Szybki SPOJKAR

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
mp0
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:4 mar 2017, o 00:12
Szybki SPOJKAR

Post autor: mp0 » 4 mar 2017, o 00:16

Witam.

Wie może ktoś gdzie dostanę takie szybki jak na zdjęciu? W Spojkarze mają, ale 220 zł sztuka :D

Może jakaś inna metoda zaślepienia tego?

Spojkar robił te kabiny w 3 wersjach wysokości. Wydaje mi się, że mam niską, ale podpowie mi ktoś? :)

Z góry dzięki za pomoc :)

Awatar użytkownika
mp0
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:4 mar 2017, o 00:12

Re: Szybki SPOJKAR

Post autor: mp0 » 4 mar 2017, o 00:19

Zapomniałem zdjęcie wrzucić :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Szybki SPOJKAR

Post autor: jarekvolvo » 10 mar 2017, o 19:53

O używkę łatwo nie będzie. Coś mi się kołacze, że pod Radomiem od strony Warszawy jest jakiś szrot - zbadaj w Goglach.
A co się stało - nie zamknąłeś a była gałąź ?

A okna są chyba takie same, niezależnie od wysokości kabiny...

Awatar użytkownika
mp0
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:4 mar 2017, o 00:12

Re: Szybki SPOJKAR

Post autor: mp0 » 10 mar 2017, o 22:29

Dzięki, myślałem, że już nikt się nie odezwie.

Znalazłem coś takiego, nie wiem czy o tym mówiłeś: http://www.rad-mot.pl/galeria.html

Kupiłem auto w którym kierowca nie zmieścił się pod most. Wszystko już załatwione, tylko szybki, a z uszczelkami, klamkami i zawiasami wychodzi pod 1000 zł...

Może jakoś inaczej da się to zrobić? Myślałem o plexi, ale tak nie wygnę raczej.

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Szybki SPOJKAR

Post autor: jarekvolvo » 11 mar 2017, o 16:14

O tak, to chyba jest to.
Szyb oryginalnych raczej niczym nie zastąpisz, chyba że tłoczonym aluminium, ale do tego jest i tak potrzebna matryca, a to koszt nieziemski. Bo oprócz samej krzywizny płaszczyzny okna, musi mieć ono także zawinięty rant okalający uszczelkę. Bez tego nie ma szans na uzyskanie zadowalającej szczelności. Woda dostanie się wszędzie, a Ty będziesz miał dodatkowe zmartwienie i koszta. Widziałem już patenty z giętej blachy, ale bez rantu - porażka, jak uszczelniało "górę", to ciekło "dołem" i na odwrót.
Dlatego myślę, że warto to zrobić raz, a porządnie i zapomnieć, niż po każdej trasie lub w jej trakcie walczyć z wilgocią i kurzem... . Raz zdarzyło mi się zapomnieć zamknąć prawe okienko, po 600 km w deszczu myślałem, że pogryzę kierownicę - woda była WSZęDZIE, przeciekła aż nad lewy słonecznik w kabinie. Suszyłem chyba ze dwa miesiące po uprzednim zdjęciu plastikowej obróbki otworu podłogi kurnika... .

Awatar użytkownika
mp0
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:4 mar 2017, o 00:12

Re: Szybki SPOJKAR

Post autor: mp0 » 14 mar 2017, o 00:09

Czyli muszę założyć taką jak była. Nie wiecie gdzie dostanę taką? W tym Rad-mot nie mają. Może ktoś ma uszkodzony kurnik który by chciał na części sprzedać?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”