Transport art. medycznych

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
detectivus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:164
Rejestracja:27 lis 2016, o 14:00
Samochód:Iveco Daily Hi-Matic
Uprawnienia:B+E, C
Lokalizacja:Wołomin
Re: Transport art. medycznych

Post autor: detectivus » 20 sie 2017, o 01:13

Mniej więcej, w wypadku niebieskiej plandeki to było koło 17tu, a znowu przy chłodni - która swoją drogą kosztowała tyle co niezła S-klasa - udało się zrabatować na niecałe 13. Netto oczywiście...

Awatar użytkownika
0liwski
Moderator
Moderator
Posty:322
Rejestracja:30 wrz 2016, o 23:23
Samochód:KILKA...Sp.z.o.o.
Uprawnienia:B, C
Lokalizacja:POMORSKIE

Re: Transport art. medycznych

Post autor: 0liwski » 20 sie 2017, o 01:17

detectivus pisze:Generalnie tak wyglądają pozostałe dwa autka:
https://goo.gl/photos/5xPXwLddcvxuqQRE6
Naprawdę ładne sztuki masz...
Ja jeździłem WEJKAMĄ sporo - w SPOJTRAKU tylko siedziałem dla porównania...i Spojtrak jednak zdecydowanie lepszej jakości i jest tych kilka cm więcej....
Jak będziesz szukał nowych kiero - to kto wie - pewnie się poważnie zastanowię... 8-)
Kierowca międzynarodówki to...stan umysłu... ;)

Awatar użytkownika
detectivus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:164
Rejestracja:27 lis 2016, o 14:00
Samochód:Iveco Daily Hi-Matic
Uprawnienia:B+E, C
Lokalizacja:Wołomin

Re: Transport art. medycznych

Post autor: detectivus » 20 sie 2017, o 01:22

Wejkama nie podobała mi się że względu na kanciaste wykończenie kabiny, wąskie, średnie materiały i montaż drugiego wyrka tuż nad pierwszym w formie półeczki - pomyłka. Z Wejkama mam za to zasłonki :-)

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Transport art. medycznych

Post autor: Dychu » 20 sie 2017, o 01:30

Wszyscy wiemy co to Twin Cab i jak jest w środku ale Ivonka jednak dla mnie chyba lepsza niż Masterka no ale muszę nią zrobić chociaż ćwierć miliona km ażeby mieć jakieś odniesienie. Natomiast ostatnio siedziałem w Citroenie i jakość dźwięku oraz wyświetlaca z funkcjami wszystkimi, to mistrzostwo świata i byłem pod wielkim wrażeniem, Tutaj i Ivonka i Master, Ducato są daleko w tyle.

Awatar użytkownika
detectivus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:164
Rejestracja:27 lis 2016, o 14:00
Samochód:Iveco Daily Hi-Matic
Uprawnienia:B+E, C
Lokalizacja:Wołomin

Re: Transport art. medycznych

Post autor: detectivus » 20 sie 2017, o 01:45

Niestety Dychu, gdy zamawiałem pierwszą Ivone to MotoWektor nie miał jeszcze homologacji na TwinCab na Iveco, stąd Spojtrak. Ale powiem że z czasem przywykłem. Co do audio to rzeczywiście w podstawie włoszczyzna wymięka, wiem bo biała moja Ivona jest właśnie taką, ale radia i głośniki w wersji International są o niebo lepsze i myślę że mogą próbować konkurencji z Renatami.

Awatar użytkownika
0liwski
Moderator
Moderator
Posty:322
Rejestracja:30 wrz 2016, o 23:23
Samochód:KILKA...Sp.z.o.o.
Uprawnienia:B, C
Lokalizacja:POMORSKIE

Re: Transport art. medycznych

Post autor: 0liwski » 20 sie 2017, o 01:55

Dychu pisze:Natomiast ostatnio siedziałem w Citroenie i jakość dźwięku oraz wyświetlaca z funkcjami wszystkimi, to mistrzostwo świata i byłem pod wielkim wrażeniem, Tutaj i Ivonka i Master, Ducato są daleko w tyle.
Jeśli mówisz o Fiacie Ducato i Citroen Jumper - oba plandeka czy to blaszka - to będzie to to samo auto - produkowane nawet na tej samej taśmie produkcyjnej - różnice to tylko logo.
Mogłeś mieć natomiast inne warianty wyposażenia, może to wynikało z rocznika...
Konstrukcja ma już ponad 12 lat...i wręcz czeka na następcę. :mrgreen:
Z tego co wiem to obecnie Fiat zakończył współpracę z PSA (Citroen / Peugeot) i może zacząć się ciekawie niebawem.
Fiat skonstruuje nowe auto... nie wiemy tylko czy samodzielnie czy z kimś w kooperacji.
Zaś PSA (Citroen / Peugeot) od nowego roku jest właścicielem OPLA (produkującego w fabrykach Renault model Movano - ze znaczkiem OPLA oczywiście)
Kierowca międzynarodówki to...stan umysłu... ;)

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Transport art. medycznych

Post autor: jarekvolvo » 20 sie 2017, o 10:13

Dychu pisze:Hejka Jarku,
No powiem tak w skrócie....szef mnie zaskoczył ale pierwszy szef który mnie zaskoczył pozytywnie :-) a jak ? umówiłem się na pierwszy kurs po 200 zł i za 24 i 45 czyli tygodniowe odpoczynki po 150 zł a tu rozliczenie....no tak Panie Andrzeju, umawialiśmy się tak ale...zapłacę tyle co ma u mnie kierowca który pracuje dla mnie 3 lata, 230 zł dniówka i to również z pauzami a więc znaczna różnica w tym co się umawiałem a w tym co dostałem. Powiem szczerze, byłem przygotowany na jakieś problemy i już się umówiłem z nowym szefem na nowiutkiego busika ale...po takim rozliczeniu, chyba już nie szukam innego bosika i innej firmy chociaż miałem problem ze spedytorką i rozstaliśmy się szybko i konkretnie. Zrealizowałem zlecenia dwa ostatnie bez niej czyli nie odbierałem telefonów, nie odpisywałem na sms a powidomiłem bosa, że ma do dupy spedytorke i nie będę z nią pracoweał. O dziwo, szef posłuchał konkretów i stwierdził : nie będzie Pan z nią pracował i zastanowię się co z nią zrobić....a to rzadkość bo zawsze to my jesteśmy koziołkami ofiarnymi chociaż to my realizujemy te zlecenia :-). Co do moderacji, zaraz napiszę gdzie trzeba bo nie tak się umawiałem, mamy być załogą a nie jakieś wybiórcze losowanie, ten moderator, ten nie itd.,, inaczej nie naprawimy tego forum.

3ym się :-).
Paanie Aaandrzejuuu, będziesz Pan zadowolony :D :D - no, taki boss - to rozumiem :) - i oby tak dalej. Rzeczywiście, mało jest takich kocurów - i trzeba ich chwalić a "reszcie" uzmysławiać- je jednak "można".. .

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Transport art. medycznych

Post autor: jarekvolvo » 20 sie 2017, o 10:24

detectivus pisze:Dychu a co powiesz o takiej Ivonce?
https://goo.gl/photos/xUdmC8KQtbVQhp276
Za tydzień odbieram z salonu, to już będzie trzecia w naszej firmie (drugi HiMatic) i jak na razie wszyscy są zadowoleni.
Pierwsza to zwykła 170ka E5 w manualu ze Spojtrakiem i wysoką na 2.6 plandeką 8ep, druga to już 180 E6 w HiMatic'u, też Spojtrak ale tym razem szerokie 11ep z wysokością na FR.
Pierwszą zrobiłem 90 tyś. km, drugą 10 tyś. i powiem Ci że ten automat w Iveco jest genialny i przy tym samym obciążeniu potrafi dać oszczędności do 2l na 100 km.
A co do komfortu to jest tu klasyczny Włoch - kto jeździł Fiatem i bliźniakami ten wie, aczkolwiek trzeba przyznać że pakowna i ustawna kabina jest.
Witam Szanownego :)
Widzą, że konkretna chłodnia, dwukomorowa i na Kingu :) Tylko żeby szofer pamiętał o zabraniu przegrody po załadunku jednokomorowym - u mnie kolega wystawił ściankę, załadował 8 palet i pooojechał. Miesiąc jeździł za darmo, ba cholera nieco drogawa jest ;)
Wcześniej wspominałem, że dla mnie nowa Iwonka to nieco "topór" w stylizacji, ale muszę przyznać, że z długą kabiną wygląda najlepiej ze wszystkich busów.. . Zastanawiam się tylko, jak sprawować się będzie automat - nigdy się nim bliżej nie interesowałem, jako elementem potencjalnie ( w wydaniu europejskim of kors) zawodnym. O ile ASB produkcji amerykańskiej są praktycznie niezniszczalne, o tyle przed ASB Fiatowską - w Dukacie - mechanicy przestrzegali, jak przed zarazą - ciekaw jestem, jak radzi sobie iwona :?:
A tak - poza wszem - widzę żeś Waść człek porządny, obyty z trasami i rozumiejący szoferski fach - kłaniam się nisko :)

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Transport art. medycznych

Post autor: Dychu » 20 sie 2017, o 11:16

detectivus pisze:Niestety Dychu, gdy zamawiałem pierwszą Ivone to MotoWektor nie miał jeszcze homologacji na TwinCab na Iveco, stąd Spojtrak. Ale powiem że z czasem przywykłem. Co do audio to rzeczywiście w podstawie włoszczyzna wymięka, wiem bo biała moja Ivona jest właśnie taką, ale radia i głośniki w wersji International są o niebo lepsze i myślę że mogą próbować konkurencji z Renatami.
No tak ale uwierz mi, widziałem i słyszałem wiele odmian busów czy dużych autek ale to co usłyszałem w tym Citroenie powaliło mnie, jakość prawie audiofilska :-), genialnie zrobiony panel i wszystko co potrzebujemy, byłem pod wielkim wrażeniem funkcjonowania tego sprzętu. Pewnie są jakieś opcje tuningu Ivonki, max wypas lub wymiana audio i panelu na jakiś fiatopodobny ale osobiście nie widziałem jeszcze takiej wersji i chętnie to porównam.

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Transport art. medycznych

Post autor: jarekvolvo » 20 sie 2017, o 11:26

Fiatopodobny ? Byle nie z Dukata - mam to niby wypaśne :| radio z dotykowym wyświetlaczem - porażka. Selektywność silnika od pralki a czułość stodoły. AMu w zakresie 225 kHz brak. W Masterze mogłem po zmroku złapać "Jedynkę" nawet w Atenach, tu max 20 km od granicy i tylko na FM. Sam wzmak i głośniki - jeszcze jakotako, ale to za mało, by cieszyć ucho... .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”