Wybór blaszaka

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
Junior
Użytkownik
Użytkownik
Posty:98
Rejestracja:29 mar 2014, o 10:49
Samochód:Sprinter; Master
Firma:Własna
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Łódź
Wybór blaszaka

Post autor: Junior » 5 lip 2015, o 12:49

Potrzebuje pomocy w wyborze autka. Konkretnie potrzebuje jak największego blaszaka i jedynie mercedes/volkswagen oraz iveco spełniają kryteria. Mercedes 319 koszt zakupu około 150 netto a iveco 100 netto czyli cena przemawia na plus włocha. Od ręki jest tylko wersja 150km a 170 dostępna dopiero we wrześniu stąd pytanie jak to się sprawdzi bo auto będzie wozić lekkie ładunki tylko objętościowe i czy jest sens szukać 170? Jak wychodzi to w spalaniu bo miesięczne przebiegi po kraju około 17tkm ma to robić tyle że w jedną stronę z ładunkiem a powrót na pusto. Dodam jeszcze że wycene dostałem na 3 litrówkę 150km bo ta sama moc jest też w pojemności 2.3

Awatar użytkownika
malpa
Użytkownik
Użytkownik
Posty:88
Rejestracja:27 lip 2013, o 11:59
Uprawnienia:b

Re: Wybór blaszaka

Post autor: malpa » 5 lip 2015, o 16:14

Jeżeli to nie będą ciężkie ładunki to wydaje mi się że 150km wystarczy, ja mam 2.3 z tym że w ducato i 130km ale jak jadę spokojnie do 100km/h to w 8.3l/100km z ładunkiem około 1t się mieszczę. To Ty ze względu na napęd i 3litrowy silnik myślę że w 9-9.3 na trasie byś się łapał przy podobnych prędkościach(oczywiście koło pojedyncze). To są moje spekulacje bo z iveco to tylko z silnikami mam do czynienia 2.3 i 3.0 i właśnie to 3.0 około 9l spala przy podobnych ładunkach i prędkościach (z tym że w ducato).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”