Początki początków, jak zacząć?

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
Mr.Dex
Użytkownik
Użytkownik
Posty:3
Rejestracja:18 cze 2015, o 18:08
Uprawnienia:B+E
Lokalizacja:Sokołów Podlaski
Początki początków, jak zacząć?

Post autor: Mr.Dex » 27 wrz 2016, o 09:55

Witam.
Jako że w kwietniu kończę szkołę (Technik Logistyk) to już myślę co będę robił, a że nie mam zamiaru całe życie martwić się czy starczy mi od pierwszego do pierwszego to chcę odłożyć pieniędzy i zainwestować.
Jak skończę szkole mam już pewną pracę lecz myślę odłożyć gdzieś tak do września około 20.000zl i kupić jakiegoś busika (pewnie kontener) i wstawić pod okoliczną piekarnię i zatrudnić kierowcę - sam bym normalnie chodził do pracy. Akurat wujek ma dwa busy pod tą piekarnią i by mi pomógł to ogarnąć tylko muszę się dowiedzieć co on ma z tego i ile wychodzi na + .
Bo znowu z tak "starym" busem nie wiem czy jest sens się pchać pod jakąś spedycyje na krajówkę?
Problem tkwi w tym że doświadczenie mam tylko teoretyczne tyle co ze szkoły...
Co myślicie o takim czymś? Może jakieś rady, wskazówki? :)

Awatar użytkownika
niedzwiedz123
Użytkownik
Użytkownik
Posty:160
Rejestracja:27 lut 2016, o 12:02

Re: Początki początków, jak zacząć?

Post autor: niedzwiedz123 » 27 wrz 2016, o 14:15

Mam nadzieje, ze w szkole nauczyli Cie, ze jesli kupujesz stare auto, to musisz miec drugie tyle albo wiecej na naprawy i oplaty z tym zwiazane? Nie wiem, czy w przemysle piekarskim ewentualnie zepsute auto to dobre rozwiazanie. Mysle, ze wujek wyjasni Ci to w bardziej klarowny i zwiazly sposob niz my.

Awatar użytkownika
symyrytyfy
Użytkownik
Użytkownik
Posty:78
Rejestracja:17 gru 2013, o 11:33
Uprawnienia:B,C,C+E

Re: Początki początków, jak zacząć?

Post autor: symyrytyfy » 27 wrz 2016, o 14:45

eh... stare auto = złom do naprawy? według Was każde używane auto to złom, w które będzie trzeba zainwestować mega pieniądze. Ludzi, ogarnijcie się! Równie dobrze, Wasze auto którym jeździcie po Europie to też złom, bo ma 2-3 lata. Dam se rękę uciąć, że te stare LT czy Master drugiej generacji, przejeździ Wasze nówki sztuki w kredycie/leasingu/kupione za gotówkę. Owszem, są szroty, ale też można znaleźć rodzynki - a podejrzewam, że jak ktoś ma takie fundusze to na pewno nie będzie łapał pierwszego lepszego auta tylko szuka go bardziej skrupulatnie. Typowe stereotypy busiarskie: spedycja ble, kilometrówka ble, giełdy transportowe ble, stare auto ble. Dlatego wszyscy w Polsce mają "pincet" sowich klientów,, jeżdżą za minimum "siustke" z przodu, i co druga wymiana oleju zmieniają auto na nowe. Ogarnijcie się!

Awatar użytkownika
3D3D3D
Użytkownik
Użytkownik
Posty:73
Rejestracja:19 lip 2014, o 11:51
Samochód:Renault Master 2.3
Firma:FHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Śląsk

Re: Początki początków, jak zacząć?

Post autor: 3D3D3D » 27 wrz 2016, o 16:45

Mr.Dex pisze:Witam.
Jako że w kwietniu kończę szkołę.................. myślę odłożyć gdzieś tak do września około 20.000zl
Myślę, że jeżeli z pracy na etacie mógłbym odłożyć miesięcznie 4000zł to nie zaprzątał bym sobie głowy własną działalnością na takim poziomie (zapytaj Wujka). Stawki w piekarniach, przynajmniej w moich okolicach, nie są zbyt wysokie. Zatrudniając kierowcę i po odliczeniu kosztów eksploatacyjnych, zakładając że uda mu się przejeździć cały miesiąc bezawaryjnie, pozostanie Ci kilkaset złotych. Moim zdaniem nie warto. Decyzja i tak należy do Ciebie. Pozdrawiam.
"Wszystko jest możliwe. Szczególnie wtedy, kiedy najmniej się tego spodziewasz."
-Anne Rice-

Awatar użytkownika
Mr.Dex
Użytkownik
Użytkownik
Posty:3
Rejestracja:18 cze 2015, o 18:08
Uprawnienia:B+E
Lokalizacja:Sokołów Podlaski

Re: Początki początków, jak zacząć?

Post autor: Mr.Dex » 27 wrz 2016, o 19:04

Ludzie jakoś mają takie busiki, kupują i jeżdżą nimi.
Dlatego nie chcę go puszczać na EU tylko żeby latał w koło komina i żeby mi coś z niego zostawało.
3D3D3D mam trochę odłożone i pracuję na weekendy + czerwiec, lipiec, sierpień będę miał dobry zarobek i do września nazbieram taką sumkę, a praca normalne po +/- 2k (nie w sezonie wakacyjnym).
Więc bym miał te 2.000zł swojej wypłatki + to co zostanie z busa.
Pogadam jeszcze z wujaszkiem zobaczę jak to wygląda - mogłem najpierw no ale... Jak się tylko dowiem to dam znać tutaj jak to wygląda i zobaczę czy jest to opłacalne.
Myślałem żeby kupić busa i dać pod kurierkę z kierowcą ale to chyba mniej opłacalne.

Awatar użytkownika
0liwski
Moderator
Moderator
Posty:322
Rejestracja:30 wrz 2016, o 23:23
Samochód:KILKA...Sp.z.o.o.
Uprawnienia:B, C
Lokalizacja:POMORSKIE

Re: Początki początków, jak zacząć?

Post autor: 0liwski » 3 paź 2016, o 00:08

Mr.Dex pisze:Ludzie jakoś mają takie busiki, kupują i jeżdżą nimi..
Chłopaku...kup i zarabiaj... :lol:
Kierowca międzynarodówki to...stan umysłu... ;)

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1636
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Początki początków, jak zacząć?

Post autor: Wolf » 1 sie 2021, o 19:54

Marek, o ile nie jesteś Reklamą, to dziwi mnie że jeżdżąc busem potrzebujesz linki Holowniczej, akurat tego żadnemu z nas nie brakuje, każdyy z nas ma pasy transportowe które są do tego niezastąpione

roman_h
Posty:1
Rejestracja:9 sie 2021, o 14:06
Uprawnienia:B, C+E

Re: Początki początków, jak zacząć?

Post autor: roman_h » 10 sie 2021, o 13:24

Po takim czasie mam nadzieję, że kolega rozwinął już firmę i wiedzie się bardzo dobrze :P Jednak gdyby ktoś stawiał to samo pytanie to taki cytat: "Działalność w zakresie transportu drogowego można prowadzić tylko wtedy, jeżeli firma spełnia wymóg odpowiedniej zdolności finansowej. Sytuację finansową można udokumentować m.in. raportem finansowych z ostatniego roku, poręczeniem bankowym oraz ubezpieczaniem OZ, tj. odpowiedzialności zawodowej. Prawnie obowiązują umowne limity na start, które są jednoznacznie potwierdzeniem płynności finansowej- tak więc aby stać się przewoźnikiem, należy posiadać co najmniej 9000 euro, które zostanie przeznaczone na zakup pierwszego własnościowego środka transportu. Po 5000 euro na każdy kolejny pojazd o masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 tony, ujęty w ewidencji przy zakładaniu działalności." - więc nie jest to takie kolorowe, że kupujemy busik i mamy firmę transportową ;) A cytat jest stąd: https://rozliczkierowce.pl/ekspert-radz ... em-towarow

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1636
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Początki początków, jak zacząć?

Post autor: Wolf » 10 sie 2021, o 15:15

Będzie to obowiązywać od maja 2022, na razie nie ma takiej potrzeby

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”