rozmowa o prace

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
gutek 13
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:3 mar 2017, o 14:02
Samochód:xxx
Firma:xxx
Uprawnienia:b c
rozmowa o prace

Post autor: gutek 13 » 3 mar 2017, o 14:12

witam
idę na rozmowe o prace i chciałbym jakieś wskazówki od was co powinienem wiedzieć,o co pytać
na jakie stawki się zgadzać


będe wdzięczny za info

Awatar użytkownika
Vantastic
Użytkownik
Użytkownik
Posty:135
Rejestracja:14 sty 2016, o 12:29

Re: rozmowa o prace

Post autor: Vantastic » 3 mar 2017, o 19:55

Zapytaj go czy będziesz musiał pracować jak powie że tak to zgódź się na 1zł/h.

To jest jakaś masakra. Chłopaku ile Ty masz lat? Sądząc po Twoim nicku to 13, bo tylko 13-latek by nie wiedział o co ew. spytać przyszłego pracodawcę i na jakie wynagrodzenie się zgodzić.

Awatar użytkownika
gutek 13
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:3 mar 2017, o 14:02
Samochód:xxx
Firma:xxx
Uprawnienia:b c

Re: rozmowa o prace

Post autor: gutek 13 » 4 mar 2017, o 02:25

dowcipny jesteś
chodzi mi o to , jaka minimalna stawka dniówkowa lub ile minimum za kilometr

pytam w końcu kierowców z doświadczeniem w branży

Awatar użytkownika
Vantastic
Użytkownik
Użytkownik
Posty:135
Rejestracja:14 sty 2016, o 12:29

Re: rozmowa o prace

Post autor: Vantastic » 4 mar 2017, o 10:20

Wciąż nie masz pojęcia o czym mówisz. Jeżeli chcesz się zatrudnić a wnioskuję że tak to o jakiej stawce za km mówisz. Podaj mi podstawę prawną z kodeksu pracy gdzie jest napisane że pracodawca ma płacić pracownikowi za przejechane km? To on może mieć płacone za km a nie Ty. Jeżeli jego auto nie zrobi km to Ty też nie zrobisz? Co Ciebie obchodzi że on nie zarabia. Ty jesteś w pracy i chcesz mieć za to zapłacone. Jeżeli zaproponuje Ci taki sposób zapłaty to już wiedz że jest to nielegalne bo Polski kodeks pracy przewiduje tylko wynagrodzenie w stawce godz lub ew. stałe miesięczne wynagrodzenie.
Teraz już wiesz o co masz go zapytać? A to za ile, to sam zdecyduj. Jednemu 100zł/dzień wystarczy a inny za 500 nie wsiądzie. Oczywiście filozofy z Grabsena powiedziały by Tobie że mają 6 z przodu a tak naprawdę jeżdżą za 120zł/dobę na własnej DG.

Awatar użytkownika
gutek 13
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:3 mar 2017, o 14:02
Samochód:xxx
Firma:xxx
Uprawnienia:b c

Re: rozmowa o prace

Post autor: gutek 13 » 4 mar 2017, o 11:42

oki
jestem po rozmowie
myśle że dostałem ciekawą oferte,3.5 do 4 tyś na ręke w zależności od przejechanych kilometrów, co drugi weckend w domu
z tego co się zorientowalem to jest taka średnia,mi odpowiada i jest to więcej niż do tej pory zarabiałem

Awatar użytkownika
Vantastic
Użytkownik
Użytkownik
Posty:135
Rejestracja:14 sty 2016, o 12:29

Re: rozmowa o prace

Post autor: Vantastic » 4 mar 2017, o 18:08

Jeżeli Ci odpowiada to wszystko w temacie. Powodzenia i szerokości.
Jedna rzecz. Zapytaj go czy jak będziesz na ten co drugi weekend zjeżdżał do domu to czy przyjedziesz autem do Polski czy też zmiennik przyjedzie do Ciebie i będziesz musiał z wszystkimi gratami np. z Niemiec wracać do domu na własny koszt? Uwierz mi że i takich asów widziałem.

Awatar użytkownika
jacek
Użytkownik
Użytkownik
Posty:21
Rejestracja:14 wrz 2016, o 11:01
Samochód:sprint-er
Firma:yesc-o
Uprawnienia:b

Re: rozmowa o prace

Post autor: jacek » 4 mar 2017, o 20:35

czasami jak czytam to forum to przez takich uzytkownikow jak Vantastic zastanawiam sie czy dalej czytac internetowe fora...

Stawka na busie na eu 3 tyg to od 150-180 pln/dzien netto
Nie wiem jak km bo na km nie jezdzilem. Podobno od 23gr/km sie zaczyna a na 37gr/km konczy - ja nie jezdze na km.
Z parkingowych opowiesci slyszalem od 22latka ze jezdzil pierwsze 2 miesiace za 85/dzien, a po 2 miesiacach dostal podwyzke na 100 pln + dostał mandat nie pamietam ile powiedział i co miesiac mu szeryf odciągał, kiedy go słuchałem nie wiedziałem co mu powiedzieć, czy sie śmiać czy płakać.

Ukraincy na polskich busach jeźdźą nawet i za mniej niż 2tys pln netto / 21 dni - z tego co mówią a skoro gośc mowi ze jezdzi za 2tysiace 3 tygodnie to żal mi go i nie mam podstaw żeby nie wierzyć.

Kiedy ja szukałem pytam o:
rok/przebieg/marka/rodzaj kabiny auta
maksymalna wartosc km w 21 dni do przejechania (nie jezdze ponad 14 tysiecy)

Są firmy "dziadtrans" u których sie jezdzi 15 tys + za 150-160 pln.dzien
Są firmy w których jezdzisz 8-10-12 tys za 150-180/dzien
Są też firmy które nie wiem jak nazwać i podsuwaja weksle (nigdy nie podpisuj), bez umowy, z umową zlecenie.
Nawet jeździłem z 4 kartami (paliwówka i 3 płatnicze) na zleceniu gdzie nigdzie nie było że biore auto ani karty.

Umowa o prace, do 14 tys km w 21 dni, w miare przyzwoite auto i człowiek który normalnie rozmawia + minimum absolutne 150/dzien - uważam ze na dzien dzisiejszy to i tak mało ale takie mamy realia.

Awatar użytkownika
Vantastic
Użytkownik
Użytkownik
Posty:135
Rejestracja:14 sty 2016, o 12:29

Re: rozmowa o prace

Post autor: Vantastic » 4 mar 2017, o 21:59

Zawsze możesz omijać z daleka wszystkie posty w których komentuje.

Awatar użytkownika
jacek
Użytkownik
Użytkownik
Posty:21
Rejestracja:14 wrz 2016, o 11:01
Samochód:sprint-er
Firma:yesc-o
Uprawnienia:b

Re: rozmowa o prace

Post autor: jacek » 4 mar 2017, o 22:20

to co moge synek to ja wiem. jak masz złote rady zostaw je na parkingowe rozmowy.

Awatar użytkownika
Vantastic
Użytkownik
Użytkownik
Posty:135
Rejestracja:14 sty 2016, o 12:29

Re: rozmowa o prace

Post autor: Vantastic » 4 mar 2017, o 22:51

leszczu nie ten poziom

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”