Karta Paliwowa Shell i DKV i ich obsługa.

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
JacobBusik
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:3 gru 2015, o 09:30
Samochód:xx
Firma:xx
Uprawnienia:xx
Karta Paliwowa Shell i DKV i ich obsługa.

Post autor: JacobBusik » 4 gru 2015, o 11:55

Witam, zaczynam nową prace, wcześniej jeździłem tylko i wyłącznie na AS24,gdzie stał dystrybutor i urządzonko do karty paliwowej, w nowej pracy mam korzystać z karty Shell i DKV. Możecie mi wytłumaczyć co i jak krok po kroku ? Jak się z tym obejść ? Dzięki z góry. Pozdrawiam
Jeżeli taki temat był już to przepraszam, szukałem , nic nie znalazłem.

Awatar użytkownika
lomnica
Użytkownik
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:16 kwie 2015, o 11:44
Uprawnienia:B, C

Re: Karta Paliwowa Shell i DKV i ich obsługa.

Post autor: lomnica » 4 gru 2015, o 19:58

Kartą paliwową DKV czy Shellką możesz zapłacić wszędzie na każdej dużej markowej stacji benzynowej. . Zawsze przed wjazdem na daną stację masz na szyldach inf jakie karty honorują na danej stacji. Jak nie ma nigdzie to przed zatankowaniem lepiej najpierw zapytać. Ja tak zawsze robiłem. Tankujesz i idziesz płacić dając ową kartę. To jest tak samo jakbyć płacił kartą bankomatową.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1635
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Karta Paliwowa Shell i DKV i ich obsługa.

Post autor: Wolf » 4 gru 2015, o 20:37

lomnica pisze:Kartą paliwową DKV czy Shellką możesz zapłacić wszędzie na każdej dużej markowej stacji benzynowej. . Zawsze przed wjazdem na daną stację masz na szyldach inf jakie karty honorują na danej stacji. Jak nie ma nigdzie to przed zatankowaniem lepiej najpierw zapytać. Ja tak zawsze robiłem. Tankujesz i idziesz płacić dając ową kartę. To jest tak samo jakbyć płacił kartą bankomatową.
Padłem, tekst roku, DKV może wszędzie działa, ale Shelka niestety robi psikusy najpewniej SHELL, ESSO, AVIA, jest jeszcze kilka sieci ale nie mieszam, przy czym należy pamiętać i tutaj słuszna kwestia że należy sprawdzać czy dana kartę stacja obsługuje, ogólnie od dwóch lat mamy Shelki i nie ma co narzekać, odrobina rozumu i nigdy paliwa ie brakuje. Shelką można jeszcze zapłacić za autostrady u żaby, kupić winiety (należy pamiętać że winiete na AT kupimy na Shell w AT, tak samo CH w CH CZ w CZ itp), kupić bilety na promy

Awatar użytkownika
JacobBusik
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:3 gru 2015, o 09:30
Samochód:xx
Firma:xx
Uprawnienia:xx

Re: Karta Paliwowa Shell i DKV i ich obsługa.

Post autor: JacobBusik » 4 gru 2015, o 22:46

Dzięki panowie za obszerne info , znowu co do winiet nie miałem okazji jeszcze nigdzie kupować, a wiem że za winiety będziemy płacić gotówką. Jeszcze raz wielkie dzięki, jak coś znowu nie będę wiedział, napiszę nowy temacik.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
MarcinT
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:4 gru 2015, o 11:03
Uprawnienia:B

Re: Karta Paliwowa Shell i DKV i ich obsługa.

Post autor: MarcinT » 8 gru 2015, o 09:05

Jakie znacie jeszcze inne firmy zajmujące się kartami? Może i mniej znane są jakieś, ale z ciekawszą ofertą?

Awatar użytkownika
adamnd
Użytkownik
Użytkownik
Posty:144
Rejestracja:26 wrz 2014, o 16:00
Uprawnienia:B, B+E, C, C+E, KW
Lokalizacja:Wrocław

Re: Karta Paliwowa Shell i DKV i ich obsługa.

Post autor: adamnd » 8 gru 2015, o 10:42

routex
Obrazek

Awatar użytkownika
orys
Użytkownik
Użytkownik
Posty:657
Rejestracja:19 sie 2014, o 02:13
Uprawnienia:B, C, Level D AFS,

Re: Karta Paliwowa Shell i DKV i ich obsługa.

Post autor: orys » 8 gru 2015, o 16:23

Wolf pisze:Padłem, tekst roku, DKV może wszędzie działa, ale Shelka niestety robi psikusy najpewniej SHELL, ESSO, AVIA
Przez lata korzystałem z Shella, więc chciałbym zauwazyć, że to jest dosyć skomplikowane.

Po pierwsze, są różne symbole w rogu - żółte, czerwone, taka prosta "S-ka" albo taki bardsziejk zygzak, karty mogą być ważne w różnych krajach - ja np. spotkałem się z kartami ważnymi tylko w Wielkiej Brytanii, w UK i w Irlandii, w EU i w Europie. Zwykle pod znaczkiem jest napisane, gdzie jest ważna dana karta.

Druga sprawa - zależnie od karty można za nią płacić za różne rzeczy. W ostatniej firmie miałem tak, że mogłem płacić za paliwo i opłaty drogowe, ale wcześniej mogłem też płacić za promy, olej i płyn do spryskiwaczy.

Trzecia sprawa - Shell na pewno jest przyjmowany na stacjach Shell, co do Esso różnie bywa - spotkałem się ze stacjami Esso w UK, które nie przyjmują kart Shell. Większośc jednak przyjmuje, podobnie jak stacje Texaco.

Jeśli chodzi o markę Shell w innych niż UK krajach (przeważnie tam, gdzie shell nie ma własnych stacji) to też cięzko bywa. Nie każda Avia przyjmuje, w Irlandii północnej karty Shella respektuje Topaz ale też nie na każdej stacji można Shellem płacić. Sądzę, że niewielu busiarzy zapuszcza się na północ Szkocji, ale w Highlands też nie ma Shella tylko jest lokalna marka Gleaner, która przyjmuje karty shell ale tylko jeśli chodzi o paliwa. NIe można kupować innych rzeczy, nie można zbierać punktów itp.
Obrazek

Awatar użytkownika
oskarzzap95
Użytkownik
Użytkownik
Posty:30
Rejestracja:30 maja 2015, o 05:39
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zielona Góra, Lubuskie

Re: Karta Paliwowa Shell i DKV i ich obsługa.

Post autor: oskarzzap95 » 15 gru 2015, o 17:43

Co do Shellki, to we włoszech stacje zazwyczaj w nocy są zamknięte, poza tym, shelli tez jest malo. Stacje które akceptują ta karte nazywaja sie Q8 EASY, automaty tez przyjmują ta shellke. Wiem bo kiedys na pustym zbiorniku zajechalem na q8 i byla to ostatnia szansa zeby zatankowac w srodku nocy - udalo sie :) a nie widzialem nigdzie informacji o tej stacji.
Co do ESSO w EU, z nimi róznie bywa. Raz tankowalem bo podobno akceptowali, a przy platnosci sie okazalo ze karta odrzucona, i tak kilka razy na esso. Dlatego pózniej unikalem tego jak ognia :P Co do opłat, ja mialem z shellka problem, bo we wloszech za autostardy nie zaplacisz, we francji tez mialem problem, tez nie zaplacilem. Nie wiem od czego to zalezalo, ale shell to moim zdaniem tylko do tankowania, jak ci szeryf powie, ze mozesz placic za promy, autostardy itp. lepiej poczytaj na stronie shella, co gdzie i jak.

Awatar użytkownika
andkor
Użytkownik
Użytkownik
Posty:175
Rejestracja:17 sty 2015, o 15:25
Samochód:MAN TGL 180
Firma:ANDKOR
Uprawnienia:C+E

Re: Karta Paliwowa Shell i DKV i ich obsługa.

Post autor: andkor » 15 gru 2015, o 19:24

W maju nie moglem DKV zaplacic za myto na Brenerze uprzejmy pan powiedzial ze nie maja z DKV umowy....
Mialem do DKV monitowac ale zapomnialem bo nie jezdze w tym kierunku , moze ktos wie cos na ten temat dlaczego tak mnie ptoraktowano - w umowie mam postawiony haczyk przy oplatach za myto tak ze tego nie rozumie ...
Tak dla informacji dla innych aby sie nie zdziewili ze karta nie dziala ......... mam limit tylko do 1000€ ale mam zamiar od stycznia podniesc bo Ducato powoli mi rosnie i wstyczniu dostanie wiekszego brata .

Awatar użytkownika
jumper
Użytkownik
Użytkownik
Posty:51
Rejestracja:22 gru 2015, o 20:09
Samochód:Jumper
Firma:FHU
Uprawnienia:B

Re: Karta Paliwowa Shell i DKV i ich obsługa.

Post autor: jumper » 22 gru 2015, o 20:26

Ja do listopada korzystałem z kart shell w dwóch wersjach - na europę ,i tylko polskę. w sumie dobra rzecz,spokojnie tankujesz paliwo,korzystasz z myjni,kupujesz olej,płacisz za autostrady pl i eu,a nawet kupisz gazety(ja miałem opcję 2),jest też jedynka -tylko zakup paliwa.Ale zrezygnowałem jak dostałem regulamin z firmy fleetcor,która to przejeła obsługę tzw. mniejszych klientów shell-a .Teraz oni mogą wszystko,a ja nic. Przy Shellu były akceptowalne i jasne zasady.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”