Dokumenty i inne rzeczy

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
wiatr w plecy
Użytkownik
Użytkownik
Posty:57
Rejestracja:22 lis 2014, o 00:45
Samochód:Master
Uprawnienia:a,b.c.t
Re: Dokumenty i inne rzeczy

Post autor: wiatr w plecy » 5 wrz 2016, o 06:55

..Kolego nie słuchaj co piszą o tych Kontrolbauch , karteczki czy zeszyty ..wystarczy że zapiszesz się do PiSu (Prawa i Sprawiedliwości) i przy najbliższej kontroli pokazujesz legitymacje członka PiSu. i masz wszystko z głowy ..

Awatar użytkownika
michalbusiarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:1 wrz 2016, o 22:34
Samochód:Fiat Ducato 3.0
Firma:Podwykonawca Lays
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Siedlce

Re: Dokumenty i inne rzeczy

Post autor: michalbusiarz » 5 wrz 2016, o 18:52

@wiatr w plecy nie jestem za "dobrą zmianą" i nigdy nie będę....

Jak jest z tematem urlopówki w pierwszej trasie ? W razie kontroli BAG (Bundes Autobanh Gestapo :D) co gadać ?
Ostatnio zmieniony 7 wrz 2016, o 14:11 przez michalbusiarz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
adamnd
Użytkownik
Użytkownik
Posty:144
Rejestracja:26 wrz 2014, o 16:00
Uprawnienia:B, B+E, C, C+E, KW
Lokalizacja:Wrocław

Re: Dokumenty i inne rzeczy

Post autor: adamnd » 6 wrz 2016, o 10:06

Lepiej mieć jak nie mieć...
W razie co jeszcze rozrysuj 28 dni pauzy na kartkach :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
michalbusiarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:1 wrz 2016, o 22:34
Samochód:Fiat Ducato 3.0
Firma:Podwykonawca Lays
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Siedlce

Re: Dokumenty i inne rzeczy

Post autor: michalbusiarz » 7 wrz 2016, o 14:12

Tylko po co skoro będę w swojej pierwszej trasie (?!)

Awatar użytkownika
adamnd
Użytkownik
Użytkownik
Posty:144
Rejestracja:26 wrz 2014, o 16:00
Uprawnienia:B, B+E, C, C+E, KW
Lokalizacja:Wrocław

Re: Dokumenty i inne rzeczy

Post autor: adamnd » 8 wrz 2016, o 11:06

Jak chcesz udowadniać to słowie, to życzę powodzenia.
Obrazek

Awatar użytkownika
0liwski
Moderator
Moderator
Posty:322
Rejestracja:30 wrz 2016, o 23:23
Samochód:KILKA...Sp.z.o.o.
Uprawnienia:B, C
Lokalizacja:POMORSKIE

Re: Dokumenty

Post autor: 0liwski » 3 paź 2016, o 00:20

Wolf pisze:OK, może po kolei:
1. Dowód Osobisty
2. Prawo Jazdy
3. Dowód Rejestracyjny
4. OC Auta
5. Upoważnienie do użytkowania auta jeśli auto szefa to tylko od niego, jeśli leasing to dodatkowe upoważnienie od banku na szefa.
6. Jeśli Francja w planach to dokumenty od szefostwa
7. CMR druki
8. Urlopówka na Niemcy
9. Kontrolbauch koniecznie na luźnych kartkach, żadnych książek.

Na logikę pkt. 1 i 2 to twoja kwestia, resztę musi zapewnić ci szefostwo, jeśli coś ci pominą, musisz się dopytać dla czego oraz poproś o oświadczenie na piśmie że biorą wszelką odpowiedzialność za braki w dokumentach.

PS. wydaje mi się że to wszystkie dokumenty, ale być może pominąłem coś oczywistego ;)

pkt. 5. niby mało istotny, ale ostatnio wracałem osobówka wziętą w leasingu na żonę z GB-Portsmouth do FR-LE Hawr, mimo upoważnienia banku na firmę armator miał mega problem żeby mnie wpuścić na prom, dopiero po przedstawieniu Dowodu osobistego oraz prawka, pieczątek udowodniłem że mieszkam w tym samym miejscu gdzie siedziba firmy, ale 2h w plecy i mega nerwy, a przy okazji full przetrzepanie auta !!!
No fajnie.... Ale czy możesz doprecyzować punkt 6 co masz dokładnie na myśli pisząc dokumenty od szefa..??
I jeśli masz wiedzę - to czy we Francji nie ma przypadkiem takiego francuskiego odpowiednika kontrollbuch??
Kierowca międzynarodówki to...stan umysłu... ;)

Awatar użytkownika
Sendula
Użytkownik
Użytkownik
Posty:148
Rejestracja:6 maja 2015, o 22:52
Samochód:Opel Movano/winda
Firma:Robi
Uprawnienia:b
Lokalizacja:Inowrocław/Europa

Re: Dokumenty i inne rzeczy

Post autor: Sendula » 3 paź 2016, o 18:48

Co do "dopasowania" czasu pracy w kontrolbuchu polecam długopis zmazywalny. Bardzo popularny teraz w szkolach. Do kupienia praktycznie w każdym markecie. Dobrze sie spisuje :-)

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1636
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Dokumenty

Post autor: Wolf » 4 paź 2016, o 09:28

0liwski pisze:
Wolf pisze:OK, może po kolei:
1. Dowód Osobisty
2. Prawo Jazdy
3. Dowód Rejestracyjny
4. OC Auta
5. Upoważnienie do użytkowania auta jeśli auto szefa to tylko od niego, jeśli leasing to dodatkowe upoważnienie od banku na szefa.
6. Jeśli Francja w planach to dokumenty od szefostwa
7. CMR druki
8. Urlopówka na Niemcy
9. Kontrolbauch koniecznie na luźnych kartkach, żadnych książek.

Na logikę pkt. 1 i 2 to twoja kwestia, resztę musi zapewnić ci szefostwo, jeśli coś ci pominą, musisz się dopytać dla czego oraz poproś o oświadczenie na piśmie że biorą wszelką odpowiedzialność za braki w dokumentach.

PS. wydaje mi się że to wszystkie dokumenty, ale być może pominąłem coś oczywistego ;)

pkt. 5. niby mało istotny, ale ostatnio wracałem osobówka wziętą w leasingu na żonę z GB-Portsmouth do FR-LE Hawr, mimo upoważnienia banku na firmę armator miał mega problem żeby mnie wpuścić na prom, dopiero po przedstawieniu Dowodu osobistego oraz prawka, pieczątek udowodniłem że mieszkam w tym samym miejscu gdzie siedziba firmy, ale 2h w plecy i mega nerwy, a przy okazji full przetrzepanie auta !!!
No fajnie.... Ale czy możesz doprecyzować punkt 6 co masz dokładnie na myśli pisząc dokumenty od szefa..??
I jeśli masz wiedzę - to czy we Francji nie ma przypadkiem takiego francuskiego odpowiednika kontrollbuch??
Za przeproszeniem po co wnikasz ? pkt 6 to twoje szefostwo musi być ogarnięte w temacie i to oni powinni ciebie zaopatrzyć w niezbędne dokumenty typu: umowa przedstawicielstwa, twój formularz zgłoszenia we Francji, twoja umowa o pracę itd, między innym karta czasu pracy we Francji.

Szczerze nie wiem na cholerę się spinasz, ty jesteś tylko pracownikiem, cała kwestia formalności to nie twoja broszka, jeśli coś spieprzą to narażą się na kary, tobie może grozić ewentualny przymusowy przestój lub w najgorszym wypadku powrót z którymś z nas bez auta do domu.

Awatar użytkownika
kajos
Użytkownik
Użytkownik
Posty:86
Rejestracja:21 lut 2015, o 00:06
Samochód:Pastuch
Firma:ujowa
Uprawnienia:wszystkie
Lokalizacja:Chodzież

Re: Dokumenty i inne rzeczy

Post autor: kajos » 5 paź 2016, o 08:27

zapominacie jeszcze obardzo waznej sprawie
ubezpieczeniu zdrowotnemu
karta EKUZ obowiazkowa + oczywiscie dodatkowe ubezpieczenie wypadkowe

i moze to glupio zabrzmi ale na pamiec nauczcie sie (dzis wszystko jest zapisane w komorce) nr tel do bliskiej osoby a najlepiej zapisac takie nr na kartce i schowac gdzies z tylu paki lub zapisac na dysku w chmurze takie kontakty

mialem juz zdarzenie ze spalilo mi sie wszytko (doslownmie) i problem byl nawet z kontaktem z firma i rodzina
cale szczescie jest jeszcze internet wiec tam mozna wziasc numery

Awatar użytkownika
Bruno85
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:3 lis 2016, o 19:39
Samochód:Ducato
Firma:BrunoTrans
Uprawnienia:A,B,C,C+E

Re: Dokumenty i inne rzeczy

Post autor: Bruno85 » 3 lis 2016, o 21:02

Za przeproszeniem po co wnikasz ? pkt 6 to twoje szefostwo musi być ogarnięte w temacie i to oni powinni ciebie zaopatrzyć w niezbędne dokumenty typu: umowa przedstawicielstwa, twój formularz zgłoszenia we Francji, twoja umowa o pracę itd, między innym karta czasu pracy we Francji.

Szczerze nie wiem na cholerę się spinasz, ty jesteś tylko pracownikiem, cała kwestia formalności to nie twoja broszka, jeśli coś spieprzą to narażą się na kary, tobie może grozić ewentualny przymusowy przestój lub w najgorszym wypadku powrót z którymś z nas bez auta do domu.
No chyba dobrze że wnika... Chyba lepiej wiedzieć więcej niż mieć wyj...ne i tylko oczekiwać a jak szef coś zawali no to trudno. Jego problem.
Poza tym chyba nie tylko kierowcy czytają to forum ale ludzie którzy chcą założyć firmę RÓWNIEŻ!!! To chyba dla takich ludzi warto napisać dokładnie czego potrzeba, tak?
Kur.... - co za jebany "tomiwisizm" w tym narodzie się zakrzewił!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”