Pies w trasie?

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
Sunka W.
Użytkownik
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:28 gru 2016, o 00:14
Samochód:Renault Master
Uprawnienia:B
Pies w trasie?

Post autor: Sunka W. » 30 sty 2017, o 14:51

Witam.
Chciałam się zapytać, czy jeździł ktoś z Was kiedykolwiek z psem? Mieliście jakieś problemy podczas wjazdów na zakłady? Podczas kontroli w różnych państwach?
Jeżdżę jedynie po EU. Wiem, że są problemy z Anglią, ale mam kilka rozwiązań na to, także interesują mnie inne miejsca. Dokumenty? Mam paszport, udokumentowane szczepienia przeciw wściekliźnie oraz czip. Czy jeszcze o czymś nie wiem? ;)

Mam jeszcze jedno pytanko... Otóż bardzo mnie irytuje fakt, że wszystko mi się elektryzuje w samochodzie :/ Jak wyruszyłam, to było ok, a z każdym kolejnym dniem zaczynał mnie coraz częściej oraz coraz mocniej kopać :/ Jakieś rady? ;)

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Pies w trasie?

Post autor: jarekvolvo » 2 lut 2017, o 10:06

Daj spokój, nie morduj Skowyta :). I tak w trasie jest dość zmartwień aby dodatkowo dokładać sobie zajęć z psem. A jemu to też na zdrowie nie wyjdzie - choćby nie wiem jak wydawało by Ci się, że on "lubi" podróżować... .

A na elektryzację - pasek "Antistatic" trochę pomoże...

Awatar użytkownika
orys
Użytkownik
Użytkownik
Posty:657
Rejestracja:19 sie 2014, o 02:13
Uprawnienia:B, C, Level D AFS,

Re: Pies w trasie?

Post autor: orys » 3 lut 2017, o 01:29

Sunka W. pisze:Mam jeszcze jedno pytanko... Otóż bardzo mnie irytuje fakt, że wszystko mi się elektryzuje w samochodzie :/ Jak wyruszyłam, to było ok, a z każdym kolejnym dniem zaczynał mnie coraz częściej oraz coraz mocniej kopać :/ Jakieś rady? ;)
Sprawdź też czy Cię kopie w innych butach. Niektóre rodzaje tworzyw uzywanych do produkcji podeszw strasznie się elektryzują - wtedy pasek antistatic nic nie da, bo to Ty się elektryzujesz chodząc i Ty masz wyższą różnicę potencjału.

Mnie np. zawsze wszystko kopie jak chodzę w sandałach karrimora.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sunka W.
Użytkownik
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:28 gru 2016, o 00:14
Samochód:Renault Master
Uprawnienia:B

Re: Pies w trasie?

Post autor: Sunka W. » 3 lut 2017, o 09:43

Zastanawiam się gdzie pies będzie się bardziej męczył. W samochodzie ale ze mną, czy z rodzicami w domu beze mnie leżąc przez 4 tygodnie smutny pod drzwiami i piszcząc, niewiele jedząc...

Buty? Na ogół jak prowadzę to w skarpetkach... W butach, które mam nigdy wcześniej mnie nic nie kopało jak jeździłam np. osobówką... nie wiem, spróbuję z tym paskiem :)

ArielJakubow
Posty:1
Rejestracja:20 lis 2023, o 14:21

Re: Pies w trasie?

Post autor: ArielJakubow » 20 lis 2023, o 14:25

Ja ze swoim pieskiem wszędzie jeżdżę. Ma kłopoty z chorobą lokomocyjną, ale jak daję mu mokrej karmy dla psa, to wtedy znacznie lepiej się czuje

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”