Dokumenty i inne rzeczy

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
michalbusiarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:1 wrz 2016, o 22:34
Samochód:Fiat Ducato 3.0
Firma:Podwykonawca Lays
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Siedlce
Dokumenty i inne rzeczy

Post autor: michalbusiarz » 4 wrz 2016, o 01:42

Jakie dokumenty należy zabrać w trasę z bazy oprócz wiadomych tj.prawo jazdy,dowód osobisty,dowód rejestracyjny od busa.. ?
Ostatnio zmieniony 4 wrz 2016, o 11:33 przez michalbusiarz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1635
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Dokumenty

Post autor: Wolf » 4 wrz 2016, o 09:52

Upoważnienie do użytkowania.

Awatar użytkownika
michalbusiarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:1 wrz 2016, o 22:34
Samochód:Fiat Ducato 3.0
Firma:Podwykonawca Lays
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Siedlce

Re: Dokumenty

Post autor: michalbusiarz » 4 wrz 2016, o 11:09

A jak jest z Kontrollbuchem oraz z czystymi CMR-kami ? Sam sobie kupuje czy pracodawca też musi mi to zapewnić ?

@Wolf Tylko upoważnienie do kierowania ?

Awatar użytkownika
adamnd
Użytkownik
Użytkownik
Posty:144
Rejestracja:26 wrz 2014, o 16:00
Uprawnienia:B, B+E, C, C+E, KW
Lokalizacja:Wrocław

Re: Dokumenty

Post autor: adamnd » 4 wrz 2016, o 11:10

Konieczne wyrób sobie europejską kartę ubezpieczenia ( wyrabia się to w NFZ ).
Warto mieć coś takiego jak będzie potrzebował pomocy lekarza a w życiu różnie bywa.

Kontrollbuch wydrukuj sobie, jest pełno wzorów tego ( jak nie masz drukarki to drukuj u szefa ), a druki CMR powinien dać szef ( chyba nie będziesz przecież sam tego kupował... )
Obrazek

Awatar użytkownika
michalbusiarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:1 wrz 2016, o 22:34
Samochód:Fiat Ducato 3.0
Firma:Podwykonawca Lays
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Siedlce

Re: Dokumenty

Post autor: michalbusiarz » 4 wrz 2016, o 11:17

@adamnd Kontrollbuch można na allegro kupić i co ważne w języku polskim (!) CMR też można na allegro kupić od 4zł/100 kartek...

Awatar użytkownika
adamnd
Użytkownik
Użytkownik
Posty:144
Rejestracja:26 wrz 2014, o 16:00
Uprawnienia:B, B+E, C, C+E, KW
Lokalizacja:Wrocław

Re: Dokumenty

Post autor: adamnd » 4 wrz 2016, o 11:18

Tyle, że kupisz książeczkę z KB a jak będziesz musiał coś tam poczarować i wyrwiesz jakąś kartkę to będzie to widoczne i podejrzane przy kontroli.

Poza tym nawet w języku niemieckim wypełnisz kartkę 5-10 razy i już później lecisz na pamięć bez czytania co to za rubryka, nie ma tam żadnej filozofii. Zawsze można mieć jedną jako wzór i tam sobie napisać tłumaczenie. Widziałem też kiedyś jak szukałem na google wzór zawierający oba języki. Jak kto woli..

Ja mogę mieć nawet po Chińsku byle bym wiedział co gdzie mam wpisać.
Obrazek

Awatar użytkownika
michalbusiarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:1 wrz 2016, o 22:34
Samochód:Fiat Ducato 3.0
Firma:Podwykonawca Lays
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Siedlce

Re: Dokumenty i inne rzeczy

Post autor: michalbusiarz » 4 wrz 2016, o 11:38

1.Ja myślę że lepiej mieć KontrollBucha niż jakieś kartki.. Wyrywać kartki z tego "zeszyciku" ? Po co coś ukrywać ? Lepiej być uczciwym.

2.Poza dokumentami czego mam "żądać" od szefa np.karty paliwowe DKV UTA ? Jaki jest temat z przeprawą F-GB ? Prom czy pociąg i od czego jest to uzależnione ?

3.TollColect ? Co to ? Do czego potrzebne ?

4.Nawigacja ? Szef mi daje czy mam sam sobie zapewnić ?

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1635
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Dokumenty

Post autor: Wolf » 4 wrz 2016, o 11:42

OK, może po kolei:
1. Dowód Osobisty
2. Prawo Jazdy
3. Dowód Rejestracyjny
4. OC Auta
5. Upoważnienie do użytkowania auta jeśli auto szefa to tylko od niego, jeśli leasing to dodatkowe upoważnienie od banku na szefa.
6. Jeśli Francja w planach to dokumenty od szefostwa
7. CMR druki
8. Urlopówka na Niemcy
9. Kontrolbauch koniecznie na luźnych kartkach, żadnych książek.

Na logikę pkt. 1 i 2 to twoja kwestia, resztę musi zapewnić ci szefostwo, jeśli coś ci pominą, musisz się dopytać dla czego oraz poproś o oświadczenie na piśmie że biorą wszelką odpowiedzialność za braki w dokumentach.

PS. wydaje mi się że to wszystkie dokumenty, ale być może pominąłem coś oczywistego ;)

pkt. 5. niby mało istotny, ale ostatnio wracałem osobówka wziętą w leasingu na żonę z GB-Portsmouth do FR-LE Hawr, mimo upoważnienia banku na firmę armator miał mega problem żeby mnie wpuścić na prom, dopiero po przedstawieniu Dowodu osobistego oraz prawka, pieczątek udowodniłem że mieszkam w tym samym miejscu gdzie siedziba firmy, ale 2h w plecy i mega nerwy, a przy okazji full przetrzepanie auta !!!

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1635
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Dokumenty i inne rzeczy

Post autor: Wolf » 4 wrz 2016, o 11:49

michalbusiarz pisze:1.Ja myślę że lepiej mieć KontrollBucha niż jakieś kartki.. Wyrywać kartki z tego "zeszyciku" ? Po co coś ukrywać ? Lepiej być uczciwym.

2.Poza dokumentami czego mam "żądać" od szefa np.karty paliwowe DKV UTA ? Jaki jest temat z przeprawą F-GB ? Prom czy pociąg i od czego jest to uzależnione ?

3.TollColect ? Co to ? Do czego potrzebne ?

4.Nawigacja ? Szef mi daje czy mam sam sobie zapewnić ?

1. Rozumiem że jesteś świeżak, ale bez jaj, jak ukryjesz w zeszyciku że w Niemczech przejechałeś 1500km w 18h ? po to są kartki żeby można było rozpisać takie sytuacje, jeśli uważasz że jest inaczej powiedz to szefostwu i wracaj do domu.

2. Nic nie musisz żądać, jeśli kart lub gotówki nie dostaniesz to nie zatankujesz i staniesz, raczej to pytanie jest oczywiste, Przeprawa to kwestia czasu i budżetu, ja osobiście wolę promy, zawsze można się odświeżyć.

3. Odpowiednik naszego viatoola

4. Nawet nie komentuję tego pytania.


Z rzeczy o które się nie zapytałeś to we własnym zakresie raczej musisz kupić sobie buty robocze, resztę powinien zapewnić pracodawca (kask, rękawice, kamizelka, okulary ochronne), dopilnuj żeby w aucie była miarka.

Awatar użytkownika
adamnd
Użytkownik
Użytkownik
Posty:144
Rejestracja:26 wrz 2014, o 16:00
Uprawnienia:B, B+E, C, C+E, KW
Lokalizacja:Wrocław

Re: Dokumenty i inne rzeczy

Post autor: adamnd » 4 wrz 2016, o 12:12

michalbusiarz pisze:1.Ja myślę że lepiej mieć KontrollBucha niż jakieś kartki.. Wyrywać kartki z tego "zeszyciku" ? Po co coś ukrywać ? Lepiej być uczciwym.
W tej pracy nie da się być uczciwym jeżeli chodzi o czas pracy i dobrze byś był tego świadomy, no chyba że chcesz płacić mandaty i dokładać o interesu to nie problem ;) Jeżeli chcesz jeździć zgodnie z czasem pracy to rób uprawnienia C+E, tam jest tacho.
michalbusiarz pisze:2.Poza dokumentami czego mam "żądać" od szefa np.karty paliwowe DKV UTA ? Jaki jest temat z przeprawą F-GB ? Prom czy pociąg i od czego jest to uzależnione ?
Chyba Twój szef nie będzie idiotą i jest świadomy tego, że czymś tankować musisz. No chyba, że trafisz na dziada co będzie Ci kazał płacić swoją kartą a kiedyś Ci odda :lol: :lol:

Przeprawa? To zależy od ładunku, jak pilny to częściej wysyłają na pociąg. Wszystko ustala się na danym zleceniu.

michalbusiarz pisze:3.TollColect ? Co to ? Do czego potrzebne ?
Już kolega Ci odpowiedział, ale temat nie musi Cię interesować.

michalbusiarz pisze:4.Nawigacja ? Szef mi daje czy mam sam sobie zapewnić ?
Na parkingach dowiesz się od starych kierowców, że dobry "Drajwer" jeździ na mapie bez GPS :lol: :lol: :lol:
Może zapytaj szefa? Skąd mamy to wiedzieć?
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”