Jakie auto 2016

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
Donel
Użytkownik
Użytkownik
Posty:22
Rejestracja:9 sie 2016, o 20:37
Uprawnienia:B
Jakie auto 2016

Post autor: Donel » 24 sie 2016, o 20:48

Witajcie
Jeżeli jest świeży wątek jakie doradzacie auto to poproszę link

Natomiast jeżeli nie to dajcie opinie jakie auto wybrać?!
Master?
Boxer?
Ducato?
Na ile euro palet?

Słyszałem opinie
- '' master pali około 1l mniej od boxera ale peugeot ładniej się prezentuje''

Dzięki za opinie

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
toshiba
Użytkownik
Użytkownik
Posty:71
Rejestracja:11 gru 2014, o 12:08

Re: Jakie auto 2016

Post autor: toshiba » 24 sie 2016, o 21:21

Master na 10 palet.

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Jakie auto 2016

Post autor: jarekvolvo » 26 sie 2016, o 13:09

Master zdecydowanie, ilość palet mi obojętna, ale kabina zdecydowanie większa, wygodniejsza i bardziej "przyjazna", niż w np. Fiacie. Zresztą Ducato to właśnie przykład, jak NIE NALEżY projektować auta. OK - na "w okół komina" wystarczy. Ale na rejsy - tragedia - całkowity brak ergonomii, schowków, krótka kabina (odległość czubków pedałów do oparcia fotela) - jedyny plus, to warunki trakcyjne - silnik/skrzynia - lepiej zestrojone, bardziej elastyczne... . Ale nic więcej...
A wygląd - proszę Cię :oops: - to nie sukienka :mrgreen:

Awatar użytkownika
Given
Użytkownik
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:11 maja 2016, o 21:18
Samochód:Różne
Firma:--
Uprawnienia:B

Re: Jakie auto 2016

Post autor: Given » 26 sie 2016, o 17:29

A może Iveco? Ludzie bardzo ostatnio chwalą ten "nowy" silni 3.0 210KM + 8 biegowy automat. Plus coś mi świta, że są chyba tylne zabudowy + 10ep

Awatar użytkownika
Marix
Użytkownik
Użytkownik
Posty:8
Rejestracja:18 sie 2016, o 20:05
Samochód:Master 2.3 DCi 165

Re: Jakie auto 2016

Post autor: Marix » 28 sie 2016, o 12:49

Donel pisze:Witajcie
Jeżeli jest świeży wątek jakie doradzacie auto to poproszę link

Natomiast jeżeli nie to dajcie opinie jakie auto wybrać?!
Master?
Boxer?
Ducato?
Na ile euro palet?

Słyszałem opinie
- '' master pali około 1l mniej od boxera ale peugeot ładniej się prezentuje''

Dzięki za opinie

Pozdrawiam

Ja pierd... ale opinia. daj spokój.

Kolego w masterce masz na pewno dużo miejsca w kabinie, dobrze rozmieszczone schowki (choć w tym najnowszym brak dolnych kieszeni w drzwiach-szkoda) spalanie? na to ciężko odpowiedzieć, zależy jaki silnik wybierzesz, jakie trasy będziesz pokonywał. Od siebie mogę powiedzieć ze 163konny Twin Turbo jest fajnie zestrojony i fajnie się nim śmiga ;)
A iveco silnikowo świetny, bardzo mocny silnik (mowie o tym z którym miałem styczność 3.0 170km + manual) fajne przełożenia, żadnej górki się nie boi. ale wadą iveca jest kabina, w porównaniu z masterką wypada blado.

Kolego jeśli chodzi o ilość euro palet, to zależy od roboty, niektóre spedycje wymagają auta na 10ep.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1636
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Jakie auto 2016

Post autor: Wolf » 29 sie 2016, o 10:20

Marix pisze:
Donel pisze:Witajcie
Jeżeli jest świeży wątek jakie doradzacie auto to poproszę link

Natomiast jeżeli nie to dajcie opinie jakie auto wybrać?!
Master?
Boxer?
Ducato?
Na ile euro palet?

Słyszałem opinie
- '' master pali około 1l mniej od boxera ale peugeot ładniej się prezentuje''

Dzięki za opinie

Pozdrawiam

Ja pierd... ale opinia. daj spokój.

Kolego w masterce masz na pewno dużo miejsca w kabinie, dobrze rozmieszczone schowki (choć w tym najnowszym brak dolnych kieszeni w drzwiach-szkoda) spalanie? na to ciężko odpowiedzieć, zależy jaki silnik wybierzesz, jakie trasy będziesz pokonywał. Od siebie mogę powiedzieć ze 163konny Twin Turbo jest fajnie zestrojony i fajnie się nim śmiga ;)
A iveco silnikowo świetny, bardzo mocny silnik (mowie o tym z którym miałem styczność 3.0 170km + manual) fajne przełożenia, żadnej górki się nie boi. ale wadą iveca jest kabina, w porównaniu z masterką wypada blado.

Kolego jeśli chodzi o ilość euro palet, to zależy od roboty, niektóre spedycje wymagają auta na 10ep.

Sorki ale nowa Ivona bije na głowę kabina Mastera, schowki i przestrzeń zero zastrzeżeń, a przy tym silnik, bajka, jedyna kwestia to spalanie, trzeba sporo się nagimnastykować żeby zbić do 11 gdzie dla Fiata czy Renaty jest to na luzaku do zrobienia

Awatar użytkownika
toshiba
Użytkownik
Użytkownik
Posty:71
Rejestracja:11 gru 2014, o 12:08

Re: Jakie auto 2016

Post autor: toshiba » 3 wrz 2016, o 18:57

Śmigam nowiutkim iveco od kilku dni i powiem tak:
-fotele twarde
-podłokietnik za blisko "środka fotela"
-schowki rozlokowane całkowicie bez sensu
-miejsca w środku zero, ja nawet nie jestem wstanie ustawić sobie dobrze fotela bo już dobijam do tylnej ściany
-głośno w środku
-dziwne plastiki do których przyklejają się wszystkie drobne paprochy
-mieszek drążka od biegów cały czas "wypada"

Jak dla mnie nie ma co porównywać do mastera jeśli chodzi o kabinę.

Jak dla mnie, całe to iveco to wielkie rozczarowanie, to autko tylko ładnie wygląda.

Awatar użytkownika
Marix
Użytkownik
Użytkownik
Posty:8
Rejestracja:18 sie 2016, o 20:05
Samochód:Master 2.3 DCi 165

Re: Jakie auto 2016

Post autor: Marix » 4 wrz 2016, o 11:20

Kolego Wolf widocznie mamy inne zdanie, ale podpisuję się dwoma rękami pod tym co napisał kolega toshiba 100% racji.
Irytowało mnie że nawet bańki 5litrowej nie mogę za siedzeniami zmieścic, a w masterce aż za lużno tam jest ;)
W Ivecu przednie lampy trzeba ustawiać na najwyższy poziom żeby w nocy coś oświetlało.
Oprócz silnika za nieliczną zaletę trzeba uznać standardowy climatronik, i samoczynne pompowanie poduszek.
(przynajmniej do nas takie dwa przyszły)
W jednym ivecu od początku były problemy z ładowaniem aku, potem ten problem pojawił się w tym drugim, po ok 4miesiacach w jednym z nich trzeba było wymienić uszczelniacze na dyfrze, i jeszcze coś było robione, ale nie pamiętam dokładnie co-nie chce wprowadzać w błąd.
Cieszę się, że w czerwcu dostałem nowego mastera a nie iveco, szef na szczęście też już wyleczył się z włoskiej marki.

Awatar użytkownika
Donel
Użytkownik
Użytkownik
Posty:22
Rejestracja:9 sie 2016, o 20:37
Uprawnienia:B

Re: Jakie auto 2016

Post autor: Donel » 4 wrz 2016, o 19:43

Jeżeli chodzi o mastera to jaki najlepszy silnik?

Awatar użytkownika
0liwski
Moderator
Moderator
Posty:322
Rejestracja:30 wrz 2016, o 23:23
Samochód:KILKA...Sp.z.o.o.
Uprawnienia:B, C
Lokalizacja:POMORSKIE

Re: Jakie auto 2016

Post autor: 0liwski » 27 lis 2016, o 22:24

cudasz pisze:Fajny Renault Master jest w ofercie komisu autakrajowe.com.pl. Silnik 2.3. Pięcioletni, a z przebiegiem 100 tys.. Cena wydaje się adekwatna do parametrów. Oczywiście auto poleasingowe, więc wszystko ma udokumentowane - przebieg, naprawy i serwis w ASO. Bardzo zadbany, co możesz zobaczyć na zdjęciach.
nie kolego...takiej nachalnej reklamy czego tam sprzedajesz raczej nie chcemy.
Jeśli jesteś zainteresowany to skieruj swoje kroczki do administracji... czy w ogóle chce abyś tu jako przedstawiciel handlowy pokazywał takie oferty.
Kierowca międzynarodówki to...stan umysłu... ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”