Jaka karta paliwowa na UE

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
papay69
Użytkownik
Użytkownik
Posty:3
Rejestracja:6 sty 2017, o 19:46
Samochód:Master
Firma:Ranczo
Uprawnienia:A,B,C,C+E
Re: Jaka karta paliwowa na UE

Post autor: papay69 » 3 mar 2017, o 08:57

Kolego kevlar, widzę że jesteś kierowcą i twoje doświadczenie jest niezwykle cenne, chciałem jednak zauważyć, że kierowca wyjeżdżający w trasę jeżeli chce napić się wódy to powinien to zrobić przed wyjazdem lub po powrocie. Za dziwki jak ma ochotę niech płaci ze swojego, osobiście pracuję na etacie i przez prawie 14 lat pracy nie wziąłem ani grosza zaliczki, tam gdzie pracuję nie ma takiej możliwości (ale nie mówię, że moi kierowcy nie dostają, bo dostają) . U mnie na razie kierowcy korzystają z kart kredytowych i doskonale wiem jak to wygląda, jeden korzysta ze środków w sposób prawidłowy drugi już nie do końca. Kwestia zaufania to jedno a kontrola drugie, poza tym, przy fakturach zbiorczych mniej papieru jeżeli chodzi o zwrot VAT.

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Jaka karta paliwowa na UE

Post autor: Dychu » 20 sie 2017, o 21:15

W moim odczuciu Eurowag to kupa totalna, znalezienie stacji jest wielce problematyczne bo głównie Lotos je obsługuje w PL, nie korzystałem z niej w EU bo miałem tylko na PL.
DKV w opcji 2 czyli nie tylko paliwówka ale i płatnicza czyli i kupisz żarówki, zapłacisz na bramki itd., jest ideałem karty którą potrzebujemy na trasę. AS24, UTA nie chcę widzieć.

Awatar użytkownika
0liwski
Moderator
Moderator
Posty:322
Rejestracja:30 wrz 2016, o 23:23
Samochód:KILKA...Sp.z.o.o.
Uprawnienia:B, C
Lokalizacja:POMORSKIE

Re: Jaka karta paliwowa na UE

Post autor: 0liwski » 20 sie 2017, o 21:37

Dychu pisze:W moim odczuciu Eurowag to kupa totalna
DKV w opcji 2 czyli nie tylko paliwówka ale i płatnicza czyli i kupisz żarówki, zapłacisz na bramki itd., jest ideałem karty którą potrzebujemy na trasę. AS24, UTA nie chcę widzieć.
Mi Eurowag wiele razy uratował tankowanie... ale to typowa karta flotowa dla aut ciężkich... W Niemczech działa na każdej stacji Hoyer. Stacje są trudno osiągalne. np. w UK nie działa aplikacja itp itd.
Trudno ją bezpośrednio porównywać do DKV...bo ona spełnia wszelkie zachcianki użytkownika... ma jednak tę wadę, ze jest po prostu droga.... tzn. o wiele droższa niż Eurowag...
Z AS24 podobnie - cena za paliwo boska. ale znalezienie stacji to porażka. :roll: Dodam, że wiele stacji As24 po prostu ...nie istnieje a aplikacja Cie na nie ciągnie.... Wiele stacji potrafi być na płatnych autostradach itp. kwiatki.

Ale który kierowca, pracujący w czyjejś firmie może sobie tak we wszystkim wybierać przebierać... ? :lol:
Kierowca międzynarodówki to...stan umysłu... ;)

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Jaka karta paliwowa na UE

Post autor: Dychu » 20 sie 2017, o 21:48

Ja na szczęście w większości tradfiam na DKV i obecnie też na wersji 2 jeżdżę i nie chciałbym zmieniać tej opcji :-). Oczywiście masz rację, nie mamy zazwyczaj wybory tylko porywamy to co dostajemy ale jak pisałem, na szczęście trafiam rozsądnych bossów i mają only DKV :-). Eurowaga mam tylko dla PL czyli jak wylatuje z kraju na szczęście tylko raz tankuje i raz jak wracam do kraju, no i całe szczęście :-). Natomiast co do UK, to też wiemy, że unikamy tak tankowania a jak już to bez sensu robić karte na te wyloty i lepiej płacić kartą bankomatową za te pare litrów ażeby tylko się przeprawić na drugą stronę no chyba, że często latamy na UK to pewnie BP rozwiąże problem na UK.

Awatar użytkownika
niedzwiedz123
Użytkownik
Użytkownik
Posty:160
Rejestracja:27 lut 2016, o 12:02

Re: Jaka karta paliwowa na UE

Post autor: niedzwiedz123 » 20 sie 2017, o 21:59

Czemu UTA jest kiepska wedlug Was?

Awatar użytkownika
0liwski
Moderator
Moderator
Posty:322
Rejestracja:30 wrz 2016, o 23:23
Samochód:KILKA...Sp.z.o.o.
Uprawnienia:B, C
Lokalizacja:POMORSKIE

Re: Jaka karta paliwowa na UE

Post autor: 0liwski » 20 sie 2017, o 22:15

niedzwiedz123 pisze:Czemu UTA jest kiepska wedlug Was?
UTA nie używałem.. DKV tak... Ale złego słowa o UTA nie napisałem, bo jej nie używałem. Z tego co widzę to UTA jest chyba na każdej stacji na jakiej jest DKV...
Kierowca międzynarodówki to...stan umysłu... ;)

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Jaka karta paliwowa na UE

Post autor: Dychu » 20 sie 2017, o 22:16

niedzwiedz123 pisze:Czemu UTA jest kiepska wedlug Was?
Może źle to nazwałem, nie kiepska ale osobiście najbardziej leży mi DKV :-). Z całą pewnością wolę UTA niż AS24, Shell i inne to fakt :-).

Awatar użytkownika
MarcinT
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:4 gru 2015, o 11:03
Uprawnienia:B

Re: Jaka karta paliwowa na UE

Post autor: MarcinT » 21 sie 2017, o 15:55

papay69 w takim wypadku lepiej rozważyć karty PORT1. Masz tam Lotosy w PL (i nie tylko) i dobrą zagranicę z rabatami.

Awatar użytkownika
0liwski
Moderator
Moderator
Posty:322
Rejestracja:30 wrz 2016, o 23:23
Samochód:KILKA...Sp.z.o.o.
Uprawnienia:B, C
Lokalizacja:POMORSKIE

Re: Jaka karta paliwowa na UE

Post autor: 0liwski » 21 sie 2017, o 17:55

MarcinT pisze:papay69 w takim wypadku lepiej rozważyć karty PORT1. Masz tam Lotosy w PL (i nie tylko) i dobrą zagranicę z rabatami.
Karta Port1 działa chyba tylko na dawne kraje ZSRR...
Jest jeszcze PL.. a kolega pytał chyba o Europe Zachodnią.... 8-)
Jest wprawdzie niby w planach... ale tak to wygląda w praktyce
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kierowca międzynarodówki to...stan umysłu... ;)

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Jaka karta paliwowa na UE

Post autor: Dychu » 21 sie 2017, o 18:58

Port1 to dopiero wynalazek :-). Jak już za droga DKV no lepiej zobaczyć jak to w UTA wygląda, nigdy nie interesowałem się zdobyciem takiej karty tylko użytkowałem ale Port1 jak widzimy po mapce, to jakiś żart.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”