Jakie auto wybrac

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
roberrto
Użytkownik
Użytkownik
Posty:1
Rejestracja:18 cze 2015, o 14:03
Uprawnienia:B
Jakie auto wybrac

Post autor: roberrto » 18 cze 2015, o 14:25

Witam
Chce zakupić nowego busika z nie wiem co wybrać czy Fiata Ducato 3.0 180km czy Reno Mastera 2.3 165km w zabudowie międzynarodowej 8 lub 10 EP
Jaka kabinę sypialna wybrać kurnik czy możne spojtrac lub wejkama

Za wszystkie odpowiedz z góry dziekuje

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1636
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Jakie auto wybrac

Post autor: Wolf » 21 cze 2015, o 15:49

Pytań jakich wiele, spojtrak max 8EP, Wejakam 9EP, Master jest lżejszy i więcej miejsca w kabinie, Ducato przeglądy co 48tys a Renata 40. Awaryjniejszy z zasłyszenia Master.

Awatar użytkownika
Iglak
Użytkownik
Użytkownik
Posty:325
Rejestracja:11 lis 2014, o 19:50
Samochód:Superb
Firma:Własna
Uprawnienia:A, B
Lokalizacja:Łódź

Re: Jakie auto wybrac

Post autor: Iglak » 21 cze 2015, o 16:21

Master dla kierowcy, słabszy na górkach niż Ducato co do zabudowy to w/g mnie zależy od wzrostu kierowcy do 180cm w dubel kabinie sie wyśpisz.
Z każdym dniem rośnie liczba osób które mogą mnie pocałować w dupe!

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1636
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Jakie auto wybrac

Post autor: Wolf » 22 cze 2015, o 14:22

Nie ma takiego pojęcia jak auto za słabe, jest tylko niedorobiony posiadacz prawa jazdy, kiedyś ludzie robili trasy mając po 60km na dużych auta i wszędzie dojeżdżali, teraz wsiada mi pseudo kiero i 150km mu mało, najlepiej minimum 200km i tak żeby po autostradzie dało się non stop 170 km/h utrzymać, gdzieś tu na forum był urywek szkoły jazdy, i słuszny tekst prowadzącego że leweciarz za mocne auto miał i nie potrafił sobie go ułożyć.
Kabina sypialna spojtrak/wejkama wyrko za fotele, duża ekonomia jazdy, sporo miejsca na graty, w kórniku maaasa miejsca do spania, miej na graty.

Awatar użytkownika
Iglak
Użytkownik
Użytkownik
Posty:325
Rejestracja:11 lis 2014, o 19:50
Samochód:Superb
Firma:Własna
Uprawnienia:A, B
Lokalizacja:Łódź

Re: Jakie auto wybrac

Post autor: Iglak » 22 cze 2015, o 21:15

Wolf do mnie pijesz?
Wiadomo ze jak zrobisz redukcje to podejdzie pod gorke badz jak porzadnie rozpedzisz efekt bedzie taki sam...mialem na mysli to iz masterka nie pokonuje tak sprawnie wzniesien jak ducato iveco itd. Z miła checia wreczylbym Ci kluczyki do mastera i zabral na Briancon n94 lub n1005 blisko granicy szwajcarskiej bys mogl sie przekonać jaka roznice robie te 30km i 700ccm pojemnosci.
Z każdym dniem rośnie liczba osób które mogą mnie pocałować w dupe!

Awatar użytkownika
Junior
Użytkownik
Użytkownik
Posty:98
Rejestracja:29 mar 2014, o 10:49
Samochód:Sprinter; Master
Firma:Własna
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Łódź

Re: Jakie auto wybrac

Post autor: Junior » 23 cze 2015, o 08:22

Popieram wypowiedź kolegi Iglaka, zawsze mocniejsze auto odwdzięczy się mniejszym spalaniem przy podobnym stylu jazdy. Mam masterke 150 konną i jest słaba zwłaszcza jak na pace będzie około tony wiatr na autostradzie i delikatne górki to jest masakra. Znajomy ma wersje 165 konną i ponoć jest ona bardziej ekonomiczna i jest spokojniej z dostępnością mocy. Ale żeby nie było za wesoło to jak byłem na przeglądzie to stała renata 165dci z padniętą turbiną i klient był załamany że turbin nie dostanie nawet w fabryce bo producent wszystko puszcza na taśmę produkcyjną. To jest chore jak NFZ żeby do nowego auta brakowało części. Kolejnym autem jak będę brał będzie albo renata 165 lub iveco 170 bo nic innego nie biorę pod uwagę.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1636
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Jakie auto wybrac

Post autor: Wolf » 23 cze 2015, o 11:48

Iglak, nie musisz mi wręczać kluczyków, mamy 10EP na Ducato 150 i 8EP z windą na Ducato 130, i uwierz mi Briancon nie jest mi obce tak samo wymienione N przy Szwajcarze. Jeden i drugi jak trzeba to spokojnie po 150km/h pojedzie, a nie raz na górkach na Garmisch wyprzedzałem 3.0 mulące pod górę (tylko nie komentuj wagi bo podobne ładunki wieźliśmy). Kwestia spalania, dla mnie temat dla hejterów obydwa auta spokojnie przy normalnej jeździe w 11l/100 się mieszczą a niejednokrotnie średnia z trasy poniżej 10 przywoziłem. Jak dla mnie 3.0 a 2.3 w Fiacie różnica ok 1,5l na kożyść mniejszego silnika, testowane jadąc kilkakrotnie z 180KM i tankując na tych samych stacjach. Dla przykładu kierowca z łapanki Niemcy, Francja, Austria, Węgry i Włochy średnia z trasy 10,2 jak dla mnie wynik rewelacyjny na początku komentarz odnośnie braku mocy, po powrocie pytanie o górki "spokojnie bez problemu, musiałem wyczuć auto". A propo 165 w Masterce to ludzie sobie je chwalą podobno jest mocniejsza i ekonomiczniejsza niż 150, ta druga sprężarka podobno bardzo pomaga.

Awatar użytkownika
malpa
Użytkownik
Użytkownik
Posty:88
Rejestracja:27 lip 2013, o 11:59
Uprawnienia:b

Re: Jakie auto wybrac

Post autor: malpa » 23 cze 2015, o 18:13

wolf a jak rozrząd w 2.3 ? mam ten sam silnik (130km) i się zastanawiam jaki koszt tej zabawy i przy jakim przebiegu się to klepie :)

Awatar użytkownika
mateo737
Posty:36
Rejestracja:27 paź 2013, o 21:21
Samochód:Ducato 2,8JTD i Boxe
Firma:Własna
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Namysłów, Opolskie

Re: Jakie auto wybrac

Post autor: mateo737 » 23 cze 2015, o 21:00

Witam, ja mam 2.3 i rozrzad kazali mi wymieni przy 92tys km wtedy akurat robiłem wymiane oleju... to jak za wymiane olei i filtrów płace nie całe 1500zł brutto to z rozrzadem zapłaciłem 2550 chyba cos koło tego.. wiec na rozrządzie nie zdarli ze mnie:)
Moje cudeńka:)

Ducato 2,8 JTD Power 05r---> 142kucy
Boxer 2,8 HDI 02r ---> 128kucy
Ducato 2,3MJ 13r---> 150kucy
Ducato 3.0 MJ 15r---> 180kucy

Awatar użytkownika
malpa
Użytkownik
Użytkownik
Posty:88
Rejestracja:27 lip 2013, o 11:59
Uprawnienia:b

Re: Jakie auto wybrac

Post autor: malpa » 23 cze 2015, o 21:09

Zastanawiam się jakby to wyszło mając swoje części. pompa wody też została wymieniona ? Jaki czas całego zabiegu ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”