Praca na kraju - czy dobra stawka?

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
iceeeee
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:22 sty 2017, o 13:21
Samochód:renault
Firma:....
Uprawnienia:B
Re: Praca na kraju - czy dobra stawka?

Post autor: iceeeee » 26 sty 2017, o 16:42

A co myślicie o kurierce w DPD,właśnie dzwonił do mnie jeden z bosów,i zaproponował mi prace?początkowo niby 2000 do reki po okresie próbnym 2700,mógłbym mieć auto pod domem kwestia rozliczania się za paliwo.Do tej pory miałem nie wielkie doświadczenie jak pisałem na początku stąd lepiej 100 razy zapytać niż, że tak powiem na przysłowiowym lodzie zostać co wy na to?Na magazynie miałbym być o 6;15,a ile by się zeszło z wożeniem nie wiem pewnie lekko do 17stej co panowie na to aha i półetatu proponuje.

Awatar użytkownika
Vantastic
Użytkownik
Użytkownik
Posty:135
Rejestracja:14 sty 2016, o 12:29

Re: Praca na kraju - czy dobra stawka?

Post autor: Vantastic » 26 sty 2017, o 21:39

iceeeee pisze:A co myślicie o kurierce w DPD,właśnie dzwonił do mnie jeden z bosów,i zaproponował mi prace?początkowo niby 2000 do reki po okresie próbnym 2700,mógłbym mieć auto pod domem kwestia rozliczania się za paliwo.Do tej pory miałem nie wielkie doświadczenie jak pisałem na początku stąd lepiej 100 razy zapytać niż, że tak powiem na przysłowiowym lodzie zostać co wy na to?Na magazynie miałbym być o 6;15,a ile by się zeszło z wożeniem nie wiem pewnie lekko do 17stej co panowie na to aha i półetatu proponuje.
To nie boss z DPD do Ciebie dzwonił tylko jeden z kurierów który dla nich jeździ i wziął drugie auto w leasing teraz szuka kierowcy, Twoje auto zarobi 10-12k ty dostaniesz 2000, zapłaci paliwo i leasing i jeszcze z 3-4k na tobie zarobi. Takich ogłoszeń jest mnóstwo w każdym mieście, sporo takich dorobkiewiczów. DPD zatrudnia tylko na własną DG i nie ma żadnych okresów próbnych tylko zarabiasz od dostarczonych paczek. Kiedyś w UK byłem na takim spotkaniu w DPD, masakra, 150 funi za nie przyjście do pracy, na każde wolne musisz mieć zastępstwo bo rejon sam się nie objedzie. Kary finansowe za nie regulaminowy kolor skarpetek, czy tshirt nawet dwudniowy zarost. Nie wiem jak to działa w Polsce ale jak byś chciał spróbować to lepiej zatrudnić się właśnie u takiego kuriera, mniej zarobisz ale stresu też mniej. 2000 za minimum 10-12h pracy to biedna stawka, na początek te 2700 potem 3200 bo kurier to nie łatwy zawód, wiecznie w biegu i wiecznie spóźniony. Na pewno da Ci tylko umowę zlecenie i będzie prosił o zaświadczenie o niekaralności żebyś mu się z pobraniami nie zawinął. Wybór należy do Ciebie.
Nie jeździj szybciej niż Twój Anioł Stróż może latać.

Awatar użytkownika
Cycu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:28 sty 2017, o 00:11

Re: Praca na kraju - czy dobra stawka?

Post autor: Cycu » 30 sty 2017, o 23:01

Panowie a co myślicie o stawce na kraju 0.25gr/km jazda od poniedzialku do piątku, za stanie cały dzien na parkingu dorzucana 100zł. Rozmawiałem z gościem to kierowcy zarabiają 2.5-3tyś na miesiac. + umowa o prace na czas nie określony. Co o tym myślicie ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”