lokalizacja:Wołomin

Re: NAWIGACJA !

Post autor: detectivus » 24 sie 2017, o 22:48

Dychu pisze:Osobiście jednak wybrałbym za tą kase TomTom Go 60 :
http://allegro.pl/nawigacja-tomtom-go-6 ... 23517.html

Urządzenie na lata a jak kiedyś zaczniesz jeździć po EU to masz jak znalazł, w budżecie się mieścisz a urządzonko nowej generacji i niezawodne. To prawdziwa nawigacja nie jakieś wynalazki :-) no ale to moja opinia i moje zdanie :-).
Z sensownym tabletem i licencja AM to nie ten budżet jednak :-) dlatwgo sensowniejsza opcja - zakupić prawdziwą navi na lata i na Eu w razie gdyby coś wypadło i trzeba jechać :-), od przybytku głowa nie boli a kasa prawie ta sama jaką chcesz przeznaczyć na navi.
Zgadzam się z Tobą Kolego, ten TomTomik to bardzo dobra opcja.
Aczkolwiek próbowałem tu Koledze zaproponować rozwiązanie dość uniwersalne, tablecik da więcej niż jedną nawigację, a za 350 można już huaweja 7 cali dostać, a no i AM - 120 kosztuje najdroższa dwuletnia - mieszczę się :-)
Ale jeszcze raz podkreślę że co do trwałości, to całkowicie popieram Twoje rozwiązanie.

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: NAWIGACJA !

Post autor: Dychu » 24 sie 2017, o 22:52

Ja akurat nie jeżdzę po Polsce i gustuje w dobrych navi typu Garmin DEZL czy TomTom Trucker 5000, 6000, Go Profesjonal 6250 lub wyżej. Dla nas akurat navi to główna robota więc tu nie ma oszczędzania, raz a dobrze kupić i prace mamy łatwiejszą. Dla kolegi który tylko po PL śmiga, to pewnie, że i tablecik z AM wystarczy ale tu problem z licencją AM, na TomTomie ma dożywotnie aktualizacje i to robi robotę no i pełna profeska już :-). A nóż będzie chciał jechac na wakacje w EU ? , ma jak znalazł :-). Nie czarujmy się i nie oszukujmy, prawdziwe navi to nie IGO czy inne wynalazki ale tylko dwie firmy : Garmin i TomTom :-), przynajmniej dla nas, zawodowych kierowców.

Awatar użytkownika
detectivus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:164
Rejestracja:27 lis 2016, o 14:00
Samochód:Iveco Daily Hi-Matic
Uprawnienia:B+E, C
Lokalizacja:Wołomin

Re: NAWIGACJA !

Post autor: detectivus » 24 sie 2017, o 22:58

To jako ciekawostkę Ci powiem że od jakiegoś czasu jeżdżę na Sygic Truck na tablet bo dostałem od Iveco razem z pakietem oprogramowania do radia i naprawdę jestem zadowolony, działa i offline i z dostępem do internetu (wtedy działają też korki na żywo).
Myślałem że to lipa, a to się okazała całkiem solidna nawigacja.
TomToma Truckera chciałem kupić ale na razie jest zdecydowanie poza moi zasięgiem...

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: NAWIGACJA !

Post autor: Dychu » 24 sie 2017, o 23:00

Mam licencje na Sygica od lat i też używam doraźnie na fonie, tablecie :-) ale nie mam Sygic Truck i chętnie przetestuje to bo do tej firmy mam zaufanie tak jak i do Copilot :-). Hm...masz w Ivonce oryginalne navi ?. Ja na dzisiaj zasuwam na Garminie DEZL 770 ale chcę za miesiąc porwać to nowe Go 6250 i Garmin pójdzie do ludzi za jakąś fajną kase :-). W tym miesiącu wydałem na lodówę, w przyszłym wydam na Tomusia nowego :-).

Awatar użytkownika
detectivus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:164
Rejestracja:27 lis 2016, o 14:00
Samochód:Iveco Daily Hi-Matic
Uprawnienia:B+E, C
Lokalizacja:Wołomin

Re: NAWIGACJA !

Post autor: detectivus » 24 sie 2017, o 23:35

Nie mam navigacji wbudowanej jako takiej, bo tam dają zwykłego TomToma. Ale jak się zamówi radio DAB+ tzw. Daily DAB Radio z systemem Daily Business UP to dostajesz pakiet oprogramowania na Androida do obsługi i sterowania komputerem radia i samochodu przed Bluetooth. I w tym pakiecie jest właśnie Sygic Truck i Fleetwork.
Czasem najwyższą opcja nie jest najlepsza, ja mam właśnie ten stopień niżej i jestem bardziej zadowolony.

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: NAWIGACJA !

Post autor: Dychu » 25 sie 2017, o 00:34

A ja mam jakąś golaske Ivonke, pomimo, że ma niecały roczek, to dupa blada, klimatronik i najzwyklejsze radyjko. Muszę kuknąć na te pakiety co daje Iveco :-).

Awatar użytkownika
FronMarc7
Posty:3
Rejestracja:14 sie 2017, o 21:19
Uprawnienia:B

Re: NAWIGACJA !

Post autor: FronMarc7 » 25 sie 2017, o 19:42

Witam,
Byłem dzisiaj w sklepie gdzie koleś noooo jest dość ogarnięty i właśnie mi go polecono ale do rzeczy... :)
Polecił mi navi BLOW https://www.mediaexpert.pl/nawigacja-gp ... ,id-820480
Z nawigacją IGO PRIMO ( najnowsza mapa ) i bardzo ją chwalił. Mówił mi też że można wgrać najnowszą automape , tzn igo lub automape. Mam do wyboru. Cena 520zł ze wszystkim. Mieliście doczynienia z tą nawigacją? Czy lepiej automape? Dodam iż nie jeżdzę po indywidualnych klientach tylko do sklepów typu : InterMarche, Biedronka itp. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”