Transport art. medycznych

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB
Re: Transport art. medycznych

Post autor: jarekvolvo » 30 lip 2017, o 22:04

Domel - drogi są dwie - jeśli przez hurtownie, to masa konkurencji, zwłaszcza właśnie na transporcie bliskim, choć np. Neuca eksportuje także dalej, czasem biorę od nich do BG czy RO, tak samo FM czy Roch.. .
Jeśli od producenta - np Polfy - ładunki pewniejsze i "spokojniejsze" - nie ma tysiąca pośredników i "gupich" wymagań typu papierowa plomba na mokry kontener. Jednak wkręcić się tam bez czyjegoś polecenia znacznie trudniej... .
Trzeba szukać i tu, i tam, pytać, sondować rynek. I przeznaczyć około dwóch lat na przygotowanie "terenu" - znajomości, układy etc., A w "międzyczasie" uczyć się niszowego transportu.. .

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Transport art. medycznych

Post autor: jarekvolvo » 30 lip 2017, o 22:08

Ach, no tak - nie doczytałem... .
No, niestety, dużego busa nie mamy i raczej mieć nie będziemy. Prezes poszedł na zagranicę zestawami, które jeździły po kraju, ale zyski były śmieszne. Busy zostały w zasadzie dwa - + jeden tylko na CZ SK - ja nie mogę się doczekać na nowego Mastera Wejkame - powinien być już od miesiąca, stoi już w Warszawie, ale coś z kwitami jest nie tak... .

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Transport art. medycznych

Post autor: Dychu » 31 lip 2017, o 19:21

No właśnie, wajkama robi robotę :-). Dogadałem się z początkującym busiarzem, pierwszy bus, nowiutkie zafoliowane Ducato ale na firankach i poduchach, profesjonalna spedycja nie jakiś busiarz, geniusz nagle mianował się spedytorem i 30 gr/km więc jadę po niego jutro, w środe szykuje do pierwszej trasy i w czwartek rano ładuję się i ruszam nim w teren już. Wiadomo, nikt z moich znajomych nie postawiłoby na taką firmę ale ja lubię ryzyko, może okaże się, że takie właśnie początkujące uszanują naszą pracę dla firmy. Mam oczywiście troszkę pod górkę bo busik golas, żadnej winietki, telepasu itd., więc będę go musiał przez te 3 tygodnie uzbroić na maxa :-). Jak zniknę na jakiś czas, to już będziesz wiedział, że śmigam po Europie :-).

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Transport art. medycznych

Post autor: jarekvolvo » 31 lip 2017, o 23:42

Ha ! - powodzenia :)
Ja lecę w środę do Sofii a potem może znów Ateny... .
Z Masterem okazała się - na razie - kicha. Wspomniany wcześniej kierowca na CZ SK schrzanił dostawę, zgubił temperaturę i wywrócił paletę. FM natychmiast wstrzymał płatności i współpracę, więc prezes nie startuje z nowym leasingiem - przynajmniej jeszcze przez dwa tygodnie :(... .
Trzym się !!

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Transport art. medycznych

Post autor: Dychu » 1 sie 2017, o 18:25

Eh....małolat zaczał kręcić, brak kasy na winietki i opłaty, na paliwo brak więc pewnie i wypłaty też by nie było więc wycofałem się w ostatniej chwili i podpisałem umowę z inną firmą na dużego busa, 7.5 t i to moja nowa fura :
https://www.otomoto.pl/oferta/iveco-50c ... ySBar.html
Zupełnie inny charakter pracy, tacho, spokojne dniówki bez expresów po 200 zł, weekendy wiadomo, stoisz i masz za to 300 zł a jak napykasz kilometry to masz po 40 gr/km więc na upartego zawsze masz za jazdę te 240-260 zł a to już sensowna płaca. Autko nowe, przeleciało 80.000, roczne i na maxa wyposażone, lodówki oczywiście też i fotelik bujanka więc w piątek rano wracam do cywilizacji i ruszam :-).
Trzym się kolego i uważaj na siebie.

PS. Dla mnie osobiście czy mam 8 palet czy 15 to bez różnicy, jeździłem już 33 paletami :-).

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Transport art. medycznych

Post autor: jarekvolvo » 1 sie 2017, o 21:16

Ooo, ciekawy temat. I dobrze, że pognałeś małego - kłopoty murowane.
Choć przyglądałem się takiemu Ivecu - trochę mi to trąca Starem 66 - ale jak warunki dobre - to brać :))).
Miłego !!

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Transport art. medycznych

Post autor: Dychu » 2 sie 2017, o 10:55

Jarek, nie przesadzaj, jeśli chodzi o busy to dla mnie to najładniejszy bus :-) a gdyby jeszcze byłą jakaś wejkama to już bajka, sam kuknij czy nie łądniutki :
http://carmen-trans.pl/wp-content/uploa ... 105628.jpg

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Transport art. medycznych

Post autor: jarekvolvo » 5 sie 2017, o 21:11

Hmmm, czy ładniutki.... - no, może ;)
Ale ja patrzę na ergonomię - siedziałem w tym, oglądałem - szału nie ma.. taki ... fiatowski, trochę topór. Jedyny jak dla mnie plus to bagażniki pod fotelami na wzór Mastera. A mikry podłokietnik to porażka.. .
Właśnie ostatnio widziałem takiego na serwisie - dziwnie wyglądał - nos zadarty, dooopa też, kurnik wciśnięty w przód plandeki - ki diabeł ?? - jakby zapadnięty za kabiną.. . Przebieg - kilka tysi, nówka, ale go chłopaki załadowali.. - tak, że się złamał :(
I teraz kicha - gwarancji nie obejmuje, bo i z jakiej racji, autko salonowe, za tęgą kasę - i ... doopa zbita yo.... .
Gupich nie sieją... .

Awatar użytkownika
domel.spi
Posty:3
Rejestracja:24 lip 2017, o 22:06

Re: Transport art. medycznych

Post autor: domel.spi » 8 sie 2017, o 22:14

Jarek czy moglbys odezwac sie do mnie na priv bo mam pare pytan do Ciebie, moze moglbys mi pomoc. Pisalem do Ciebie ale nie wiem czy dochodza te wiadomosci.

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Transport art. medycznych

Post autor: jarekvolvo » 8 sie 2017, o 22:19

Qurcze - chyba nic nie doleciało... Zresztą mam ciągłe kłopoty z edycją, cytowaniem etc., ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”