Własna działalność

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
tuja
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:20 lut 2017, o 23:05
Uprawnienia:B
Własna działalność

Post autor: tuja » 20 lut 2017, o 23:24

Witam. Na wstępie chciałem powiedzieć, że niedługo mam zamiar założyć własną działalność, wziąć busa w leasing i samemu jezdzić. Wiem, że może rzucam sie na głęboką wodę, bo powinienem pewnie nabrać pierw doświadczenia, ale jednak zostane przy swoim :) Chciałbym otrzymać pewne wskazówki, rady na co mam uważać, czego przestrzegać i jak sie do tego zabrać. Informacje jak to wygląda w praktyce oraz czy jest to opłacalne. Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam! Szerokości ! :)

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Własna działalność

Post autor: jarekvolvo » 21 lut 2017, o 12:29

Myślę, że warto tu zachować pewną kolejność..
1 - poznać rynek, rozpoznać możliwości, czyli - u kogo, gdzie i za ile można dostać ładunki, wybrać się nawet osobiście do kilku firm - a nuż trafi się coś niszowego - leki, gabaryty etc., Giełda - marnie widzę...
2 - po wystarczająco dłuuugim czasie - założyć firmą - mając w rezerwie dość środków, by w razie problemów móc egzystować przynajmniej przez pół roku... .
3 - dopiero pt tym rozglądać się za leasingiem - bo być może wcześniej weźmiesz plandekę, a tu okaże się, że możesz mieć kontrakt na chłodnię... .

Mimo wszystko - mimo Twego zapewnienia, że "zostajesz przy swoim" - i chwała Ci za to - to jednak myślę, że powinieneś co najmniej rok pojeździć u kogoś tak, aby zwyczajnie poznać realia tej roboty. Bo powtarzam do znudzenia - kierowca "na busie" to nie jest zawód - to jest STAN UMYSŁU - i mówię to najzupełniej poważnie -a jaki to stan - okazuje się dopiero po roku lub dłużej jazdy.... .

Awatar użytkownika
niedzwiedz123
Użytkownik
Użytkownik
Posty:160
Rejestracja:27 lut 2016, o 12:02

Re: Własna działalność

Post autor: niedzwiedz123 » 21 lut 2017, o 13:41

Popieram przedmowce. Po 2-3 miechach bedziesz mial juz bardzo duzo informacji, bardziej lub mniej szczegolowych. Po roku natomiast bedziesz juz doskonale wiedzial ile musisz miec pieniedzy ,,dodatkowych" (wlasnych lub z kredytu) i generalnie bedziesz gotowy teoretycznie i praktycznie do kupna oraz prowadzenia wlasnego busa. Zycze Ci wszystkiego najlepszego, ale zobacz ile busow kilkumiesiecznych jest na allegro, bo ,,ktos chcial sie rzucic na gleboka wode" i nasluchal sie jakie to wspaniale zrodlo dochodu. W tej pracy nie ma co sie spieszyc mimo ogolno przyjetych zasad.

Awatar użytkownika
tuja
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:20 lut 2017, o 23:05
Uprawnienia:B

Re: Własna działalność

Post autor: tuja » 21 lut 2017, o 14:28

Wiadomo, ze pierw lepiej poznac to a pozniej isc na swoje. Przekonac sie jak to jest a dopiero potem ppdejmowac decyzje czy warto ;) i chyba tak zrobie. Musze przemyslec to na.spokojnie . ale dzieki za rady ;)

Awatar użytkownika
Vantastic
Użytkownik
Użytkownik
Posty:135
Rejestracja:14 sty 2016, o 12:29

Re: Własna działalność

Post autor: Vantastic » 21 lut 2017, o 18:02

A ja uważam że nie nadajesz się do tego bo jesteś za leniwy. Zabierasz się za własne biznesy a nie chce Ci się pogrzebać na forum i przejrzeć temat który był wałkowany setki razy. Chciałbyś żeby ktoś podał Ci na tacy całe info. Zapytaj o to czego tu nie ma lub nikt inny nie pytał. Sorry ale taka prawda, życzę Ci wszystkiego dobrego ale niestety skazuję na porażkę.

Awatar użytkownika
tuja
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:20 lut 2017, o 23:05
Uprawnienia:B

Re: Własna działalność

Post autor: tuja » 21 lut 2017, o 18:16

No ja uważam inaczej. Wole mieć wszystko w pigułce, u siebie pod ręką. Kiedy o czymś zapomne, będę mógł szybko i sprawnie znowu sprawdzić, a nie szukać kolejny raz postów na forum. Czas to pieniądz podobno :) A jeżeli oceniasz mnie i mówisz, że nie nadaje sie do tego biznesu ponieważ dodałem nowy post, a nie szperałem no to coś nie tak. Ale każdy ma prawo mieć własne zdanie :) Pozdrawiam i życze wszystkiego dobrego ;)

Awatar użytkownika
niedzwiedz123
Użytkownik
Użytkownik
Posty:160
Rejestracja:27 lut 2016, o 12:02

Re: Własna działalność

Post autor: niedzwiedz123 » 22 lut 2017, o 10:13

Rowniez uwazam, ze nie ma nic zlego w podaniu komus wszystkiego na tacy. Kwestia tego, co z tym dana osoba zrobi. Nie przejmuj sie, to forum ma to do siebie, ze jak jakis busiarz ma zly dzien, to dowali komus (najlepiej nowemu) w internetach i juz sie czuje lepiej ;) Tutaj z jednej wypowiedzi przepowiedza Ci w ktorym rynsztoku skonczysz, kto bedzie r*chal Twoja matke, babke i psa oraz za jaka partia jestes...

Przemysl sobie wszystko na spokojnie. Z doswiadczenia wiem, ze raczej kazdy kierowca z wlasnym autem powie Ci, ze najlepiej jest najpierw popracowac chwile u kogos, zeby wiedziec co sie z czym je. Szerokiej :)

Awatar użytkownika
tuja
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:20 lut 2017, o 23:05
Uprawnienia:B

Re: Własna działalność

Post autor: tuja » 22 lut 2017, o 15:14

Nie widze nic przeciwko aby zacząc pierw jezdzic dla kogos. Jednak mieszkam w okolicach Suwalk. Jest malo ogloszen, a jezeli cos sie znajdzie to szukają z doswiadczeniem. Jezdzilem troche mniejszym busem i wozilem towar do sklepu z hurtowni, jednak nie mam tego udokumentowanego. I wlasnie dlatego zrodzil mi sie pomysl by otworzyc cos swojego. A co do takich lludzi co od razu wiedzą wszystko o wszystkich to niestety w kazdym srodowisku ktos sie taki znajdzie. Nie ma co patrzec na takich. Kulturalnie odpowiedziec i dalej robic swoje! Szerokosci!;)

Awatar użytkownika
Vantastic
Użytkownik
Użytkownik
Posty:135
Rejestracja:14 sty 2016, o 12:29

Re: Własna działalność

Post autor: Vantastic » 23 lut 2017, o 19:38

tuja pisze:Nie widze nic przeciwko aby zacząc pierw jezdzic dla kogos. Jednak mieszkam w okolicach Suwalk. Jest malo ogloszen, a jezeli cos sie znajdzie to szukają z doswiadczeniem. Jezdzilem troche mniejszym busem i wozilem towar do sklepu z hurtowni, jednak nie mam tego udokumentowanego. I wlasnie dlatego zrodzil mi sie pomysl by otworzyc cos swojego. A co do takich lludzi co od razu wiedzą wszystko o wszystkich to niestety w kazdym srodowisku ktos sie taki znajdzie. Nie ma co patrzec na takich. Kulturalnie odpowiedziec i dalej robic swoje! Szerokosci!;)
Zajrzyj na ten wątek za rok i opowiedz jak prężnie działa Twoja firma, wtedy pogadamy, tym czasem życzę wszystkiego dobrego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”