Z nożem po Europie

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie
Re: Z nożem po Europie

Post autor: Wolf » 11 cze 2017, o 12:04

Ogólnie pałka teleskopowa, gaz, paralizator, czy jakiekolwiek typowe narzędzie którego głównym aspektem jest "broń" w pseudo cywilizowanych krajach traktowana jest jako niepowołane i grozi karą. Nowy kierowca wziął w swoja pierwszą i notabene ostatnia trasę moje auto gdzie leżał nóż ratunkowy http://allegro.pl/n18-noz-skladany-ratu ... 42561.html coś w tym stylu niby ostrze 8,5 cm, ale sam sposób bycia kierowcy spowodował jego konfiskatę oraz mandacik w kwocie 250e, notabene miałem kilka kontroli z tym nożem i nigdy nie było problemu. Bez znaczenie gdzie znajdą taki przedmiot czy na pace czy w kabinie czy też w skrzynce narzędziowej. Ogólnie rurka czy tez inne niepozorne narzędzie którego posiadanie jesteśmy w stanie wytłumaczyć nie powinno stanowić problemu, ale fakt jest jeden, na UE jesteśmy niepożądani a każdy powód żeby nam dowalić jest na naszą niekorzyść. Tak że przy kontrolach spokojnie bez nerwów i z uśmiechem na twarzy, jak do tej pory działa zapłaciłem sam osobiście raz u żaby na hulajnodze za rozmowę przez telefon bez zestawu 90e, oraz raz 15e od zozoli za zbyt dużą ilość paliwa w bańkach, przy czym auto przejechało przez rentgena i było przetrzepane doszczętnie, aczkolwiek nic nie zniszczyli i poodkładali na miejsce.

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Z nożem po Europie

Post autor: jarekvolvo » 11 cze 2017, o 12:32

Aamen. Swięte słowa. 95% sukcesu w czasie kontroli to uśmiech na gębie, włączone (w nocy ofkors) światło w kabinie zanim jeszcze milicjant podejdzie i czysty, ogolony kierowca.
Bo jak zarośnięty i zmierzwiony - "Ooo, na pewno długo jedzie byle szybciej bo pewnie przeładowany i ucieka " - głupia, lecz prawdziwa filozofia wszelkiej milicji...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”