Wezmę busa w dzierżawę na dłuugi okres

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
Zoltek
Użytkownik
Użytkownik
Posty:77
Rejestracja:28 paź 2016, o 17:41
Samochód:Renault Master
Firma:ZolTrans
Uprawnienia:T,B,B+E,C,C+E,KK,KO
Lokalizacja:małopolskie
Kontakt:
Re: Wezmę busa w dzierżawę na dłuugi okres

Post autor: Zoltek » 27 sie 2017, o 18:27

Z tego co widziałem na stronie Fraikina to wynajem krótkoterminowy nie jest wcale taki opłacalny w stosunku do leasingu. Jasne jeśli chce auto na 2 tygodnie aby sprawdzić czy biznes będzie się kręcił to jest to jak najbardziej na miejscu rozwiązanie. Czy takie same stawki mają przy wynajmie długoterminowym nie wiem ale patrząc na oferty firmy PEMA i innych podobnych nie jest tak rewelacyjnie jak się wszystkim wydaje.

Awatar użytkownika
orys
Użytkownik
Użytkownik
Posty:657
Rejestracja:19 sie 2014, o 02:13
Uprawnienia:B, C, Level D AFS,

Re: Wezmę busa w dzierżawę na dłuugi okres

Post autor: orys » 28 sie 2017, o 14:21

jarekvolvo pisze:Mój prezes zastanawia się nad ofertą Fraikina - podobno konkuruje ona z leasingiem, autko można zamówić w dowolnej konfiguracji i wszystko oprócz paliwa - nawet opony, są po "stronie" Fraikina.... Ciekaw jestem, ile w tym prawdy ?
Jeśli będzie to działać na takiej zasadzie jak w UK, to tutaj jest to całkiem sprawnie. Pracowałem kiedyś w firmie, która miała auta z Fraikina - nawet jak były nieużywane parkowały u nich na placu (choć nie były udostępniane innym użytkownikom).
Obrazek

Awatar użytkownika
fabios
Posty:1
Rejestracja:15 mar 2018, o 10:03
Samochód:Peugeot Boxer
Firma:CAR-RENTAL.PL
Uprawnienia:B

Re: Wezmę busa w dzierżawę na dłuugi okres

Post autor: fabios » 15 mar 2018, o 10:12

Jeśli na długo okres to proponuję się zapoznać z ofertą wypożyczalni samochodów CAR-RENTAL.PL. Mają bardzo korzystne warunki jeśli chodzi o wynajem długoterminowy, w myśl zasady im dłużej tym taniej. Poza tym busy prawie, że nowe z aktualnym przeglądem, OC i AC. Zresztą sam zobacz:
https://car-rental.pl/kontakt/wypozycza ... ow-lublin/

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1635
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Wezmę busa w dzierżawę na dłuugi okres

Post autor: Wolf » 15 mar 2018, o 14:09

Sprawdzałem kilka ofert wynajmu długoterminowego, wszystko super, ale są dwie kwestie:
1. limit km
2. koszty
Nikt nie jest dobrą wróżką, i tak jak każdy robi wszystko żeby zarobić, więc ubezpieczenie, asistance, serwisy, opony, ogólnie eksploatacja jest wliczona w koszty + zysk.

Licząc to po swojemu wychodzi fakt kosztowo porównywalnie z leasingiem, ale po zakończeniu umowy leasingowej wykupujemy auto za 1% i sprzedajemy takiego trzy latka za te 50-60 tyś netto, a tutaj oddajemy auto i tyle, więc gdzie tutaj jest ten biznes dla nas?

Kilka dni temu spotkałem się z reklamą używanej cztero letniej Insigni z ratą 399 zł, więc poprosiłem o ofertę, no ok, oddzwonił jakiś ludek i bla bla bla, mówię konkrety i liczby ile wpłaty na ile jaka rata i wykup, więc się dowiedziałem tylko tyle że 10% wpłaty ok 3-4k netto leasing na 3-5 lat wykup ok 50-70% wartości pojazdu, oczywiście oferty w formie czytelne się nie doczekałem, ale mniemam przypuszczać że są to samochody po najmach długoterminowych, i po np moim kolejnym ich użytkowaniu, znalazł by się ktoś następny na leasing ośmio letniego auta z rata 249 zł, później pewni na jakichś aukcjach je wystawiają

Awatar użytkownika
TROLL
Użytkownik
Użytkownik
Posty:218
Rejestracja:17 sty 2018, o 22:46
Samochód:LR D1 zwany Ciapatym
Firma:KH Distribution sp.O
Uprawnienia:karta rowerowa

Re: Wezmę busa w dzierżawę na dłuugi okres

Post autor: TROLL » 16 mar 2018, o 10:55

To tak.
Podpisując umowę na wynajem długoterminowy faktycznie jedynymi kosztami są: wynajem+paliwo. Faktycznie nawet pióra wycieraczek są wymieniane , druga sprawa , to limit kilometrów który jest ustalany przed podpisaniem umowy i tutaj zonk "zaoszczędzone" kilometry nie przechodzą na inne miesiące. Podatkowo to się spina dostajesz 1 FV + drugą paliwową ( czy kilka zależy od umowy z dostawcą wachy ) Są to plusy i minusy , Wolf pisał o tym , że oddajemy samochód i nie możemy go sprzedać itp , ale jest to plus bo oddajesz stary bierzesz nowy , nie mówię , że to zła opcja czy dobra , na pewno jest wygodnie , sprawy z autem załatwiasz w jednym miejscu .
Na zachodzie jest to bardzo popularne rozwiązanie u nas raczkuje i to raczej na samochodach osobowych. Największym odbiorcą wynajmu samochodów ciężarowych jest Poczta Polska i tak naprawdę ona przeciera szlak , jest też kilka zachodnich firm transportowych korzystających z tej opcji w Polsce. Jest kilka artykułów w pismach branżowych ( finansowych ) opisujących to dokładnie , przede wszystkim sprawy podatkowe.

Awatar użytkownika
zet90
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:13 lut 2018, o 08:05
Samochód:nie ma
Firma:nie ma
Uprawnienia:c+e

Re: Wezmę busa w dzierżawę na dłuugi okres

Post autor: zet90 » 13 kwie 2018, o 20:17

Biorąc pod uwagę żywotność dzisiejszych silników,( np 2.0 163Km i przeglądy co 50 000km !) obawiałbym się czy auto 'dojedzie' do końca leasingu. Można znaleźć oferty bez limitu km, z wymianą opon, przeglądami w cenie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”