Transport art. medycznych

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS
Re: Transport art. medycznych

Post autor: Dychu » 19 sie 2017, o 16:33

Witaj Jarku,
Sorry, że dopiero teraz ale dopiero wróciłem z trasy i nadrabiam zaległości. Admin napisał do Ciebie z propozycją zmiany koloru więc nie rób wiochy i przyjmij to bo jak sami nie posprzątamy tego forum, to samo się nie zrobi :-).
Co do Iveco...jestem po 2 tygodniach w nim więc teraz już jakąś wiedzę mam. Autko przy bi-turbo i 210 konikach, zachowywało się na trasie całkiem fajnie, nawet jak miałem na pace prawie 4t to nie zdychało i popylało. Kabina taka sobie chociaż schowków nie brakuje i to plus, klimatronik daje rady, radyjko takie sobie no i tyle chyba o tej Ivonce. Kurnik akurat miałem XL Spojkara więc wyspać się można lepiej niż w wajkamie z całą pewnością ale nadal jestem fanem Wajkamy i jak mam wybierać, wolę jednak mniejsze spanie ale poręczniejsze. Reasumując : autko jak autko, jedzie i sobie radzi ze wzniesieniami ale dupy nie urywa jak to zakładałem :-).

Pozdrawiam,
Andrzej

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Transport art. medycznych

Post autor: jarekvolvo » 19 sie 2017, o 18:52

:D :D :D Hejka !!
He, he - autko, jak autko :mrgreen: :mrgreen: - ano właśnie ;) . Ale grunt, żeś zadowolony.. .
Od admina nic do mnie nie doleciało... :?: - więc nie wiem, o co kaman... .
Ja mam jeszcze jeden mały kursik w poniedziałek - do Czech - a potem Chorwacja z rodzinką :D .
Tylko, że czy to dla mnie atrakcja :?: :?: :lol: :lol:
3ym się !

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Transport art. medycznych

Post autor: Dychu » 19 sie 2017, o 19:09

Hejka Jarku,
No powiem tak w skrócie....szef mnie zaskoczył ale pierwszy szef który mnie zaskoczył pozytywnie :-) a jak ? umówiłem się na pierwszy kurs po 200 zł i za 24 i 45 czyli tygodniowe odpoczynki po 150 zł a tu rozliczenie....no tak Panie Andrzeju, umawialiśmy się tak ale...zapłacę tyle co ma u mnie kierowca który pracuje dla mnie 3 lata, 230 zł dniówka i to również z pauzami a więc znaczna różnica w tym co się umawiałem a w tym co dostałem. Powiem szczerze, byłem przygotowany na jakieś problemy i już się umówiłem z nowym szefem na nowiutkiego busika ale...po takim rozliczeniu, chyba już nie szukam innego bosika i innej firmy chociaż miałem problem ze spedytorką i rozstaliśmy się szybko i konkretnie. Zrealizowałem zlecenia dwa ostatnie bez niej czyli nie odbierałem telefonów, nie odpisywałem na sms a powidomiłem bosa, że ma do dupy spedytorke i nie będę z nią pracoweał. O dziwo, szef posłuchał konkretów i stwierdził : nie będzie Pan z nią pracował i zastanowię się co z nią zrobić....a to rzadkość bo zawsze to my jesteśmy koziołkami ofiarnymi chociaż to my realizujemy te zlecenia :-). Co do moderacji, zaraz napiszę gdzie trzeba bo nie tak się umawiałem, mamy być załogą a nie jakieś wybiórcze losowanie, ten moderator, ten nie itd.,, inaczej nie naprawimy tego forum.

3ym się :-).

Awatar użytkownika
detectivus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:164
Rejestracja:27 lis 2016, o 14:00
Samochód:Iveco Daily Hi-Matic
Uprawnienia:B+E, C
Lokalizacja:Wołomin

Re: Transport art. medycznych

Post autor: detectivus » 19 sie 2017, o 23:12

Dychu a co powiesz o takiej Ivonce?
https://goo.gl/photos/xUdmC8KQtbVQhp276
Za tydzień odbieram z salonu, to już będzie trzecia w naszej firmie (drugi HiMatic) i jak na razie wszyscy są zadowoleni.
Pierwsza to zwykła 170ka E5 w manualu ze Spojtrakiem i wysoką na 2.6 plandeką 8ep, druga to już 180 E6 w HiMatic'u, też Spojtrak ale tym razem szerokie 11ep z wysokością na FR.
Pierwszą zrobiłem 90 tyś. km, drugą 10 tyś. i powiem Ci że ten automat w Iveco jest genialny i przy tym samym obciążeniu potrafi dać oszczędności do 2l na 100 km.
A co do komfortu to jest tu klasyczny Włoch - kto jeździł Fiatem i bliźniakami ten wie, aczkolwiek trzeba przyznać że pakowna i ustawna kabina jest.

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Transport art. medycznych

Post autor: Dychu » 20 sie 2017, o 00:31

detectivus pisze:Dychu a co powiesz o takiej Ivonce?
https://goo.gl/photos/xUdmC8KQtbVQhp276
Za tydzień odbieram z salonu, to już będzie trzecia w naszej firmie (drugi HiMatic) i jak na razie wszyscy są zadowoleni.
Pierwsza to zwykła 170ka E5 w manualu ze Spojtrakiem i wysoką na 2.6 plandeką 8ep, druga to już 180 E6 w HiMatic'u, też Spojtrak ale tym razem szerokie 11ep z wysokością na FR.
Pierwszą zrobiłem 90 tyś. km, drugą 10 tyś. i powiem Ci że ten automat w Iveco jest genialny i przy tym samym obciążeniu potrafi dać oszczędności do 2l na 100 km.
A co do komfortu to jest tu klasyczny Włoch - kto jeździł Fiatem i bliźniakami ten wie, aczkolwiek trzeba przyznać że pakowna i ustawna kabina jest.
Ta Twoja nowa Ivonka to już marzenie, fantastyczne połaczenie autka do pracy i kabiny sypialnej, szukasz kierowcy ? jestem free na takie autko i może być w manualu :-).

Awatar użytkownika
detectivus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:164
Rejestracja:27 lis 2016, o 14:00
Samochód:Iveco Daily Hi-Matic
Uprawnienia:B+E, C
Lokalizacja:Wołomin

Re: Transport art. medycznych

Post autor: detectivus » 20 sie 2017, o 00:43

No powiem że jest naprawdę fajna, jedyne co to malowanie budy, taką kasę sobie zażyczyli że dałem spokój (10k PLN). Ja z zasady biorę tylko Spojtrak, bo sam jeżdżę i na kierowcy wygodzie jednak mi zależy.
Szkoda się trzy tygodnie temu nie zgadali, bo już zdążyłem auto oddać nowemu kierowcy (trochę nieokrzesany, ale na robocie się zna).
Generalnie to jest nas na razie czterech: mój wspólnik jako spedytor, ja jako kierowca i flotowiec i na razie dwóch kierowców. Dążymy docelowo do 5-7 aut, więc będę miał Twoją ofertę na względzie, ale to też czas , bo na nowe auta takie jak my chcemy czeka się po kilka miesięcy. Na przykład może Cię zdziwie, ale zamówiłem tą lodówkę na przełomie lutego i marca...

Awatar użytkownika
detectivus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:164
Rejestracja:27 lis 2016, o 14:00
Samochód:Iveco Daily Hi-Matic
Uprawnienia:B+E, C
Lokalizacja:Wołomin

Re: Transport art. medycznych

Post autor: detectivus » 20 sie 2017, o 00:51

Generalnie tak wyglądają pozostałe dwa autka:
https://goo.gl/photos/5xPXwLddcvxuqQRE6

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Transport art. medycznych

Post autor: Dychu » 20 sie 2017, o 00:54

Nie wiedziałem, że aż tyle się na takie autka czeka, masakra jakaś. Tak między nami powiem szczerze, że wykonanie spania typu wajkama w Ivonce, jest strasznie spaprane bo całe miejsce nad głową ma wolne a nie jest to drugie łóżko które fantastycznie robi jako półki i miejsce na rzeczy. Jeździłem takim Masterem i byłem w siódmym niebie, spałem sobie i na dole i na górze czyli wersja twin cab a tutaj widziałem opcje strasznie spapraną, miejsce całkowicie niewykorzystane no ale to już rzecz gustu, może lubisz stać w kabinie tak jak w dużym :-). Moto Wektor chyba robi idealne Ivonki ale nie jestem pewien który to spaprał a który robi idealnie tak jak Mastery. Co do pracy to żartowałem bo nie przebijesz mojego szefa no i nie masz w tej Ivonce tacho więc będziesz mnie gonił non stop :-). Zdjęcia środka dokładne jak znajdziesz, to będę wdzięczny bo są dwie wersje wykonania spania i chciałbym dojść która to idealna a która spaprana.

Awatar użytkownika
detectivus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:164
Rejestracja:27 lis 2016, o 14:00
Samochód:Iveco Daily Hi-Matic
Uprawnienia:B+E, C
Lokalizacja:Wołomin

Re: Transport art. medycznych

Post autor: detectivus » 20 sie 2017, o 01:00

No ja mam akurat wszystkie wersje dwu łóżkowe, tak na wszelki wypadek - na górze, na wysokości dachu samego busa masz półkę z drugim materacem - jechałem już w dwie osoby i na trasach do 10-12 dni da się żyć, a jak lecisz samemu masz mega bagażnik plus schowki pod łóżkiem.
Tylko biała jest w manualu, na nią czekaliśmy półtora miesiąca. W przypadku HiMatic'u na samo podwozie czeka się trzy miesiące plus czas na wykonanie zabudowy.

P.S. Mnie brak tacho nie przeszkadza bo jeżdżę trochę po amerykańsku - maks 15 h pracy w tym 11 jazdy. Nie przeginam bo sam siedzę za kółkiem i znam żywot kierowcy. I sam czekam na wprowadzenie tego na małym transporcie.

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Transport art. medycznych

Post autor: Dychu » 20 sie 2017, o 01:07

A to inna bajka bo zmyliło mnie zdjecie niebieskiej lodówki :-). Wiem, że w dwie osoby spokojnie da się tym jeździć a samemu to własnie cudo/ Himatickiem nie miałem jeszcze możliwości szaleć ale podobno rewelacyjna 8 biegowa skrzynia więc bardzo chętnie gdzieś, kiedyś przetestuje to cudo. Z tego co wiem, opcja Hi-Matic, to 15 klocków więcej, to prawda ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”