Jaki kupić samochód dostawczy do 3,5 tony ( busa ) ?

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
imbir2016
Użytkownik
Użytkownik
Posty:2
Rejestracja:22 sty 2016, o 19:25
Jaki kupić samochód dostawczy do 3,5 tony ( busa ) ?

Post autor: imbir2016 » 22 sty 2016, o 19:27

Witam,
potrzebuję kupić samochód ciężarowy do 20 tysięcy netto coś w stylu nissan interstar, fiat scudo, volkswagen transporter, itp. - o długości około 5 metrów.
Samochód będzie służył do przewożenia różnego rodzaju urządzeń i materiałów budowlanych - jakie modele polecacie i dlaczego akurat ten model a nie inny ?
Znalazłem renault master o przebiegu 220 tysięcy, stan wizualny dobry ale nie wiem czy taki przebieg to dużo czy mało.
Czym się kierować wybierając odpowiedni model samochodu, jestem laikiem ( nie znam się na samochodach ) i to będzie mój pierwszy samochód tego typu.

Z góry dzięki za pomoc w wyborze odpowiedniego modelu.

Awatar użytkownika
STI
Użytkownik
Użytkownik
Posty:189
Rejestracja:26 lut 2014, o 11:23
Samochód:DOBRY
Uprawnienia:A,B,C

Re: Jaki kupić samochód dostawczy do 3,5 tony ( busa ) ?

Post autor: STI » 22 sty 2016, o 21:59

Moim skromnym zdaniem musisz zainwestować w dobrego rzeczoznawcę.Zada Ci parę pytań i nakieruje Ciebie na odpowiedni tym samochodu,a jak już będziesz miał coś na oku to pomoże Ci uniknąć ścierwa...choć za te pieniądze cudów nie ma.Tu zaraz parkingowi eksperci naopowiadają różne cuda-wianki.

Awatar użytkownika
lejto
Użytkownik
Użytkownik
Posty:2
Rejestracja:5 gru 2015, o 19:26
Firma:aplauz trans
Uprawnienia:B

Re: Jaki kupić samochód dostawczy do 3,5 tony ( busa ) ?

Post autor: lejto » 22 sty 2016, o 22:28

Witam,
OK konkretnie kupuje tyko nowe, i tak wygląda sytuacja fiat salon....... same problemy...itd 12l... Ren... Master i polecam pali 13l jazda 100/110 zero problemów zadowoleni kierowcy.... a fiat jedna eko... ale to nie master... ogólnie jak czytam na forum to jak widzę 10/09 litra MASAKRA LUDZIE CO SIĘ DZIEJE Z 100KG LATACIE ZA 40e

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Jaki kupić samochód dostawczy do 3,5 tony ( busa ) ?

Post autor: Wolf » 22 sty 2016, o 23:12

lejto pisze:Witam,
OK konkretnie kupuje tyko nowe, i tak wygląda sytuacja fiat salon....... same problemy...itd 12l... Ren... Master i polecam pali 13l jazda 100/110 zero problemów zadowoleni kierowcy.... a fiat jedna eko... ale to nie master... ogólnie jak czytam na forum to jak widzę 10/09 litra MASAKRA LUDZIE CO SIĘ DZIEJE Z 100KG LATACIE ZA 40e
Ha ha ha, kupisz, pojeździsz na własny rachunek i zobaczysz jak to jest i co to jest różnica spalania 1l/100 km, ziarnko do ziarnka 1l różnicy przy miesięcznym przebiegu 10 000km to zaledwie 100l oszczędności * 12 miesięcy daje nam 1200l * 4pln daje nam 4800 pln mało, jeśli dla ciebie to jest nic i MASAKRA to daj mi te niecałe 5 tyś, nie pogniewam się, a przy okazji jestem więcej niż pewien że jeśli faktycznie kupisz auto i zaczniesz jeździć dla siebie to będzie w 90% eko jazda ;)

Awatar użytkownika
STI
Użytkownik
Użytkownik
Posty:189
Rejestracja:26 lut 2014, o 11:23
Samochód:DOBRY
Uprawnienia:A,B,C

Re: Jaki kupić samochód dostawczy do 3,5 tony ( busa ) ?

Post autor: STI » 23 sty 2016, o 12:26

lejto pisze:Witam,
OK konkretnie kupuje tyko nowe, i tak wygląda sytuacja fiat salon....... same problemy...itd 12l... Ren... Master i polecam pali 13l jazda 100/110 zero problemów zadowoleni kierowcy.... a fiat jedna eko... ale to nie master... ogólnie jak czytam na forum to jak widzę 10/09 litra MASAKRA LUDZIE CO SIĘ DZIEJE Z 100KG LATACIE ZA 40e
Taka srednia prędkość tzn. mówisz o ekspresie, najczęściej waga w miarę niska i zapłacone jest tak,że masz w dupie ile pali. Reszta to tak jak Wolf napisał.Sorki,ale kierowca który bez potrzeby jeździ z takimi prędkościami jak podałeś to debil.

Awatar użytkownika
imbir2016
Użytkownik
Użytkownik
Posty:2
Rejestracja:22 sty 2016, o 19:25

Re: Jaki kupić samochód dostawczy do 3,5 tony ( busa ) ?

Post autor: imbir2016 » 25 sty 2016, o 17:10

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi ale jakoś specjalnie nie zbliżyły mnie do wyboru konkretnego modelu samochodu :(
Czyta litrów a gdzieś znalazłem że m o spalaniu i cenach części na różnych stronach internetowych lecz jest pełno sprzeczności - jedni podają że master spala 8 a inni że 13 litrów :twisted: .
Będę bardzo zobowiązany za podanie faktycznego spalania oraz kosztów zamiennych części - nie chcę się wkopać, kupując tańszy model ale w eksploatacji okaże się że spala dwa litry więcej a części są droższe np. o 20%.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Jaki kupić samochód dostawczy do 3,5 tony ( busa ) ?

Post autor: Wolf » 25 sty 2016, o 17:55

Jeśli ma to być niezawodny wół roboczy to tylko Transporter, eksploatacja i części bardzo tanie, Mam stare T4 na 1.9 cala Polska zjechana, czasami ładunki ponad 2T i zawsze daje radę.

Awatar użytkownika
tyrion
Użytkownik
Użytkownik
Posty:2
Rejestracja:30 maja 2017, o 14:58
Samochód:mercedes

Re: Jaki kupić samochód dostawczy do 3,5 tony ( busa ) ?

Post autor: tyrion » 30 maja 2017, o 15:04

Ja na Twoim miejscu przetestowałbym parę modeli i sprawdził, co Ci odpowiada. Ja tak robię, że wypożyczam auta z firmy Bziuk.

Awatar użytkownika
Dimix
Użytkownik
Użytkownik
Posty:10
Rejestracja:31 sty 2017, o 21:19
Samochód:Ford
Firma:MJTrans Bochum (D)
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Bochum - Germany
Kontakt:

Re: Jaki kupić samochód dostawczy do 3,5 tony ( busa ) ?

Post autor: Dimix » 6 cze 2017, o 18:58

A co z Transitem ??? Na modelu 2011 przelatalem 360tkm bez problemow,teraz mam model 2015 i 80tkm jak narazie tez bez problemu.
Wersje Blaszaki i przy pelnym zaladunku srednia spalania 9 litrow.

Awatar użytkownika
dingo
Posty:1
Rejestracja:26 lip 2017, o 23:48

Re: Jaki kupić samochód dostawczy do 3,5 tony ( busa ) ?

Post autor: dingo » 26 lip 2017, o 23:54

Tak w ogóle to może warto zdecydować się na wypożyczalnię. W końcu wypożyczalnia też jest dla ludzi. Zresztą nawet znam firmę, którą można z pełnym przekonaniem polecić. Oto link do niej http://www.kangoor.pl/ Zapewniam, że doskonale wiem, co mówię.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”