Opinie, przewóz osób

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
Vantastic
Użytkownik
Użytkownik
Posty:135
Rejestracja:14 sty 2016, o 12:29
Re: Opinie, przewóz osób

Post autor: Vantastic » 1 mar 2016, o 17:46

bogdan131182 pisze:Do Vantastic. Zapytać zawsze można najwyżej nie odpowiem a poza tym po to jest forum żeby pytać. Ogólnie jeżdżę 15 lat już, małymi, dużymi, autokarami turystycznymi a tu w obecnej firmie na busiku do Holandii rok. Czy mi się to podoba? Jeździć i pracować trzeba wszędzie, na pewno nie jest to jakaś monotonia bo każda trasa jest inna mimo że miejsca i adresy się powtarzają. Na tą chwile jestem zadowolony i z pracy i z zarobków, bo w trasie jestem 2 dni potem 2 dni w domu czasami 3 dni, a zarobki? Ja mam podstawę i 450zł za kółko, kółek w miesiącu robię przeważnie 8 także tragedii nie ma. Szef wyrozumiały, auta nowe i sprawne, my akurat jeździmy Masterkami l3h2.
Właśnie to chciałem wiedzieć, czy z ludźmi nie ma problemów podczas podróży bo ludzie są czasem dziwni. Opowiadali mi historię jak kierowca czekał na klientów i przyszła jakaś kobieta pytając czy jadą przez Berlin, kierowca na to że tak a ona że chciałaby wysłać paczkę za darmo bo skoro i tak jadą w tamtą stronę to mogli by podrzucić. Szkoda słów.
Jeśli chodzi o zarobki to krzywdy nie masz. Kiedyś jeden dziad zapytał mnie ile bym chciał za trasę do Londynu powiedziałem że za mniej niż 500 nie pojadę a on że go na mnie nie stać :lol:.
Nie jeździj szybciej niż Twój Anioł Stróż może latać.

Awatar użytkownika
bogdan131182
Użytkownik
Użytkownik
Posty:29
Rejestracja:26 lut 2014, o 20:29
Uprawnienia:B,C,D,E

Re: Opinie, przewóz osób

Post autor: bogdan131182 » 1 mar 2016, o 18:03

Każda firma ma swój regulamin i każdy ma obowiązek się z nim zapoznać, jeśli pasażerowie nie są w stanie go przestrzegać masz prawo takiego delikwenta wysadziś. Nie zabiera się też pod wpływem alkoholu bo problemy to kwestia czasu. Przesyłek i żadnych innych paczek akurat nasza firma nie wozi. Poza tym wszystko przechodzi przez biuro.

Awatar użytkownika
Vantastic
Użytkownik
Użytkownik
Posty:135
Rejestracja:14 sty 2016, o 12:29

Re: Opinie, przewóz osób

Post autor: Vantastic » 1 mar 2016, o 20:59

Powiedz mi jeszcze co zabierasz ze sobą w taką podróż?
Nie jeździj szybciej niż Twój Anioł Stróż może latać.

Awatar użytkownika
bogdan131182
Użytkownik
Użytkownik
Posty:29
Rejestracja:26 lut 2014, o 20:29
Uprawnienia:B,C,D,E

Re: Opinie, przewóz osób

Post autor: bogdan131182 » 2 mar 2016, o 11:47

Oczywiście prawo jazdy i dowód osobisty względnie paszport. Coś do picia i jedzenia, ciuchy na przebranie, parę euro na jakiś prysznic, kawę bo przeważnie śpi się w samochodach i oczywiście dokumenty firmowe od samochodu i inne potrzebne zezwolenia czy licencje. Wyjazd trwa dwa dni także nie potrzebujesz jakiś garnków czy coś takiego jakbyś jechał na trzy tygodnie kurnikiem. U nas we firmie jeden posiłek ciepły dziennie płaci nam firma także nie wożę ze sobą kuchenki czy butli bo nie ma sensu.

Awatar użytkownika
Vantastic
Użytkownik
Użytkownik
Posty:135
Rejestracja:14 sty 2016, o 12:29

Re: Opinie, przewóz osób

Post autor: Vantastic » 2 mar 2016, o 16:33

bogdan131182 pisze:Oczywiście prawo jazdy i dowód osobisty względnie paszport. Coś do picia i jedzenia, ciuchy na przebranie, parę euro na jakiś prysznic, kawę bo przeważnie śpi się w samochodach i oczywiście dokumenty firmowe od samochodu i inne potrzebne zezwolenia czy licencje. Wyjazd trwa dwa dni także nie potrzebujesz jakiś garnków czy coś takiego jakbyś jechał na trzy tygodnie kurnikiem. U nas we firmie jeden posiłek ciepły dziennie płaci nam firma także nie wożę ze sobą kuchenki czy butli bo nie ma sensu.
Dzięki za info, za tydzień w Piątek chce pojechać w pierwszą trasę zobaczyć jak to wygląda, o ile gość nie zmieni zdania co do mojego zatrudnienia.
Nie jeździj szybciej niż Twój Anioł Stróż może latać.

Awatar użytkownika
bogdan131182
Użytkownik
Użytkownik
Posty:29
Rejestracja:26 lut 2014, o 20:29
Uprawnienia:B,C,D,E

Re: Opinie, przewóz osób

Post autor: bogdan131182 » 2 mar 2016, o 17:49

Szerokości i powodzenia kolego.

Awatar użytkownika
Dekker
Administrator
Administrator
Posty:416
Rejestracja:9 mar 2013, o 13:59
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Rzeszów
Kontakt:

Re: Opinie, przewóz osób

Post autor: Dekker » 3 mar 2016, o 21:22

bogdan131182 pisze:Kolego Vantastic wszystko co Ci gościu powiedział się zgadza. Jeżdżę do Holandii z ludźmi w jednej firmie z podkarpacia i wszystkie firmy działają tak samo. Masz umowę o pracę na papierze najniższa krajowa a do wypłaty masz płacone za kółko jest to zazwyczaj między 400 a 600zł. Zależy czy podstawe masz wypłacaną czy nie. Mimo wszystko pieniądze wychodzą podobne albo nawet takie same.Jazda wygląda tak, że przelotu masz ok 16-18 godzin w jedną stronę tam masz odpoczynek ok 8-10 godzin i powrót, a następnie w domu 2 dni i następny wyjazd. W miesiącu zrobisz 6-9 kółek. Kilometrów na wyjeździe zrobisz 3000-3500. Można zarobić na takich przewozach jak się chce między 3tyś.zł nawet do 5tyś.zł w sezonie bo wtedy jazdy jest do bólu. Jeśli się zdecydujesz życzę powodzenia.
Jeździsz może w firmie z miejscowości Widaczów?
Pomogłem? Podziękuj http://www.facebook.com/pages/Busy-szyb ... 5746436100 <- Lubię to!
Czekamy na wasze wiadomości!
Zobacz również:
memyztransportu.pl - memy z transportu wzięte (typowy spedytor, Andrzej szofer kierowca zawodowy, widzimy sie na dżangłerze)
ebusiarze.pl - darmowe ogłoszenia o pracę dla busiarzy, kierowca międzynarodowy, kierowca krajowy, spedytor
odlotowe-skarpetki.pl - Kolorowe skarpetki,
Śmieszne skarpetki na prezent

Awatar użytkownika
duch1990
Użytkownik
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:29 sty 2016, o 22:04
Samochód:Wiele ich
Firma:szukam
Uprawnienia:B

Re: Opinie, przewóz osób

Post autor: duch1990 » 7 mar 2016, o 21:49

Dobra, wszystko fajnie. Ale powyżej 8 osób prawo jazdy kategorii D prawda? I czy w ogóle zarobkowo można wozić 9 osób (razem z driverem) na B kategorii? Bo z tego co wiem, to nasz ukochany kraj stawki za zrobienie kategorii D ma takie same jak za C, czyli dla kogoś młodego bez odłożonego kapitału nie możliwe do osiągnięcia.

Awatar użytkownika
bogdan131182
Użytkownik
Użytkownik
Posty:29
Rejestracja:26 lut 2014, o 20:29
Uprawnienia:B,C,D,E

Re: Opinie, przewóz osób

Post autor: bogdan131182 » 8 mar 2016, o 12:58

Mylisz się kolego. Kategoria B uprawnia cię do przewozu 9 osób razem z kierowcą więc nie potrzebujesz kat.D. Zarobkowo też można jeździć busem do 9 osób

Awatar użytkownika
Iglak
Użytkownik
Użytkownik
Posty:325
Rejestracja:11 lis 2014, o 19:50
Samochód:Superb
Firma:Własna
Uprawnienia:A, B
Lokalizacja:Łódź

Re: Opinie, przewóz osób

Post autor: Iglak » 8 mar 2016, o 15:38

Vantastic daj znac jak robota po powrocie. Ja wczoraj zrobilem rekord 1100km po polsce..padlem jak kawka w domu ale hajs sie zgadza ;)
Z każdym dniem rośnie liczba osób które mogą mnie pocałować w dupe!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”