Opinie, przewóz osób

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
Vantastic
Użytkownik
Użytkownik
Posty:135
Rejestracja:14 sty 2016, o 12:29
Opinie, przewóz osób

Post autor: Vantastic » 1 mar 2016, o 11:32

Witam, pytanie do kierowców którzy wożą ludzi za granicę. Rozmawiałem z firmą która wozi ludzi do Belgi i Holandii 2 razy w tyg. raz Belgia raz Holandia. Obsada zawsze na dwóch kierowców, jedno kółko to średnio 3500km. Mercedes Sprinter lub VW Crafter 8+1 2015r. Ja jeździłem tylko z "ziemniakami" nigdy nie woziłem ludzi więc zdaje sobie sprawę że odpowiedzialność jest większa ale za to nie trzeba bujać się po UE przez miesiąc i do tego jest się w domu co drugi dzień a pieniądze w granicach 3k i normalna oZUSowana umowa buz cudowania. Szef twierdzi że nie ma żadnego gonienia po 24h. Postoje co ok. 300km na 10-15 min. Po dojezdzie odpoczynek 5-9h i powrót. Dodam że szef firmy bardzo przyjazny i do rzeczy. Chciałbym zasięgnąć opinii od osób które taką pracę wykonywały.
Nie jeździj szybciej niż Twój Anioł Stróż może latać.

Awatar użytkownika
orys
Użytkownik
Użytkownik
Posty:657
Rejestracja:19 sie 2014, o 02:13
Uprawnienia:B, C, Level D AFS,

Re: Opinie, przewóz osób

Post autor: orys » 1 mar 2016, o 13:20

Mi się wydaje, że tu też bywa różnie...

Raz jechałem stopem, taki mnie wziął na stopa (umówili się przez radio z kierowcą TIRa z ktorym jechałem) pod warunkiem, że wsiądę za kółko, bo on już nie ma siły. Miał tylko dwie pasażerki, one się zgodziły na to, że jak coś to będą mówić, że jedziemy prywatnie, żeby tylko on już dalej nie prowadził...

Patologie zdarzają się wszędzie.
Obrazek

Awatar użytkownika
bogdan131182
Użytkownik
Użytkownik
Posty:29
Rejestracja:26 lut 2014, o 20:29
Uprawnienia:B,C,D,E

Re: Opinie, przewóz osób

Post autor: bogdan131182 » 1 mar 2016, o 13:56

Kolego Vantastic wszystko co Ci gościu powiedział się zgadza. Jeżdżę do Holandii z ludźmi w jednej firmie z podkarpacia i wszystkie firmy działają tak samo. Masz umowę o pracę na papierze najniższa krajowa a do wypłaty masz płacone za kółko jest to zazwyczaj między 400 a 600zł. Zależy czy podstawe masz wypłacaną czy nie. Mimo wszystko pieniądze wychodzą podobne albo nawet takie same.Jazda wygląda tak, że przelotu masz ok 16-18 godzin w jedną stronę tam masz odpoczynek ok 8-10 godzin i powrót, a następnie w domu 2 dni i następny wyjazd. W miesiącu zrobisz 6-9 kółek. Kilometrów na wyjeździe zrobisz 3000-3500. Można zarobić na takich przewozach jak się chce między 3tyś.zł nawet do 5tyś.zł w sezonie bo wtedy jazdy jest do bólu. Jeśli się zdecydujesz życzę powodzenia.

Awatar użytkownika
Vantastic
Użytkownik
Użytkownik
Posty:135
Rejestracja:14 sty 2016, o 12:29

Re: Opinie, przewóz osób

Post autor: Vantastic » 1 mar 2016, o 14:04

orys pisze:Mi się wydaje, że tu też bywa różnie...

Raz jechałem stopem, taki mnie wziął na stopa (umówili się przez radio z kierowcą TIRa z ktorym jechałem) pod warunkiem, że wsiądę za kółko, bo on już nie ma siły. Miał tylko dwie pasażerki, one się zgodziły na to, że jak coś to będą mówić, że jedziemy prywatnie, żeby tylko on już dalej nie prowadził...

Patologie zdarzają się wszędzie.
Wszystko zależy od szefa firmy, jak będzie chciał zaoszczędzić pare groszy na drugim kierowcy i ten się rozwali to w dobie internetu taka firma może od razu ogłosić upadłość. Tu jezdzi zawsze dwóch kierowców i nie wożą klientów Traficami i Caravellami tylko dużymi Sprinterami, według nich klient zapłaci trochę więcej ale jedzie komfortowo. Chodzi mi o opinie takich kierowców bo opowieści szefa to jedno a rzeczywistość drugie. Chciałbym się dowiedzieć czy to ciekawa praca i warta zainteresowania?
Nie jeździj szybciej niż Twój Anioł Stróż może latać.

Awatar użytkownika
Vantastic
Użytkownik
Użytkownik
Posty:135
Rejestracja:14 sty 2016, o 12:29

Re: Opinie, przewóz osób

Post autor: Vantastic » 1 mar 2016, o 14:18

bogdan131182 pisze:Kolego Vantastic wszystko co Ci gościu powiedział się zgadza. Jeżdżę do Holandii z ludźmi w jednej firmie z podkarpacia i wszystkie firmy działają tak samo. Masz umowę o pracę na papierze najniższa krajowa a do wypłaty masz płacone za kółko jest to zazwyczaj między 400 a 600zł. Zależy czy podstawe masz wypłacaną czy nie. Mimo wszystko pieniądze wychodzą podobne albo nawet takie same.Jazda wygląda tak, że przelotu masz ok 16-18 godzin w jedną stronę tam masz odpoczynek ok 8-10 godzin i powrót, a następnie w domu 2 dni i następny wyjazd. W miesiącu zrobisz 6-9 kółek. Kilometrów na wyjeździe zrobisz 3000-3500. Można zarobić na takich przewozach jak się chce między 3tyś.zł nawet do 5tyś.zł w sezonie bo wtedy jazdy jest do bólu. Jeśli się zdecydujesz życzę powodzenia.
Mogę spytać jak długo jezdzisz i czy podoba Ci się ta praca ?
Co do kasy to zaoferował 350 zł za kółko + dodatki za nadbagaż które płaci klient bez podstawy, ale tego nie liczę mimo że twierdzi że kierowcy wyciągają 3-3.3k, myślę że po kilku kółkach jeszcze by coś więcej wyszarpał. Akurat jestem w tak komfortowej sytuacji że przede wszystkim liczy się u mnie przyjemność z pracy i współpracy z firmą pózniej pieniądze. Wolę mniej zarobić i pracować w normalnej firmie niż zarabiać 5yś i być poniewieranym, niestety taki charakter, nikt mi nigdy na głowę nie będzie wchodził.
Nie jeździj szybciej niż Twój Anioł Stróż może latać.

Awatar użytkownika
Iglak
Użytkownik
Użytkownik
Posty:325
Rejestracja:11 lis 2014, o 19:50
Samochód:Superb
Firma:Własna
Uprawnienia:A, B
Lokalizacja:Łódź

Re: Opinie, przewóz osób

Post autor: Iglak » 1 mar 2016, o 15:17

Szukalem takiej pracy i nie bylo ofert..jestem z Łodzi i tu poprostu nie ma takich firm...gosciu mi proponowal wlasnie 400pln za kolko trafikiem do nl i powrot..w sumie ludzie to najgorszy towar do jazdy ale jestes czysty :-D
Z każdym dniem rośnie liczba osób które mogą mnie pocałować w dupe!

Awatar użytkownika
Vantastic
Użytkownik
Użytkownik
Posty:135
Rejestracja:14 sty 2016, o 12:29

Re: Opinie, przewóz osób

Post autor: Vantastic » 1 mar 2016, o 15:32

Iglak pisze:Szukalem takiej pracy i nie bylo ofert..jestem z Łodzi i tu poprostu nie ma takich firm...gosciu mi proponowal wlasnie 400pln za kolko trafikiem do nl i powrot..w sumie ludzie to najgorszy towar do jazdy ale jestes czysty :-D
Skoro nie ma w Łodzi takich firm to może powinieneś pomyśleć nad zakupem minibusa.
Nie jeździj szybciej niż Twój Anioł Stróż może latać.

Awatar użytkownika
Iglak
Użytkownik
Użytkownik
Posty:325
Rejestracja:11 lis 2014, o 19:50
Samochód:Superb
Firma:Własna
Uprawnienia:A, B
Lokalizacja:Łódź

Re: Opinie, przewóz osób

Post autor: Iglak » 1 mar 2016, o 15:37

Ja latam na transwerach lotniskowych wiec nie potrzebuje minibusa :P wiesz, narazie wzbraniam sie jak moge przed zalozeniem DG...a nastepna kwestia zapotrzebowanie na taka forme transportu..czy znajde je w duzym miescie z ktorego mozna sie dostac czy autokarem czy samolotem do wiekszych miast w europie
Z każdym dniem rośnie liczba osób które mogą mnie pocałować w dupe!

Awatar użytkownika
bogdan131182
Użytkownik
Użytkownik
Posty:29
Rejestracja:26 lut 2014, o 20:29
Uprawnienia:B,C,D,E

Re: Opinie, przewóz osób

Post autor: bogdan131182 » 1 mar 2016, o 16:58

Do Vantastic. Zapytać zawsze można najwyżej nie odpowiem a poza tym po to jest forum żeby pytać. Ogólnie jeżdżę 15 lat już, małymi, dużymi, autokarami turystycznymi a tu w obecnej firmie na busiku do Holandii rok. Czy mi się to podoba? Jeździć i pracować trzeba wszędzie, na pewno nie jest to jakaś monotonia bo każda trasa jest inna mimo że miejsca i adresy się powtarzają. Na tą chwile jestem zadowolony i z pracy i z zarobków, bo w trasie jestem 2 dni potem 2 dni w domu czasami 3 dni, a zarobki? Ja mam podstawę i 450zł za kółko, kółek w miesiącu robię przeważnie 8 także tragedii nie ma. Szef wyrozumiały, auta nowe i sprawne, my akurat jeździmy Masterkami l3h2.

Awatar użytkownika
bogdan131182
Użytkownik
Użytkownik
Posty:29
Rejestracja:26 lut 2014, o 20:29
Uprawnienia:B,C,D,E

Re: Opinie, przewóz osób

Post autor: bogdan131182 » 1 mar 2016, o 17:14

Do Iglak. Z tym że ludzie to najgorszy towar to się zgodzę ale z drugiej strony nie jest tak źle. Natomiast martwisz się czy znalazłbyś chętnych na wyjazdy skoro są autokary. Akurat takie busy to jest alternatywa dla autobusów i wygrywają z nimi czasem przejazdu bo np. autobus jedzie z Rzeszowa do Amsterdamu 24h a busik ok 16h. A ceny biletów są podobne w autobusach minimalnie tańsze bo oni obrót zrobią na ilości. Nie mówię tu o firmach które jeżdżą traficami bo tam to ciasnota straszna ale większych busach ludzie mają więcej miejsca niż w autobusie to po pierwsze, po drugie jedzie 7-8 osób a nie 50, po trzecie busy zabierają ludzi spod domu i zawożą na wskazany adres, po czwarte dzisiaj w każdym busie masz klimę dvd wifi rozkładane i regulowane fotele co kiedyś było zarezerwowane dla autobusu i po piąte Polaków za granicą jest tylu że się w głowie nie mieści, a niektórzy jadą tylko na weekend do kraju także patrzą żeby jak najszybciej być w domu a nie zawsze opłaca się im jeździć swoim samochodem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”