Przepisy drogowe a bus 8ep

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
mateo
Użytkownik
Użytkownik
Posty:2
Rejestracja:30 cze 2013, o 11:36
Samochód:Renault Master
Firma:xYz
Uprawnienia:B
Przepisy drogowe a bus 8ep

Post autor: mateo » 30 cze 2013, o 11:50

Witam.
Do jakiego rodzaju przepisów "podpiąć" np. Renault Master 8 europalet plandeka. Traktować samochód jako osobówy i trzymać się przepisów dla osobówek czy samochód ciężarowy do 3,5t?
Znajomi busiarze wspominali, że np. w Hiszpani muszę stosować się do przepisów, którym podlegają samochody ciężarowe do 3,5t. W Niemczech mogę śmiało jeździć z taką prędkością jak osobówki.

Awatar użytkownika
lukaszBdG
Posty:53
Rejestracja:27 kwie 2013, o 09:57
Samochód:Renault Master
Firma:Artnex Spedycja

Re: Przepisy drogowe a bus 8ep

Post autor: lukaszBdG » 30 cze 2013, o 12:08

Niemcy maja takie same przepisy dla aut do 2,8T wiec nie możesz jeździć tak jak osobówki . Predkosc max. 110 km/h

Awatar użytkownika
TOMMIcox
Użytkownik
Użytkownik
Posty:50
Rejestracja:9 lip 2013, o 10:17
Samochód:Boxer
Uprawnienia:B,C+E
Lokalizacja:POMORSKIE(GS)

Re: Przepisy drogowe a bus 8ep

Post autor: TOMMIcox » 22 lis 2013, o 11:23

mateo pisze:Witam.
Do jakiego rodzaju przepisów "podpiąć" np. Renault Master 8 europalet plandeka. Traktować samochód jako osobówy i trzymać się przepisów dla osobówek czy samochód ciężarowy do 3,5t?
Znajomi busiarze wspominali, że np. w Hiszpani muszę stosować się do przepisów, którym podlegają samochody ciężarowe do 3,5t. W Niemczech mogę śmiało jeździć z taką prędkością jak osobówki.

Ogólnie to przepisy ustawy o transporcie drogowym nie dotycza aut dmc 3,5t.i nie jest do konca prawda ze jedziesz jak osobowka.Np. w niemczech predkosc max. dla aut 2,8t-3,5t wynosi 100km/h na atostradzie. Mozesz zostac ukarany za jazde powyzej tej predkosci.Nastepnie parkingi, jesli jest zaznaczony ze dla pojazdow osobowych to tez mozesz dostac mandat,poniewaz w dowodzie rej. masz wpisane cięzarowy( to napewno dotyczy polski),100zł i 1pkt.

Awatar użytkownika
MlodyLeo
Posty:126
Rejestracja:1 wrz 2013, o 12:02
Samochód:Mercedes Sprinter316
Uprawnienia:A,B

Re: Przepisy drogowe a bus 8ep

Post autor: MlodyLeo » 22 lis 2013, o 13:23

Prawda jest taka że najbardziej cieci na POLSKIE busiki (pomijając Niemców bo to inna bajka) są Hiszpanie i oni wymagają aby stosować się do przepisów tak jak ciężarówka w innych krajach raczej Policja nie zwraca na to, aż takiej uwagi. Co do Niemców to wszystko zależy od humoru policjanta jak Cię potraktuje czy jako ciężarówkę czy osobówkę, bo już widziałem jak policja w Niemczech przeganiała busiki z parkingu dla osobówek na parking dla ciężarówek oraz odwrotnie z ciężarówek na osobówki,
Tak samo słyszałem że chłopaki z busów byli karani za wyprzedzanie na zakazie dla ciężarówek a inni wyprzedzają i to na oczach policji i nie są karani więc jak dla mnie przepisy przepisami a i tak wszystko od humoru policjanta zależy.
ps. Jeździłem sprinterem blaszką 3,5 DMC i zawsze stosowałem się do przepisów dla osobówek do prędkości ograniczeń itp. i nigdy nie miałem z tego powodu kłopotów.
Obrazek

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1635
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Przepisy drogowe a bus 8ep

Post autor: Wolf » 26 lis 2013, o 08:29

Witam serdecznie, a ja ma inne pytanie do tych co pracują dla siebie. Czy na nasze DMC 3,5T musimy posiadać licencję przewoźnika drogowego, czytam ustawę i wg mojej interpretacji wynika że nie, ale z kolei czytałem gdzieś że tak.

Awatar użytkownika
Maciek
Posty:151
Rejestracja:6 kwie 2013, o 18:47
Samochód:Sprinter 312
Firma:Nimbus Polska
Lokalizacja:Ostrów Wlkp.

Re: Przepisy drogowe a bus 8ep

Post autor: Maciek » 26 lis 2013, o 17:51

Wolf pisze:Witam serdecznie, a ja ma inne pytanie do tych co pracują dla siebie. Czy na nasze DMC 3,5T musimy posiadać licencję przewoźnika drogowego, czytam ustawę i wg mojej interpretacji wynika że nie, ale z kolei czytałem gdzieś że tak.
Jeśli dopuszczalna masa całkowita Twojego auta nie przekracza 3,5t to wystarczy mieć otwartą zwykłą działalność bez żadnych dodatkowych uprawnień.
Life is a highway

Obrazek

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1635
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Przepisy drogowe a bus 8ep

Post autor: Wolf » 26 lis 2013, o 23:03

Tak też to zrozumiałem, a czy ktokolwiek z nas kto ma tylko auto - auta o DMC 3,5T miał szkodę i korzystał z OCPD?. Swoją polisę załatwiałem na szybko i przez internet, a przy okazji wykupowania innej polisy u siebie na miejscu po rozmowie z ubezpieczycielem, zwrócił mi on uwagę że firma w której są auta o DMC 3,5T nie jest w myśl prawa przewoźnikiem drogowym i nie wymaga licencji przez co OCPD nie zadziała?

Awatar użytkownika
Maciek
Posty:151
Rejestracja:6 kwie 2013, o 18:47
Samochód:Sprinter 312
Firma:Nimbus Polska
Lokalizacja:Ostrów Wlkp.

Re: Przepisy drogowe a bus 8ep

Post autor: Maciek » 27 lis 2013, o 03:07

OCP tak czy siak musisz posiadać, ponieważ większość zleceniodawców wymaga tego ubezpieczenia.
Life is a highway

Obrazek

Awatar użytkownika
w1kamar
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:14 wrz 2013, o 16:32
Samochód:renault master
Firma:kamar
Uprawnienia:b, adr

Re: Przepisy drogowe a bus 8ep

Post autor: w1kamar » 20 gru 2013, o 19:22

Koledzy, odnosnie zakazu wyprzedzania, to znak B-26, mowi zakaz wyprzedzania samochodem ciezarowym o dmc przekraczajacej 3,5t, jesli bylaby tabliczka pod spodem 2.8t to wtedy dotyczy nas, drugi znak B-5 mowi zakaz wjazdu samochodow ciezarowych o dmc pow 3.5t,predkosci zalezne sa od kraju, koledzy nie dajcie sobie wlepiac frajerskich mandatow, pozdrowienia Robert.
w1kamar

Awatar użytkownika
Tif77
Posty:1
Rejestracja:8 paź 2017, o 17:28

Re: Przepisy drogowe a bus 8ep

Post autor: Tif77 » 8 paź 2017, o 17:30

Mam takie pytanie, który przepis niemieckiego kodeksu drogowego mówi o tym że busy na autostradzie mogą jechać 100 km/h, przejrzałem cały i nie znalazłem takiej informacji?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”