Kierowca bez doswiadczenia szuka pracy.

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
robertZGC
Użytkownik
Użytkownik
Posty:1
Rejestracja:24 lut 2016, o 11:34
Firma:Szukam !
Uprawnienia:B
Kierowca bez doswiadczenia szuka pracy.

Post autor: robertZGC » 24 lut 2016, o 11:41

Witam :) Na poczatku uprzedzam i przepraszam za brak polskich znakow (zepsuta klawiatura)

A teraz sprawa z ktora chce sie wami podzielic. Od dobrych 10 lat pasjonuje sie transportem , glownie duze 40'tonowe zestawy , ogolnie mowiac transport. Kiedy to zrobilem prawo jazdy kat.B i rozmyslaniu skad wziac 10tys na Kat C+E , postanowilem poszukac pracy jako kierowca busa , poznam troche Europy , ''systemu'' i wielu innych przydatnych rzeczy. Problem zaczyna sie gdy chce znalezc prace gdyz kazdy mowi mi ' bez doswiadczenia nie bierzemy'' nosz kur** rozumiem kazdy chce miec jak najlepszych pracownikow , ale chyba trzeba od czegos zaczac tak ?! gdybym jeszcze nie mial zielonego pojecia o transporcie to okej , rozumiem ,ale potrafie np. Zabezpieczyc ladunek , przestrzegac czasu pracy , wypelniac dokumenty przewozowe , potrafie zaplanowac trase , nie mam nalogow i jestem uczciwy. Zwracam sie do was z prosba moze ktos z was pomoze pasjonatowi znalezc 1sza prace na busie ?? Dzieki z gory :) Pozdrawiam wszystkich czytelnikow.

Awatar użytkownika
Vantastic
Użytkownik
Użytkownik
Posty:135
Rejestracja:14 sty 2016, o 12:29

Re: Kierowca bez doswiadczenia szuka pracy.

Post autor: Vantastic » 24 lut 2016, o 12:22

Praca na busie na UE jest dość specyficzna. Dobry busiarz z doświadczeniem może wynegocjować sobie całkiem niezłe pieniądze, a Ty bez doświadczenia będziesz jeździł za grosze. Niektóre firmy wypuszczają na pierwszą trasę podwójną obsadę, ale wiekszość tego unika bo są to koszta. W tej pracy nie obowiązuje czas pracy kierowcy w związku z czym trzeba stosować triki zapobiegające wpadkom oraz mandatom. Busy jeżdżą często przeładowane co wiąże się z problemami. Znajomość j. obcych też jest przydatna. Transport 3.5 DMC działa na pograniczu prawa i wszystkich dopuszczalnych norm gdzie tylko doświadczony busiarz może dać sobie radę stąd Dziady w większości wymagają doświadczenia. Następną kwestią jest czas spędzony poza domem, Ty powiesz pracodawcy że chętnie będziesz jezdził 3/1 czy 4/1 a po tygodniu będziesz dzwonił że chcesz do domu, stąd pracodawca wolałby żebyś już wiedział z czym to się je. Nic się nie martw o ile transport 3.5t przetrwa to nie długo będą brali tych co zrobili prawo jazdy wczoraj bo już nie długo nikt nie będzie chciał jezdzić za 2500 zł 4/1 z najniższą na umowie lub ew. DG. Mimo wszystko ludzie robią się mądrzejsi. Tak czy inaczej jak zależy Ci na tej pracy to nigdy nie zgadzaj się jezdzić od km, frachtu czy na własnej DG. Lepiej już chyba odbębnić swoje w lokalnej piekarni i spać w swoim łóżku.
Nie jeździj szybciej niż Twój Anioł Stróż może latać.

Awatar użytkownika
Włodek
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:24 mar 2016, o 14:23
Uprawnienia:C+E

Re: Kierowca bez doswiadczenia szuka pracy.

Post autor: Włodek » 29 mar 2016, o 12:43

Nie wiem czy Ci pomogę ale sam ostatnio rozglądam się za pracą nową, robiłem długo w rabenie i innych mniejszych, teraz rekrutują w linku bez doświadczenia jeździsz się przyuczasz a potem cię puszczają ;) tak się dowiedziałem, sam dopiero się zastanawiam nad pracą tam więc z własnego doświadczenia ciężko mi polecić ale jedno wiem nie pisz się w raben... chociaż może zalezy co się komu podoba ja jednak myślę że atmosfera jest ważna

Awatar użytkownika
Krystian1166
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:29 mar 2016, o 21:29
Kontakt:

Re: Kierowca bez doswiadczenia szuka pracy.

Post autor: Krystian1166 » 30 mar 2016, o 10:07

Lepiej nie polecać wiadomo przecież że jak będzie nie wypał to problem ludzie będą mieli do Ciebie
Krystian wam poleca serdecznie ;) Windykacja Warszawa

Awatar użytkownika
adamnd
Użytkownik
Użytkownik
Posty:144
Rejestracja:26 wrz 2014, o 16:00
Uprawnienia:B, B+E, C, C+E, KW
Lokalizacja:Wrocław

Re: Kierowca bez doswiadczenia szuka pracy.

Post autor: adamnd » 31 mar 2016, o 12:47

Bardziej polecam pracę w pomocy drogowej. Jedyny minus to dyspozycyjność ( ale na busie przecież nie jest inaczej ).

Śpisz we własnym łóżku, nie ma zlecenia to siedzisz w domciu i czekasz na telefon, auto masz pod domem.
Pieniądze takie jak tułaczka po 3/4 tyg w busie. Ja tak trafiłem jako praca dodatkowa. Za dwa weekendy wpada mi 600 PLN.
Na etacie chłopaki zarabiają ok 3 500 PLN. Fizycznie też się nie narobię bo wszystko za mnie robi wciągarka sterowana pilotem. Jedynie muszę zabezpieczyć pasami :-)

W tygodniu praca od 9 do 17 + dyżury na zmianę, oraz co 2gi weekend.
Auto mam porządne, IVECO z platformą hydrauliczną, więc ładuje się wszystko bez problemów.

Oczywiście wszystko zależy od firmy :-)
Obrazek

Awatar użytkownika
wiatr w plecy
Użytkownik
Użytkownik
Posty:57
Rejestracja:22 lis 2014, o 00:45
Samochód:Master
Uprawnienia:a,b.c.t

Re: Kierowca bez doswiadczenia szuka pracy.

Post autor: wiatr w plecy » 31 mar 2016, o 23:51

...jak chcesz moge nauczyć Ciebie, abyś zdobył jakieś doświadczenie..co i jak..,.pojeździsz ze mną z dwa tygodnie i będziesz wiedział wszystko .Już tak przyuczałem kilku młodych chłopaków byli zadowoleni.. oczywiście gratis nic nie chce za to..tylko śpisz na fotelach...pozdrawiam..jak będziesz ok to nawet prace Tobie dobrą nagram...

Awatar użytkownika
adamnd
Użytkownik
Użytkownik
Posty:144
Rejestracja:26 wrz 2014, o 16:00
Uprawnienia:B, B+E, C, C+E, KW
Lokalizacja:Wrocław

Re: Kierowca bez doswiadczenia szuka pracy.

Post autor: adamnd » 1 kwie 2016, o 14:39

To jakaś masakra jechać na przyuczenie busem we 2.

Spanie na fotelu przez 2 tygodnie :lol: :lol: :lol: ? Ciapaci w lepszych warunkach po EU śmigają.

Bez urazy oczywiście :D

Zachodzę w głowie jak ktoś może być jeszcze zadowolony z takiego przyuczania, nawet jak by za to coś płacili. Po takiej podróży to chyba wizyta u ortopedy gwarantowana :-)

Do czego w tym kraju doszło... brak słów.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sendula
Użytkownik
Użytkownik
Posty:148
Rejestracja:6 maja 2015, o 22:52
Samochód:Opel Movano/winda
Firma:Robi
Uprawnienia:b
Lokalizacja:Inowrocław/Europa

Re: Kierowca bez doswiadczenia szuka pracy.

Post autor: Sendula » 4 kwie 2016, o 02:42

W mojej obecnej firmie dają ucznia na tydzien, dwa, zależy na ile gość jest kumaty. Zdarza sie, że po kilku dniach juz jest po szkoleniu, bo koles myślał, że na wycieczki bedzie jeździł, a tu skakac po pace kazali i jakies pasy mocowac, do tego trzeba bylo 1tyś km zrobic z mala przerwą na tankowanie i dłuższą na jedzenie. Mnie nikt nie uczył. O 21 kluczyki w dłoń o 8 start i Witaj Europo. Podstaw nauczylo mnie Forum, ale trzeba miec swiadomosc na co sie porywam i ile wyrzeczen to za sobą niesie. Jeżdżę juz dłuższą chwilę i nie zamierzam przestawac. Wystarczy byc obrotnym, odwaznym i wytrwalym no i miec nieco oleju w głowie. Naprawdenie ma sie czego bbać.

Awatar użytkownika
toshiba
Użytkownik
Użytkownik
Posty:71
Rejestracja:11 gru 2014, o 12:08

Re: Kierowca bez doswiadczenia szuka pracy.

Post autor: toshiba » 17 kwie 2016, o 21:19

Z jakiego woj. jest autor postu? To dość kluczowa sprawa, jak szukasz konkretnej firmy.

Awatar użytkownika
JaroBusiarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:26 kwie 2016, o 18:19

Re: Kierowca bez doswiadczenia szuka pracy.

Post autor: JaroBusiarz » 26 kwie 2016, o 18:24

W Mpk Lublin przyjmują wprost z urzędu pracy po kursie. Jeśli jesteś z Lubelszczyzny.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”