Umowa o prace a dodatki

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
kamicz
Użytkownik
Użytkownik
Posty:2
Rejestracja:25 lis 2016, o 22:15
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Łowicz
Umowa o prace a dodatki

Post autor: kamicz » 20 lut 2017, o 14:49

Witam. Chciałbym się zapytać czy warto w takiej firmie się zatrudnić. Trasy kółka do Anglii max 5 dni. Przez pierwsze 3 miesiące umowa zlecenie 2800 netto a następnie umowa o pracę wraz z dodatkami. Chciałbym też się dowiedzieć jakie dodatki w to mogą wchodzić.

Awatar użytkownika
Vantastic
Użytkownik
Użytkownik
Posty:135
Rejestracja:14 sty 2016, o 12:29

Re: Umowa o prace a dodatki

Post autor: Vantastic » 20 lut 2017, o 19:18

Diety, jeżeli pracujesz poza granicami kraju pracodawca jest zobowiązany płacić diety. Zazwyczaj płacą jak im się podoba lub jak się umówicie ale wysokość diet jest regulowana prawem i w każdym kraju jest inna.
Dieta w czasie podróży zagranicznej jest przeznaczona na pokrycie kosztów wyżywienia i inne drobne wydatki. Należność z tytułu diet oblicza się w ten sposób, że za każdą dobę podróży zagranicznej, jak również w przypadku podróży zagranicznej trwającej mniej niż dobę, lecz ponad 12 godzin przysługuje dieta w pełnej wysokości. Z kolei za niepełną dobę podróży zagranicznej należne jest odpowiednio: do 8 godzin - 1/3 diety, ponad 8 do 12 godzin - 50% diety. Wysokość diety za dobę podróży zagranicznej jest różna w poszczególnych państwach. Dieta przysługuje w wysokości obowiązującej dla docelowego państwa podróży zagranicznej. W przypadku podróży zagranicznej odbywanej do dwóch lub więcej państw, pracodawca może ustalić więcej niż jedno państwo docelowe.
Dlatego kierowcy zazwyczaj mają umowy na najniższą krajową ale pracodawca może całe wynagrodzenie wraz z dietami(dodatkami) przelać na konto bez płacenia pod stołem bo diety nie są opodatkowane.
Wysokość diet w danych krajach jest w rozporządzeniu ale nie ma sensu na to patrzeć bo żaden pracodawca nigdy by takich diet nie zapłacił.
Odpowiadając na Twoje pytanie czy warto? Według mnie nie, ale to Ty będziesz pracował więc sam musisz sobie odpowiedzieć.

Awatar użytkownika
kamicz
Użytkownik
Użytkownik
Posty:2
Rejestracja:25 lis 2016, o 22:15
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Łowicz

Re: Umowa o prace a dodatki

Post autor: kamicz » 20 lut 2017, o 22:04

Jak przeliczyłem to przez 3 miesiące przy kwocie 2800 to wychodzi max. 22 gr od kilometra jeśli tylko był Londyn i powrót a na pewno tak nie będzie, pewnie jeszcze inne miasta która są dalej to wtedy już sporo mniej wyjdzie tak więc zostanę przy krajówce w której więcej stoję niż jadę a mam płacone dniówki. Dziękuje za wyjaśnienie tych diet.

Awatar użytkownika
toshiba
Użytkownik
Użytkownik
Posty:71
Rejestracja:11 gru 2014, o 12:08

Re: Umowa o prace a dodatki

Post autor: toshiba » 22 lut 2017, o 13:17

Witam.
Koledzy, co do diet, to pracodawca owszem, musi nam je zapłacić, ale tylko do kwoty wysokości diety krajowej (jakieś 7 euro na dzień).
Dieta np. niemiecka w wys 40 euro nas nie dotyczy :)

7 euro, nie zależnie, czy jeździsz po pl, czy ue, czy np. Norwegia.

Pozdro.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”