Wózki do samodzielnego załadunku.

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
orys
Użytkownik
Użytkownik
Posty:657
Rejestracja:19 sie 2014, o 02:13
Uprawnienia:B, C, Level D AFS,
Re: Wózki do samodzielnego załadunku.

Post autor: orys » 10 lut 2017, o 00:48

A co robisz z normalnym paleciakiem jak masz auto załadowane na full? Ten wózek zajmuje kilkanaście centymetrów więcej miejsca na długość. Poza tym można go zawsze schować pod podwozie - u mnie w firmie paleciaki chowane są w ramę ciężarówki, ale widziałem i Sprintery z podobnym rozwiązaniem.

Poza tym jak masz nierówno, to i winda nie na wiele się Ci przyda, bo jak chcesz paletę z windy ściągnąć paleciakiem jak stoisz na przykład na luźnym żwirze?

Poza tym ten wózek ma to do siebie, że jak wiesz, że nie będziesz go potrzebować, to możesz go zostawić w domu. Windę masz zawsze na aucie i zawsze tracisz na ładownosci.
Obrazek

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1635
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Wózki do samodzielnego załadunku.

Post autor: Wolf » 10 lut 2017, o 13:43

orys pisze:A co robisz z normalnym paleciakiem jak masz auto załadowane na full? Ten wózek zajmuje kilkanaście centymetrów więcej miejsca na długość. Poza tym można go zawsze schować pod podwozie - u mnie w firmie paleciaki chowane są w ramę ciężarówki, ale widziałem i Sprintery z podobnym rozwiązaniem.

Poza tym jak masz nierówno, to i winda nie na wiele się Ci przyda, bo jak chcesz paletę z windy ściągnąć paleciakiem jak stoisz na przykład na luźnym żwirze?

Poza tym ten wózek ma to do siebie, że jak wiesz, że nie będziesz go potrzebować, to możesz go zostawić w domu. Windę masz zawsze na aucie i zawsze tracisz na ładownosci.
Wg dystrybutora, wózek po załadowaniu może wjechać pod paletę i zajmuje za nią wtedy 35 cm

Awatar użytkownika
Zoltek
Użytkownik
Użytkownik
Posty:77
Rejestracja:28 paź 2016, o 17:41
Samochód:Renault Master
Firma:ZolTrans
Uprawnienia:T,B,B+E,C,C+E,KK,KO
Lokalizacja:małopolskie
Kontakt:

Re: Wózki do samodzielnego załadunku.

Post autor: Zoltek » 17 lut 2017, o 23:21

Haha orys dobre zostawisz paleciaka w domu jak go nie bedziesz potrzebowac. Haha sorry ale jak wyjade z PL do DE a później do FR i tam nagle nie bede go potrzebowal to co naciskam guzik i paleciak magicznie teleportuje sie do mojego domu albo na magazyn do firmy? Chlopie juz Ci kiedys mowilem na tym albo innym forum i powiem jeszce raz Ty gonisz po UK a czasami wyskoczysz gdzies po za i na tym koniec a tutaj lidzie gonia po calej europie. Twoje wizje zostaw dla ludzi robiących to co Ty bo tutaj sie nie sprawdzą.

Awatar użytkownika
orys
Użytkownik
Użytkownik
Posty:657
Rejestracja:19 sie 2014, o 02:13
Uprawnienia:B, C, Level D AFS,

Re: Wózki do samodzielnego załadunku.

Post autor: orys » 18 lut 2017, o 00:20

Tak tak, oczywiscie. Bo jak Ty sie lapiesz wszystkiego jak leci to znaczy ze NIKT NIGDY nie ma regularnej pracy ktora moze przewidziec.
Obrazek

Awatar użytkownika
TOMMIcox
Użytkownik
Użytkownik
Posty:50
Rejestracja:9 lip 2013, o 10:17
Samochód:Boxer
Uprawnienia:B,C+E
Lokalizacja:POMORSKIE(GS)

Re: Wózki do samodzielnego załadunku.

Post autor: TOMMIcox » 18 lut 2017, o 19:55

orys pisze:A co robisz z normalnym paleciakiem jak masz auto załadowane na full? Ten wózek zajmuje kilkanaście centymetrów więcej miejsca na długość. Poza tym można go zawsze schować pod podwozie - u mnie w firmie paleciaki chowane są w ramę ciężarówki, ale widziałem i Sprintery z podobnym rozwiązaniem.

Poza tym jak masz nierówno, to i winda nie na wiele się Ci przyda, bo jak chcesz paletę z windy ściągnąć paleciakiem jak stoisz na przykład na luźnym żwirze?

Poza tym ten wózek ma to do siebie, że jak wiesz, że nie będziesz go potrzebować, to możesz go zostawić w domu. Windę masz zawsze na aucie i zawsze tracisz na ładownosci.
Jak mam na full załadowane auto to paleciak wrzucam bo.na górę palety.jest też opcja ułożenia no.wzdluz burty tylniej i bocznej.a przy elektryku jest to jest raczej niewykonalne.Ogolnie wszystko zależy ood rodzaju wykonywanej pracy.osobiscie jeżdżę z windą i elektryczny wózek przy ladunkach jakich mam to w miejscach gdzie ładuje to nie sprawdziby się.

Awatar użytkownika
Zoltek
Użytkownik
Użytkownik
Posty:77
Rejestracja:28 paź 2016, o 17:41
Samochód:Renault Master
Firma:ZolTrans
Uprawnienia:T,B,B+E,C,C+E,KK,KO
Lokalizacja:małopolskie
Kontakt:

Re: Wózki do samodzielnego załadunku.

Post autor: Zoltek » 20 lut 2017, o 21:43

Orys sam przyznałaś, że jeździsz lokalnie i tylko czasami lecisz gdzieś dalej więc z czym do ludzi? A potem wrzucasz takie hasła "zostaw paleciaka w domu".

Sam wózek to fajna sprawa zakładając, że zawsze będzie na niego miejsce. Cena też zwala z nóg więc raczej niewielu się na to zdecyduje. To tak jak z Craylerem od Palfingera - wózek rewelacja, ładowność super, mobilność ideał, wymiary dopasowane do potrzeb i możliwości ale kosztuje tyle co nowy ciagnik siodłowy. Inaczej mówiąc jak ktoś bardzo będzie chciał i ma za dużo kasy to czemu nie ;)

Awatar użytkownika
orys
Użytkownik
Użytkownik
Posty:657
Rejestracja:19 sie 2014, o 02:13
Uprawnienia:B, C, Level D AFS,

Re: Wózki do samodzielnego załadunku.

Post autor: orys » 21 lut 2017, o 03:41

Zoltek pisze:Orys sam przyznałaś, że jeździsz lokalnie i tylko czasami lecisz gdzieś dalej więc z czym do ludzi? A potem wrzucasz takie hasła "zostaw paleciaka w domu".
Może Cię to zdziwi, ale ja, najwyraźniej w odróżnieniu od Ciebie, nie uważam, że jestem jedynym kierowcą dla świecie. Dlatego właśnie zdaje sobie sprawę, że coś, co w mojej robocie moze się nie sprawdzać, może sprawdzic się u kogoś innego. I znam takich, którym się to sprawdza.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”