Jaka karta paliwowa na UE

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
mariano85
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:5 sty 2017, o 11:29
Samochód:Boxer 2.0
Uprawnienia:B, C, C+E
Jaka karta paliwowa na UE

Post autor: mariano85 » 26 sty 2017, o 12:12

Witam koledzy mam pytanie, jaka jest najlepsza karta na UE, również na FR. Obecnie korzystam z Eurowag, ale na Francji słabo ze stacjami, a o Włoszech nie wspomnę. Co polecicie aby to było optymalne i tanie rozwiązanie.

Awatar użytkownika
Zoltek
Użytkownik
Użytkownik
Posty:77
Rejestracja:28 paź 2016, o 17:41
Samochód:Renault Master
Firma:ZolTrans
Uprawnienia:T,B,B+E,C,C+E,KK,KO
Lokalizacja:małopolskie
Kontakt:

Re: Jaka karta paliwowa na UE

Post autor: Zoltek » 26 sty 2017, o 13:38

Ja mam DKV i jestem zadowolony. Jedyny minus to kaucja lub gwarancja bankowa jakie trzeba mieć aby kartę/karty otrzymać. Nie jest to mała kwota bo wynosi około 80% wartości zakupionego paliwa w ciągu 1 zadeklarowanego miesiąca. Co do samej karty to opłaty nie są wysokie, termin 21 dni od daty wystawienia faktury a robią to 2 razy w miesiącu 15 i ostatniego. Jak chcesz wiedzieć coś więcej to pytaj.

Awatar użytkownika
mariano85
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:5 sty 2017, o 11:29
Samochód:Boxer 2.0
Uprawnienia:B, C, C+E

Re: Jaka karta paliwowa na UE

Post autor: mariano85 » 26 sty 2017, o 14:00

Kolego, powiedz mi, masz jakieś zniżki na paliwo ?

Awatar użytkownika
Zoltek
Użytkownik
Użytkownik
Posty:77
Rejestracja:28 paź 2016, o 17:41
Samochód:Renault Master
Firma:ZolTrans
Uprawnienia:T,B,B+E,C,C+E,KK,KO
Lokalizacja:małopolskie
Kontakt:

Re: Jaka karta paliwowa na UE

Post autor: Zoltek » 26 sty 2017, o 15:01

Musiałbym sprawdzić bo teraz nie pamiętam. Jest informacja, że na niektórych stacjach ceny mają stałe ale komu chciałoby się jechać dodatkowe 20 - 30 km tylko po to aby zatankować parę centów taniej. Ja nie mam na to czasu.

Awatar użytkownika
mariano85
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:5 sty 2017, o 11:29
Samochód:Boxer 2.0
Uprawnienia:B, C, C+E

Re: Jaka karta paliwowa na UE

Post autor: mariano85 » 26 sty 2017, o 15:20

Zoltek pisze:Musiałbym sprawdzić bo teraz nie pamiętam. Jest informacja, że na niektórych stacjach ceny mają stałe ale komu chciałoby się jechać dodatkowe 20 - 30 km tylko po to aby zatankować parę centów taniej. Ja nie mam na to czasu.
Masz racje, zastanawiam się właśnie nad BP Routex, kiedyś na nich pracowałem i było ok, mogłem za wszystko płacić, i opłaty do najwyższych nie należały. Dzięki za info, może ktoś jeszcze chce sie podzielić ?

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Jaka karta paliwowa na UE

Post autor: Wolf » 28 sty 2017, o 00:23

mariano85 pisze:
Zoltek pisze:Musiałbym sprawdzić bo teraz nie pamiętam. Jest informacja, że na niektórych stacjach ceny mają stałe ale komu chciałoby się jechać dodatkowe 20 - 30 km tylko po to aby zatankować parę centów taniej. Ja nie mam na to czasu.
Masz racje, zastanawiam się właśnie nad BP Routex, kiedyś na nich pracowałem i było ok, mogłem za wszystko płacić, i opłaty do najwyższych nie należały. Dzięki za info, może ktoś jeszcze chce sie podzielić ?
ogarnij STATOIL, to samo co BP, ale karty dostajesz bez zabezpieczeń, jakieś pseudo rabaty na Statoilach, a jest to normalny pełnowartościowy ROUTEX tyle że nie BP a STATOIL, jakieś śmieszne 2 zł za każda kartę i jakieś drobne za coś tam chyba też z 5 pln miesięcznie.

Awatar użytkownika
mariano85
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:5 sty 2017, o 11:29
Samochód:Boxer 2.0
Uprawnienia:B, C, C+E

Re: Jaka karta paliwowa na UE

Post autor: mariano85 » 31 sty 2017, o 13:43

Wolf pisze:
mariano85 pisze:
Zoltek pisze:Musiałbym sprawdzić bo teraz nie pamiętam. Jest informacja, że na niektórych stacjach ceny mają stałe ale komu chciałoby się jechać dodatkowe 20 - 30 km tylko po to aby zatankować parę centów taniej. Ja nie mam na to czasu.
Masz racje, zastanawiam się właśnie nad BP Routex, kiedyś na nich pracowałem i było ok, mogłem za wszystko płacić, i opłaty do najwyższych nie należały. Dzięki za info, może ktoś jeszcze chce sie podzielić ?
ogarnij STATOIL, to samo co BP, ale karty dostajesz bez zabezpieczeń, jakieś pseudo rabaty na Statoilach, a jest to normalny pełnowartościowy ROUTEX tyle że nie BP a STATOIL, jakieś śmieszne 2 zł za każda kartę i jakieś drobne za coś tam chyba też z 5 pln miesięcznie.
Dzięki wielkie Wolf! :)

Awatar użytkownika
Seba5122
Użytkownik
Użytkownik
Posty:1
Rejestracja:31 sty 2017, o 16:57

Re: Jaka karta paliwowa na UE

Post autor: Seba5122 » 31 sty 2017, o 17:13

No Wolf wszystko ładnie powiedział.
http://firma-wanat-produc...nu.galeriameblipremium.pl

Awatar użytkownika
0liwski
Moderator
Moderator
Posty:322
Rejestracja:30 wrz 2016, o 23:23
Samochód:KILKA...Sp.z.o.o.
Uprawnienia:B, C
Lokalizacja:POMORSKIE

Re: Jaka karta paliwowa na UE

Post autor: 0liwski » 31 sty 2017, o 20:33

mariano85 pisze: Obecnie korzystam z Eurowag, ale na Francji słabo ze stacjami, a o Włoszech nie wspomnę.
No niestety tu nie ma idealnego rozwiazania.
Eurowag to gówno przeogromne, AS24 podobnie... choć lepiej z nimi bo marka należy do koncernu TOTAL.
Więc we Francji lepiej.
DKV osobiście działało mi niemal na każdej stacji. Tam trzeba mieć wpłacony wcześniej depozyt na tankowanie a depozyt jest chyba nawet oprocentowany 1%.
UTA jeszcze nie testowałem.

Wracając do Eurowag czy też AS24 to są o tyle problematyczne ze znalezienie stacji zawsze jest problematyczne w trasie. Co innego przy kompie..ale i tu bywa czasem problem bo stacja potrafi być oddalona.

Idealnego rozwiązania nie ma, ale w firmie planujemy przetestować zwykłe karty płatnicze typu VISA czy MASTERCARD połączone z kontem formowym.
Każdy z kierowców ma wówczas dostęp do każdej niemal stacji
Kierowca międzynarodówki to...stan umysłu... ;)

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Jaka karta paliwowa na UE

Post autor: Wolf » 1 lut 2017, o 11:22

0liwski pisze:Idealnego rozwiązania nie ma, ale w firmie planujemy przetestować zwykłe karty płatnicze typu VISA czy MASTERCARD połączone z kontem formowym.
Każdy z kierowców ma wówczas dostęp do każdej niemal stacji
Niestety w tym przypadku czynnik ludzki za przeproszeniem "rozp...a" system, niestety znaczna część kierowców to zbyt młodzi i nie odpowiedzialni ludzie, ile by w danym momencie nie było środków na danym subkoncie to wysysali je do zera. Sytuacja z życie, Czwartek, dostaje esa od kierowcy że chce zaliczką 200e, ignoruję go bo 4 dni wcześniej brał zaliczkę i w poprzednim tygodniu tak samo,na start też, suma zaliczek przekroczyła w jego przypadku już dawno jego średnie wynagrodzenie, a to dopiero połowa trasy. Na tym samym subkoncie pracował drugi kierowca który w tym momencie gonił ekspressa z IT do ES, chłopak dzwoni i mówi że potrzebuje po drodze olej kupić i dolać, mówię mu spoko, przeleje ci 200 będziesz miał na olej i na płatne, akurat byliśmy na wyjeździe i tylko w tym momencie było na firmowym rachunku. Zasiliłem subkonto i zadowolony na świeże powietrze, Po ok 1h telefon że coś jest nie tak i nie może kasy wypłacić, loguję się na konto i faktycznie środków nie widać, patrzę ale są w blokadach jako wypłata kartą. Myślę kombinuję i w pewnym momencie olśnienie, dzwonie do kierowcy od zaliczek i pytam się gdzie jest, a on że właśnie na zakupach bo super że mu kasę przelałem, już mega wkurwiony pytam się go skąd wiedział że to dla niego, no że nie wiedział ale sprawdził w bankomacie i mu wypłaciło 200e. Pytam się go żebym mi przypomniał ten moment kiedy mu potwierdziłem że może wypłacić środki. oczywiście tutaj zaczęły się jakieś bezsensowne gadki i argumenty.

Jeszcze wcześniej kierowcy dostawali gotówkę, ale niestety tak samo czy dostali 100 czy 500 wracali bez firmowej kasy lub nawet po drodze Western Union musiał być wykorzystany.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”