Praca

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
oskarzzap95
Użytkownik
Użytkownik
Posty:30
Rejestracja:30 maja 2015, o 05:39
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zielona Góra, Lubuskie
Praca

Post autor: oskarzzap95 » 1 cze 2015, o 22:42

Witajcie,
Jestem nowy na tym forum, interesuje mnie praca busiarza. Jako, że skończyłem szkołę w kwietniu, i sądzę, że nacieszyłem się już czasem wolnym chciałbym rozpocząć karierę kierowcy. Na poczatek moim celem jest Bus do 3,5t. pozniej c+e.
Wysyłam CV do firm w okolicy jeśli tylko poszukują kierowcy, ale niestety odzewu zero od ponad miesiąca. Chciałbym Was zapytać jak zachęcić potencjalnego pracodawce do zwrócenia na mnie uwagi? Czym mogę go zachęcić, co mogę powiedzieć itp.
Bardzo mi zależy na takiej pracy, od zawsze chciałem jeździć, poza tym u mnie to rodzinne (dziadek, ojciec kierowcy). Jednak ja nie mam doświadczenia którego wszędzie wymagają, a jak je zdobyć jak nie przez pracę? ...
Proszę o jakieś rady,
pozdrawiam.

Awatar użytkownika
adi123
Użytkownik
Użytkownik
Posty:3
Rejestracja:12 sie 2014, o 23:17
Uprawnienia:A1,B

Re: Praca

Post autor: adi123 » 4 cze 2015, o 20:36

Powiem ci kolego że ja też 10 miesięcy temu byłem w tej samej sytuacji co ty i szukałem pracy ok. 2 miesiące, dzwoniłem do różnych firm i każdy minimalne doświadczenie musi być! Ale w końcu się udało przez znajomego ojca który miał znajomego a ten znał gościa który miał kilka busików i potrzebował kierowcy na gwałt no i się udało i po dzień dzisiejszy szczęśliwie jeżdżę po EU :)
A ty pytałeś ojca albo dziadka o jakieś znajomości bo jak jeżdżą to może wiedzą coś ?
Ogólnie bez doświadczenia bardzo ciężko w tej branży :/

Awatar użytkownika
oskarzzap95
Użytkownik
Użytkownik
Posty:30
Rejestracja:30 maja 2015, o 05:39
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zielona Góra, Lubuskie

Re: Praca

Post autor: oskarzzap95 » 6 cze 2015, o 13:35

Jasne ze pytalem, ale dziadek smiga na gabarytach, ojciec na duzych zestawach i nie znaja nikogo kto sie bawi w busiki :/
Wysyłam masę CV, w poniedzialki zazwyczaj najwiecej ofert sie pojawia, ale odpowiedzi zero :/
Odzywalo sie pare osob, ale jak padlo haslo ze bez doswiadczenia to od razu cisza. Nie poddaje sie i dalej szukam.
A ogólnie to jak Ci sie podoba praca kierowcy busa? nie narzekasz?

Awatar użytkownika
bzyl
Użytkownik
Użytkownik
Posty:10
Rejestracja:24 sty 2015, o 18:13
Uprawnienia:A,B,T
Lokalizacja:Kalisz

Re: Praca

Post autor: bzyl » 6 cze 2015, o 20:25

oskarzzap95 pisze:Jasne ze pytalem, ale dziadek smiga na gabarytach, ojciec na duzych zestawach i nie znaja nikogo kto sie bawi w busiki :/
Wysyłam masę CV, w poniedzialki zazwyczaj najwiecej ofert sie pojawia, ale odpowiedzi zero :/
Odzywalo sie pare osob, ale jak padlo haslo ze bez doswiadczenia to od razu cisza. Nie poddaje sie i dalej szukam.
A ogólnie to jak Ci sie podoba praca kierowcy busa? nie narzekasz?
Witajcie koledzy
moim skromnym zdaniem forumowicze w swoich profilach powinni wpisywać miejsce zamieszkania,bo to ułatwi kontakt,np w sprawie pracy pocztą pantoflową
pozdrawiam

Awatar użytkownika
W.W-DWR
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:4 cze 2015, o 07:25
Samochód:cytryna
Firma:brak
Uprawnienia:b

Re: Praca

Post autor: W.W-DWR » 7 cze 2015, o 10:09

Młody tel.609-242-381
ww

Awatar użytkownika
adi123
Użytkownik
Użytkownik
Posty:3
Rejestracja:12 sie 2014, o 23:17
Uprawnienia:A1,B

Re: Praca

Post autor: adi123 » 8 cze 2015, o 12:45

Aha rozumiem, ja tez tak miałem same odpowiedzi że min 3 mies. Doświadczenia.
Powiem ci ze mi ta robota pasuje, czasami wiadomo ze na coś można ponarzekać bo różnie bywa. Ogólnie trzeba lubić taką pracę/życie.
Jak juz zaczniesz jeździć to zrozumiesz dużo rzeczy których nie dostrzegałeś jeżdżąc jako pasażer z tatą ;)
Szukaj roboty a napewno w któryś dzień będziesz miał odpowiedź pozytywnà ☺
Pozdro.

Awatar użytkownika
Mitold
Użytkownik
Użytkownik
Posty:18
Rejestracja:8 cze 2015, o 17:45
Samochód:VW Crafter
Uprawnienia:B,C

Re: Praca

Post autor: Mitold » 9 cze 2015, o 03:55

Kolego jak ja zaczynałem to wstyd się przyznać, ale okłamywałem pracodawców, że jeździłem tu i tam ale bez umowy bo same dziad transy mi się trafiały że każdy z oszczędności nie chciał umowy podpisać... i się udało. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
K4CP
Użytkownik
Użytkownik
Posty:8
Rejestracja:21 lip 2015, o 23:07
Uprawnienia:B

Re: Praca

Post autor: K4CP » 21 lip 2015, o 23:16

Jestem tu nowy na forum a więc witam wszystkich :)
Ja poszukuję pracy od jakiś 2 tygodni z tym że chciałbym jeździć narazie tylko po Polsce. W sumie to nie wiem czemu po UE narazie nie... :(
Od większej ilości osób standardowe zdanie "odzwonię do pana" i co ? i lipa w temacie trochę jestem bo w sumie od małego chciałem mieć C (i za niedługo 4-5 miesięcy się zapisuje) ale narazie szukam czegoś na B. Bylem wszędzie w piekarniach hurtowniach dzwoniłem do większości firm w okolicy tak do 100km i wszędzie doświadczenie tym bardziej ze na PL to mało tego jest :(

Pozdrooo ! :D

Awatar użytkownika
Lucky_Luke
Użytkownik
Użytkownik
Posty:198
Rejestracja:1 kwie 2013, o 18:38
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Bydgoszcz

Re: Praca

Post autor: Lucky_Luke » 22 lip 2015, o 07:49

Wiadomo że jak się ma o czymś pojęcie to podkoloryzowac nie zawadzi ;) ważne by później pół godziny ręcznego nie szukał czy wyglądał jak dziecko co się rowerem uczy jeździć :P kolego na eu bez doświadczenia nie sądzę byś miał szansę ale swą przygodę od kuriera czy dostawcy po mieście powinieneś spokojnie rozpocząć, powodzonka ;)
Pozdrawiam
Lucky Luke
Szybszy Od Własnego Cienia !

Awatar użytkownika
lugi1986
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:25 lip 2015, o 02:28
Samochód:Renault Trafic
Uprawnienia:B

Re: Praca

Post autor: lugi1986 » 25 lip 2015, o 02:53

kolego jazda po ue jest dużo przyjemniejsza niż po pl. nie masz sie co bać. czy na miejscu potencjalnego pracodawcy dałbyś auto z ładunkiem o wartości 150 000 zł komuś kto na wstępie mówi że ma stracha/ albo jesteś kierowcą albo nie na początek poszukaj pracy w przewozach osobowych nabierzesz pewności za kółkiem. pozdr i powodzenia

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”