NAWIGACJA !

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS
Re: NAWIGACJA !

Post autor: Dychu » 25 sie 2017, o 20:14

Jakoś mam wątpliwości co do "ogarnięcia" tego gościa :-), widocznie nie sprzedaje się to gówno i Ci polecił, standard marketingowy. Pomyśl więc sam i porównaj tą Twoją the best navi za 520 zł a tą profesjonalną której nie trzeba wychwalać ani nie trzeba być ogarnięty" ażeby wiedzieć, że bije wszystkie inne w tej grupie cenowej a i znacznie wyższej również :

http://allegro.pl/nawigacja-tomtom-go-6 ... 23517.html

Nie patrz na reklamy i gości, sam porównaj to co dany producent oferuje a jak nadal będziesz miał wątpliwości, zadaj pytanie na forum dedykowane dla fanów nawigacji czy ten TomTom lepszy czy to coś co Ci "ogarnięty" polecił i dowiesz się szybko prawdy :-).

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
detectivus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:164
Rejestracja:27 lis 2016, o 14:00
Samochód:Iveco Daily Hi-Matic
Uprawnienia:B+E, C
Lokalizacja:Wołomin

Re: NAWIGACJA !

Post autor: detectivus » 25 sie 2017, o 22:48

FronMarc7 pisze:Witam,
Byłem dzisiaj w sklepie gdzie koleś noooo jest dość ogarnięty i właśnie mi go polecono ale do rzeczy... :)
Polecił mi navi BLOW https://www.mediaexpert.pl/nawigacja-gp ... ,id-820480
Z nawigacją IGO PRIMO ( najnowsza mapa ) i bardzo ją chwalił. Mówił mi też że można wgrać najnowszą automape , tzn igo lub automape. Mam do wyboru. Cena 520zł ze wszystkim. Mieliście doczynienia z tą nawigacją? Czy lepiej automape? Dodam iż nie jeżdzę po indywidualnych klientach tylko do sklepów typu : InterMarche, Biedronka itp. Pozdrawiam
Czołem!
Miałem ostatnio takiego Blowa w ręku, moja opinia jest mniej więcej taka: plastik bombastik i typowy chińczyk z polskim logo. Poza tym pod tym adresem co podałeś jest 120zl tańsza i ma już AM, a IGo w Polsce jest średnie (moja subiektywna opinia) więc Ci nie potrzebne. Tak więc super oferta człowieka nagle jest mało super.
Oferta Tomtom jest sporo lepsza, starczy Ci na zawsze, a jakość pracy i wykonania jest o niebo lepsza. Wyżej kolega Dychu dał linka, oglądałem przed chwilą i się podpisuję.

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: NAWIGACJA !

Post autor: Dychu » 26 sie 2017, o 09:05

Można jeszcze kolegę przekonać do naszej wersji faktami a mianowicie, Tomtom korzysta z map Tele Atlasu który oprócz dostarczania najdokładniejszych map dla TomTom, dostarcza je również dla Google Maps a to raczej o czymś świadczy :-).
Może teraz przestanie kombinować i wierzyć w marketing :-).

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: NAWIGACJA !

Post autor: Wolf » 27 sie 2017, o 09:45

Dychu pisze:Można jeszcze kolegę przekonać do naszej wersji faktami a mianowicie, Tomtom korzysta z map Tele Atlasu który oprócz dostarczania najdokładniejszych map dla TomTom, dostarcza je również dla Google Maps a to raczej o czymś świadczy :-).
Może teraz przestanie kombinować i wierzyć w marketing :-).
Moje ostatnie doświadczenie, w tel odpalona nawigacja google maps, na szybie standardowo IGO TRUCK 2017q1, trasa PL - Lizbona - Barcelona - Savona - PL w zasadzie do do Barcelony brak przeciwwskazań jedna i druga prowadziła podobnie, do granicy z żabą też podobnie, no ale później zaczął się cyrk na szczęście jechałem VW T5 zamiast wybrzeżem tak jak mi Igo sugerowało pojechałem google mapsami, pokazywało 1h szybciej, tylko nie spojrzałem że mnie przez góry przeciąga i zamiast jak IGO sugerowało dojazd ok 16 do celu to o tej godzinie dopiero przez granicę FR-IT się przebijałem, w IT to juz zaczął się jawny cyrk, wyłączone opłaty drogowe, IGO pokazuje np 240 km do celu mapsy 210 i oczywiście czasy 30 min szybciej, ja dalej naiwny pojechałem jak mapsy sugerowały, w sumie od granicy jechał z przodu jakiś mały suv nie pamiętam z naklejką z Savony, w sumie navi pokazywała tak samo jak on jechał, aż nagle kazała skręcić, myślę sobie może tylko kupiony tam a nie mieszkaniec, więc zjechałem i po ok 10 min zaczęła się jazd bez trzymanki, droga szeroka na 2m dmc 2t myślę w dupie z jak ja nie dam rady to kto, i pojechałem efekty wizualne i moje bogate ukryte słownictwo zostało w przeciągu następnej godziny bogato wylane na mapsy, przejazd drogą bez pobocza ze spadem do stumyka 2m w dół po lewej ściana po prawej spad, lusterka poskładane jazda tuz przy ścianie a po zatrzymaniu i otwarciu drzwi niewielki kilkunastocentymetrowy zapas asfaltu i skarpa w dół, dalej łamanie gałęzi o auto i w końcu przeciskane się po mikro wioskach, po ok 1h włączyłem IGO z powrotem zamykając mapsy, oczywiście mała osobówka spokojnie dała by tamtędy rade ale niestety blaszka jakaś większa raczej już nie, powrót do pl na IGO, landy w IT i AT bez najmniejszego problemu wbite wymiary auta i wszędzie się mieściłem, bez nerwów i stresu.

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: NAWIGACJA !

Post autor: Dychu » 27 sie 2017, o 10:00

Nie wiem jak się do tego odnieść wilku bo też nie jeżdżę po EU rok a korzystam z różnych navi, zazwyczaj profesjonalnych a nie jakiś wynalazków po 200 zł, Prowadzę też kilka for i czasami testuję różne navi więc coś tam o nich wiem. Mapy tele Atlasu uważam , za najlepsze jakie są na rynku, TomTom i Garmin dla dużych uważam za najlepsze navi. Kiedyś z ciekawości przypiąłem na szybkę 4 różne navi : Garmin DEZL 760, Sygic, Copilot i IGO, z całą pewnością wszystkie 3 bym zostawił ale nigdy nie IGO. Natomiast nie testowałem nigdy IGO Truck więc tu się nie wypowiem. Google maps jest dedykowane pod małe autka nie pod nasze więc tu może dlatego taka akcja no i ustawienia...jeśli nie ma opcji ustawienia tonażu autka, jego gabarytów, to Google Maps traktowało Twój pojazd jako właśnie osobówkę i prowadziło Cię najkrótszą drogą i dlatego pewnie takie jajca ale nie można powiedzieć, że mapy z których korzysta Google Maps to kupa i niedokładne bo to absurd. Wczoraj kupiłem najnowszego Tomusia Go Profesional 6250 i biorę go na grube testy i za miesiąc się odniosę czy warto za taką navi dać 2.000 zł, ja natomiast mam pełne zaufanie do TomToma bo lata na nim jeździłem i nigdy nie miałem zasadzki takiej o jakiej piszesz. To samo dotyczy Garmina dla dużych.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: NAWIGACJA !

Post autor: Wolf » 27 sie 2017, o 10:19

Dychu pisze:Nie wiem jak się do tego odnieść wilku bo też nie jeżdżę po EU rok a korzystam z różnych navi, zazwyczaj profesjonalnych a nie jakiś wynalazków po 200 zł, Prowadzę też kilka for i czasami testuję różne navi więc coś tam o nich wiem. Mapy tele Atlasu uważam , za najlepsze jakie są na rynku, TomTom i Garmin dla dużych uważam za najlepsze navi. Kiedyś z ciekawości przypiąłem na szybkę 4 różne navi : Garmin DEZL 760, Sygic, Copilot i IGO, z całą pewnością wszystkie 3 bym zostawił ale nigdy nie IGO. Natomiast nie testowałem nigdy IGO Truck więc tu się nie wypowiem. Google maps jest dedykowane pod małe autka nie pod nasze więc tu może dlatego taka akcja no i ustawienia...jeśli nie ma opcji ustawienia tonażu autka, jego gabarytów, to Google Maps traktowało Twój pojazd jako właśnie osobówkę i prowadziło Cię najkrótszą drogą i dlatego pewnie takie jajca ale nie można powiedzieć, że mapy z których korzysta Google Maps to kupa i niedokładne bo to absurd. Wczoraj kupiłem najnowszego Tomusia Go Profesional 6250 i biorę go na grube testy i za miesiąc się odniosę czy warto za taką navi dać 2.000 zł, ja natomiast mam pełne zaufanie do TomToma bo lata na nim jeździłem i nigdy nie miałem zasadzki takiej o jakiej piszesz. To samo dotyczy Garmina dla dużych.
Trasa szybka tu i tu była ustawiona, żadna krótka czy tez przełajowa. T5 to prawie jak duże osobowe kombi ;)

Garmina testowałem ale tylko na osobówkach i był ok ale minie podszedł, Tom Toma miałem ale niestety tyle razy co zrobił mi niespodzianki to mu podziękowałem, z moich doświadczeń na en moment IGO Truck to jest to co potrzebujemy, aczkolwiek jest jeszcze jedna zagwostka te same mapy wgrane do WIN CE ale różne wersje programu oraz wersja na ANDKA i mamy trzy różne trasy. A
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: NAWIGACJA !

Post autor: Dychu » 27 sie 2017, o 10:31

Busik w pięknym stanie, pozazdrościć. Co do navi to każdy z nas ma inne nawyki i przyzwyczajenia więc zostawmy ten temat, lubisz IGO TRUCK, używaj go :-), ja zrobiłem już kilka milionów kilometrów i pozostanę przy TomTom i Garminie :-).

Awatar użytkownika
BusiarzPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty:14
Rejestracja:16 lip 2017, o 06:21

Re: NAWIGACJA !

Post autor: BusiarzPL » 27 sie 2017, o 14:32

Jak chcesz wgrać sobie Igo. Polecam tableta. Samsung TAB.a6. Tańszy niż blow z twojego posta i niebo lepszy.

Awatar użytkownika
BusiarzPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty:14
Rejestracja:16 lip 2017, o 06:21

Re: NAWIGACJA !

Post autor: BusiarzPL » 27 sie 2017, o 16:01

Blow.... Słaby wybór. Tak właściwie to win CE , jest najgorszym wyborem. Sprzedawcy wciskają, bo już większość idzie na androida

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”