Znak zakaz wjazdu powyżej 2,2 szerokości

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
toshiba
Użytkownik
Użytkownik
Posty:71
Rejestracja:11 gru 2014, o 12:08
Znak zakaz wjazdu powyżej 2,2 szerokości

Post autor: toshiba » 6 lut 2016, o 21:49

Witam.
Każdy kto śmiga po DE zna ich narodowe hobby- blokady na autostradach i trzepanie podróżnych.
Jak wiadomo, przed blokadą, są najpierw znaki, dla pow. 3,5 tony żeby sobie spierdzielali z autobany i szukali objazdu.
Potem zaczynają się kolejne znaki- jak jesteś szerszy niż 2,2 spierdzielaj i szukaj objazdu.
Sprawa jasna jak śmigamy z plandeką, auto w środku ma 2,2 (master 2,24) + burty, oczka, musisz spierdzielać.
Oczywiście nie tylko tam zdarzają się znaki pow. 2,2 zakaz.
Ale co z blaszkami? Blaszka bez lusterek nie ma 2,2 metra.
Zdawałem jakiś czas temu na C i uczyli nas, że lusterka NIE liczą się jako obrys auta.
A jako to jest w DE i innych?
Pozdro.

Awatar użytkownika
deryl
Użytkownik
Użytkownik
Posty:36
Rejestracja:3 maja 2014, o 21:24
Samochód:renault master 2007r
Firma:własna działalność
Uprawnienia:B

Re: Znak zakaz wjazdu powyżej 2,2 szerokości

Post autor: deryl » 7 lut 2016, o 16:32

Z jednej strony masz rację że ni wliczają się w obrys , ale helmud nagnie przepis i zmierzy z lusterkami.

najlepiej zmiersz obrys auta z lusterkami i unikaj ograniczeń , czyli auto z lusterkiem ma 2.5m to naznaku jak masz mnie to lepiej odpuść, kumplowi dowalili za 5mm z lusterkami.

Awatar użytkownika
Vantastic
Użytkownik
Użytkownik
Posty:135
Rejestracja:14 sty 2016, o 12:29

Re: Znak zakaz wjazdu powyżej 2,2 szerokości

Post autor: Vantastic » 9 lut 2016, o 09:55

W Anglii restrykcje szerokości masz podane w stopach 6'6 blaszak sprinter wchodzi na grubość lakieru a z 10 lat temu w ten sposób urwałem tylni zderzak w LDV, po prostu lusterka przeszły nad słupkami a tylni zderzak wystawał poza obrys i już nie przeszedł . Kiedyś w Londynie widziałem gościa który zawiesił Transita na jakimś cokole betonowym, nigdy tego wcześniej nie widziałem a co się okazało że było też jakieś ograniczenie którego sensu do dziś dnia nie zrozumiałem.
Nie jeździj szybciej niż Twój Anioł Stróż może latać.

Awatar użytkownika
toshiba
Użytkownik
Użytkownik
Posty:71
Rejestracja:11 gru 2014, o 12:08

Re: Znak zakaz wjazdu powyżej 2,2 szerokości

Post autor: toshiba » 10 lut 2016, o 20:30

Tam gdzie ostatnio robiłem, chłopaki z plandekami, olewali 2,2 i śmigali.
Ponoć żaden policaj nic im za to nie robił.
Ja głupek objazdów szukałem.

Awatar użytkownika
Iglak
Użytkownik
Użytkownik
Posty:325
Rejestracja:11 lis 2014, o 19:50
Samochód:Superb
Firma:Własna
Uprawnienia:A, B
Lokalizacja:Łódź

Re: Znak zakaz wjazdu powyżej 2,2 szerokości

Post autor: Iglak » 10 lut 2016, o 21:20

przechodziłem u wroga na 2.0m masterem ... lusterko na drugi pas i wio :D
Z każdym dniem rośnie liczba osób które mogą mnie pocałować w dupe!

Awatar użytkownika
andkor
Użytkownik
Użytkownik
Posty:175
Rejestracja:17 sty 2015, o 15:25
Samochód:MAN TGL 180
Firma:ANDKOR
Uprawnienia:C+E

Re: Znak zakaz wjazdu powyżej 2,2 szerokości

Post autor: andkor » 20 lut 2016, o 21:38

Kolego " Gesetzt ist Gesetzt" jak pisze 2m to ma byc dwa metry - czytaj tyle ile masz w papierach napisane + lusterka . Lusterka moga miec tolerancje (legalna ) do 25cm ) Wtedy pojazd ma 2m + lusterka . Peathon ma np 2.12m z oryginalnymi lusterkami i za niego dostaniesz tez mandat
Za przejazd powyzej szerokosci jaka masz w paierach nalezy sie tobie dyplom od POLIZEI i tyle na ten temat .
Tu nie chodzi o to czy sie zmiescisz czy nie , ale wystraczy ze skrobniesz o LKW ktory jedzie prawym pasem a ma tez wasko i troche sie pobuja a ty wtedy ze strachu lecisz na przeciwny pas ruchu .
Efekt :
Aotostrada zamkinieta conajmnienj na 8h dwa , dwa trupy i znow ein POLE winny .....
Jezdze dwa trzy razy w tygoniu A7 w okolicy Fuldy , tam sa remontowane wiadukty w trzech miejscach na odcinkach do 5km raz Ducato raz MANem i obserwuje z obu stron .
Napisze tak : ""punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia"" .
Jak jade Dukato to az mnie kusi aby smignac lewym a jak jade MANem to az kiwam glowa jak mnie taki glupek mija .....

Awatar użytkownika
Ghost
Użytkownik
Użytkownik
Posty:10
Rejestracja:13 lut 2016, o 22:37
Samochód:VW Crafter
Uprawnienia:B, BE

Re: Znak zakaz wjazdu powyżej 2,2 szerokości

Post autor: Ghost » 23 lut 2016, o 20:23

Jak się udawało to tylko szczęście, nie wszyscy go tyle mieli. Ostatnio koledze z firmy zdarzyło się przytulić całkiem ładny mandacik za szerokość, gdzie limit przekroczył o półtorej cm. Wolę uczyć się na błędach innych i jak jest znak to znaczy, że po coś tam jest i za zakrętem może być ktoś, kto zechce zweryfikować, czy aby wszyscy się do niego stosują.

Awatar użytkownika
andkor
Użytkownik
Użytkownik
Posty:175
Rejestracja:17 sty 2015, o 15:25
Samochód:MAN TGL 180
Firma:ANDKOR
Uprawnienia:C+E

Re: Znak zakaz wjazdu powyżej 2,2 szerokości

Post autor: andkor » 26 lut 2016, o 01:12

Wiesz , pewnie jeszcze cos mial innego na sumieniu tylko o tym nie wspomnial . Mysle ze za 1,5cm skonczylo by sie na pouczeniu . Mysle ze jak by chcieli wypunktowac to u kazdego by cos znalezli ..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”