Płaca na dniówki

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
Lucjano
Użytkownik
Użytkownik
Posty:8
Rejestracja:3 sty 2017, o 14:45
Uprawnienia:B
Płaca na dniówki

Post autor: Lucjano » 15 mar 2017, o 13:19

Witam,mam pytanie co do płacenia na dniówki,jeżdżę od niedawna...,jeżeli jadę dzień i noc przykładowo dniówka płatna 130 to szefo zapłaci 260 czy 130?

Awatar użytkownika
adamnd
Użytkownik
Użytkownik
Posty:144
Rejestracja:26 wrz 2014, o 16:00
Uprawnienia:B, B+E, C, C+E, KW
Lokalizacja:Wrocław

Re: Płaca na dniówki

Post autor: adamnd » 15 mar 2017, o 13:32

Dniówka dla szefów to 1 dzień = 24h, łatwo możesz policzyć ile wyjdzie Ci PLN/h

Awatar użytkownika
Lucjano
Użytkownik
Użytkownik
Posty:8
Rejestracja:3 sty 2017, o 14:45
Uprawnienia:B

Re: Płaca na dniówki

Post autor: Lucjano » 15 mar 2017, o 13:34

Dzięki!

Awatar użytkownika
ROMAN_WLOS
Użytkownik
Użytkownik
Posty:54
Rejestracja:30 paź 2015, o 12:23
Samochód:kilka sztuk
Firma:porządna
Uprawnienia:A,B
Lokalizacja:KATOWICE

Re: Płaca na dniówki

Post autor: ROMAN_WLOS » 15 mar 2017, o 16:51

Lucjano pisze:Witam,mam pytanie co do płacenia na dniówki,jeżdżę od niedawna...,jeżeli jadę dzień i noc przykładowo dniówka płatna 130 to szefo zapłaci 260 czy 130?
LUCJANO,

Dla dziad-transa, dniówka to może być nawet 40 godzin. Znam takich dziadów, które - o ile w ogóle zapłacą -, to liczą tak - dajmy na to - kierowca ma załadunek o 8. rano.

Wyjeżdża o godzinie 14., bo durny dziad zatrudnia durnego spedytora - często swojego syna, zięcia lub bezczelną, chamską córkę.

A więc, dziad liczy początek dnia o godzinie 14. Więc 24 godziny mijają o godz. 14 dnia następnego. Ale, jeżeli kierowca nie rozładuje się następnego dnia, to dziad uważa, iż czas się zatrzymał, i liczy koniec dniówki dopiero kiedy będzie następny załadunek.

Ja spotykałem właśnie takich dziadów (dziadówy też), które tak liczyły dniówki. Kiedyś jechałem cały dzień od godz. 6. rano, potem całą noc, i następny dzień aż do godziny 13. Dziadówa uznała, że ten czas od północy do godz. 13. się nie liczy.

Pamietaj, dziadów trzeba bić w mordę. Ja tak staram się robić. Tobie też to proponuję. Inaczej, dziady się rozbestwią jeszcze bardziej.

Pozdrowienia i życzenia owocnej walki z dziadami,
ROMAN WŁOS

Awatar użytkownika
Vantastic
Użytkownik
Użytkownik
Posty:135
Rejestracja:14 sty 2016, o 12:29

Re: Płaca na dniówki

Post autor: Vantastic » 15 mar 2017, o 20:59

Jeżeli jedziesz dzień i noc to kiedy jesz, śpisz itp.? 24h jazdy za 130zł, nieźle całe 5.40zł/h. Czy Twój szef wie że najniższa teraz to 13zł/h i że powinieneś mieć płacone diety pracując za granicą? Założe się że on to wie, ale Ty już chyba nie.

Awatar użytkownika
Lucjano
Użytkownik
Użytkownik
Posty:8
Rejestracja:3 sty 2017, o 14:45
Uprawnienia:B

Re: Płaca na dniówki

Post autor: Lucjano » 16 mar 2017, o 02:32

A kto napisał że tyle mam płacone?,dałem przykład czytaj uważnie kolego...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”