Bus do przewozu osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzki

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
koz
Użytkownik
Użytkownik
Posty:3
Rejestracja:5 lut 2017, o 11:50
Bus do przewozu osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzki

Post autor: koz » 7 lut 2017, o 14:59

Witam
Przymierzam się do przewozu busem osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich. Zdaję sobie sprawę, że jest to niszowe zajęcie i nie liczę, że będę robił miesięcznie po 10 tysięcy km i w związku z tym rozglądam się za kilkuletnim autem.
Jestem po kontaktach z różnymi zainteresowanymi podmiotami i mam już wstępne rozeznanie co do form wykorzystania takiego busa (można przecież wozić także pasażerów nie niepełnosprawnych) i sądzę, że ma to szanse powodzenia ale mam problem ze znalezieniem odpowiednio przystosowanego auta. Wiem, że w Holandii są one rozpowszechnione ale nie wiem jacy przewoźnicy takim transportem się zajmują, firmy czy jakieś instytucje, organizacje, od których można by odkupić a może są jakieś wyspecjalizowane komisy?
Taki bus w sumie 9-osobowy (częste marki to , Volkswagen Crafter, Mercedes Sprinter) powinien posiadać windę / rampę, zaczepy z pasami w podłodze i z boku nad oknami dla 5-6 wózków, możliwość różnej konfiguracji ilości wózków i foteli pasażerów (te fotele można złożyć do boku).
Będę wdzięczny za wskazówki i namiary.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
orys
Użytkownik
Użytkownik
Posty:657
Rejestracja:19 sie 2014, o 02:13
Uprawnienia:B, C, Level D AFS,

Re: Bus do przewozu osób niepełnosprawnych na wózkach inwali

Post autor: orys » 7 lut 2017, o 17:05

Takie windy można za grosze kupić na brytyjskim e-bayu, ludzie często kupują takie busy żeby je przerobić na kampera (bo są już ocieplone, z webasto i wszystko) i potem wyzbywają się całego wyposażenia za grosze - pierwsza z brzegu: http://www.ebay.co.uk/itm/ricon-wheelch ... SwImRYSsdZ
Obrazek

Awatar użytkownika
koz
Użytkownik
Użytkownik
Posty:3
Rejestracja:5 lut 2017, o 11:50

Re: Bus do przewozu osób niepełnosprawnych na wózkach inwali

Post autor: koz » 20 lut 2017, o 10:16

Samą windę to można i u nas tanio znaleźć ale chcę kupić już przystosowanego - z zaczepami w podłodze, składanymi fotelami itp. - aby nie bawić się w homologacje i inne papiery.
Słyszałem o przypadkach, że ktoś kupił atrakcyjnie takiego busa i wypruł te rzeczy ze środka aby przerobić na normalnego busa.
Biorę także pod uwagę, że może być niegroźnie blacharsko uszkodzony.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”