Kierowca bez doświadczenia/Praca

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
Kraviec10
Użytkownik
Użytkownik
Posty:1
Rejestracja:3 mar 2017, o 11:20
Uprawnienia:B
Kierowca bez doświadczenia/Praca

Post autor: Kraviec10 » 3 mar 2017, o 11:57

Witam wszystkich. Postanowiłem podjąć i spróbować zawodu jako kierowca busa (Europa bądź Polska). Mam jako tako doświadczenie, pracowałem wcześniej w firmie cateringowej kilka miesięcy, głównie jazda po Krakowie, Małopolsce czasem Śląsk. Przeleciałem masę ofert na różnych portalach i wszędzie wymagają doświadczenia jazdy po Europie itd. Pytanie do was wszystkich. Czy ktoś zna bądź orientuje się jaka firma (nie dziad-transy) na terenie Małopolski przyjmują zielonych kierowców takich jak Ja ?? Sporo dowiedziałem się potrzebnych informacji na tym forum, jak się przygotować w trasę, i co może mnie czekać, więc może w tej kwestii też pomożecie. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
ROMAN_WLOS
Użytkownik
Użytkownik
Posty:54
Rejestracja:30 paź 2015, o 12:23
Samochód:kilka sztuk
Firma:porządna
Uprawnienia:A,B
Lokalizacja:KATOWICE

Re: Kierowca bez doświadczenia/Praca

Post autor: ROMAN_WLOS » 4 mar 2017, o 14:22

Kraviec10 pisze:Witam wszystkich. Postanowiłem podjąć i spróbować zawodu jako kierowca busa (Europa bądź Polska). Mam jako tako doświadczenie, pracowałem wcześniej w firmie cateringowej kilka miesięcy, głównie jazda po Krakowie, Małopolsce czasem Śląsk. Przeleciałem masę ofert na różnych portalach i wszędzie wymagają doświadczenia jazdy po Europie itd. Pytanie do was wszystkich. Czy ktoś zna bądź orientuje się jaka firma (nie dziad-transy) na terenie Małopolski przyjmują zielonych kierowców takich jak Ja ?? Sporo dowiedziałem się potrzebnych informacji na tym forum, jak się przygotować w trasę, i co może mnie czekać, więc może w tej kwestii też pomożecie. Pozdrawiam.


KRAVIEC,

Już sam fakt, że ktoś szuka kierowcy jest dowodem na to, iż to jest dziad-trans. Zresztą, innych nie ma - tylko dziad-transy-gumofilce.

Masz prawdopodobieństwo bliskie jedności, że zostaniesz wyruchany przez dziadtransa. Zanim przekażesz dziad-transowi-gumofilcowi jakieś informacje o sobie, poproś dziada o dane teleadresowe jego firmy. I zapytaj - kto będzie przetwarzać Twoje dane osobowe, i kto będzie ich administratorem.

Dziady są bardzo zdenerwowane kiedy ktoś pyta o takie rzeczy. Niektóre dziady nawet stroją fochy jak debilne panienki z internatów.

Taki dziad może Ci np. powiedzieć, że - ... w takim razie nie mamy o czym rozmawiać, jeżeli ty chcesz dane firmy. Wtedy, Ja mówię takiemu - spierdalaj, dziadu.

Pamiętaj, kierowca musi być traktowany z szacunkiem - dziadów trzeba szkolić zgodnie z zasadą - ... raz sierpem, raz młotem, czerwoną hołotę.

Pozdrowienia,
ROMAN WŁOS

p.s. Pamiętaj, bardzo nieliczne firmy, które nie są dziadami, nigdy nie poszukują kierowców - to kierowcy jęczą pod płotem aby ich przyjęto do roboty.

Natomiast, wśród dziadów są tacy, którzy czatują pod WORD-ami na nowicjuszy co właśnie zdali egzamin na prawo jazdy. I te dziady już proponują im "intratną" robotę busiarza czyli Beduina.

Awatar użytkownika
Vantastic
Użytkownik
Użytkownik
Posty:135
Rejestracja:14 sty 2016, o 12:29

Re: Kierowca bez doświadczenia/Praca

Post autor: Vantastic » 4 mar 2017, o 18:01

Problem w tym że 90% firm to dziady które wczoraj otworzyły firmę, niektórzy bo i z takimi miałem styczność nawet jeszcze nie otworzyli a już szukali kierowców, bo chcieli mieć z 20 chętnych żeby któregoś zaraz wsadzić na busa jak tylko firma przyzna leasing na auto żeby nie było tak że dziad musi płacić leasing, samochód na parkingu a kierowcy nie ma. Kierowcy są różni bo sam tego doświadczyłem w firmie. 13 tak zwanych kierowców przez 6 m-cy. Niektórzy po pierwszej trasie zrozumieli że ta praca nie jest dla nich, niektórzy po prostu chcieli mieć płacone za siedzenie w domu a jeszcze inni po prostu nie umieli jeździć samochodem, niestety każdy może mieć prawo jazdy ale nie każdy może być kierowcą.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”