Geiełda transportowa

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
wiktor990
Użytkownik
Użytkownik
Posty:27
Rejestracja:23 lip 2016, o 15:15
Samochód:BUS
Uprawnienia:B
Geiełda transportowa

Post autor: wiktor990 » 3 wrz 2016, o 21:49

Witam Serdecznie

Przeglądam giełdę transportową Trans.eu ustawiłem promień wyszukiwania na 50km od miejscowości zamieszkania
i stwierdzam, żadnych konkretnych ładunków do pobrania nie ma. Załadunki do podjęcia to doładunek od 200 kg do 600kg pewnie, do których musiałbym dołożyć nie zarobić.

Jeżeli ktoś korzysta z tej giełdy to proszę o informacje czy warto podpisać umowę (300 zł miesięcznie), jaki jest system rozliczań z firmami, jaką macie stawkę za 1km po Polsce itd.

Dziękuję

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Geiełda transportowa

Post autor: Wolf » 4 wrz 2016, o 09:54

Standardowy promień poszukiwań to 150-200km

Awatar użytkownika
kopperr
Użytkownik
Użytkownik
Posty:2
Rejestracja:15 wrz 2016, o 10:36
Uprawnienia:b,c

Re: Geiełda transportowa

Post autor: kopperr » 15 wrz 2016, o 10:54

Cześć kolego.Specjalnie założyłem konto aby Tobie napisać.Odradzam...Ta giełda to jeden wielki śmietnik.Wiem co mówię siedzę już w tym trochę czasu.Niestety z miesiąca na miesiąc coraz gorzej.3/4 ładunków do tzw doładunki czyli np 1 tona na busa w doładunku za 300 zł np do Krakowa a po drodze jeszcze ze dwa rozładunki...Ręce opadają...Ja jestem z Poznania i wiesz mi że czasami nie ma nawet JEDNEGO porządnego ładunku na solo na busa.Co do promienia wyszukiwania to max 30 km bo za więcej podjazdu w kraju Tobie nikt nie zapłaci.Ja sam jeżdżę i szukam sobie ładunków i gdybym nie miał swoich klientów spoza transa to masakra.Ogólnie giełda do niczego.Same doładunki i ogłoszenia typu paletka 300/200/200 waga 1,2 tony załadunek wieczorem rozładunek rano w np Białymstoku za 200 zł :lol: Ja niedługo będę kończył już prace na tej pseudo giełdzie i wiesz co? Będę wtedy szczęśliwym człowiekiem.Mam nadzieję że jakoś Tobie pomogłem.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
kopperr
Użytkownik
Użytkownik
Posty:2
Rejestracja:15 wrz 2016, o 10:36
Uprawnienia:b,c

Re: Geiełda transportowa

Post autor: kopperr » 15 wrz 2016, o 10:57

Jeszcze jedno.Co do stawki to jak dostaniesz 1,3 zl za km to już jest dobrze.Co do rozliczeń to terminy przeważnie 45 dni a i są firmy które płacą 60 dni np 200 zł.Takie tam finansowanie spedycyjek.PORAŻKA

Awatar użytkownika
TROLL
Użytkownik
Użytkownik
Posty:218
Rejestracja:17 sty 2018, o 22:46
Samochód:LR D1 zwany Ciapatym
Firma:KH Distribution sp.O
Uprawnienia:karta rowerowa

Re: Geiełda transportowa

Post autor: TROLL » 9 lut 2018, o 11:25

Siemanko
Panowie , dajcie namiary na jakieś w miarę normalne giełdy transportowe. Przez słowo "normalne" rozumiem z punktu widzenie zleceniodawcy . Transport okazjonalny via France , bez wodotrysków .

Dzięki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”