Pomoc dla początkującego

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
cysio528
Użytkownik
Użytkownik
Posty:16
Rejestracja:31 mar 2015, o 15:38
Samochód:brak
Firma:brak
Uprawnienia:B
Pomoc dla początkującego

Post autor: cysio528 » 1 kwie 2015, o 01:38

Witam szanownych kolegów
Rozważam otwarcie swojej firmy, niestety jak na razie jestem na etapie gromadzenia wszelkich informacji. Gdzie szukać zaufanej firmy spedycyjnej? Na jakie stawki można liczyć i ile km miesięcznie? Czytając o jakiejś firmie mówiono o ok 10 tys km miesięcznie i ~0.35 euro /km. Na ile jest to prawdziwe?
Czy warto ładować się w używane busy czy lepiej brać leasing i nówkę? Czy lepiej brać zabudowę na 8ep i z większą ładownością czy może 10 ep?
I mniej więcej jakiej różnicy można się spodziewać między kabiną sypialną kurnik a np spojtrak?
Czy będzie się zdarzało że firma spedycyjna będzie ode mnie wymagała przeładowywania busa?
Z góry dziękuję za pomoc

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1636
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Pomoc dla początkującego

Post autor: Wolf » 1 kwie 2015, o 08:34

Temat wałkowany od samego początku powstania forum. Nie ma takiego pojęcia jak zaufana firma spedycyjna, żadna z nich nie pracuje charytatywnie i chce jak najwięcej zarobić, stawka 0,35 jest do przeżycia, na km 10k nie licz, w chwili obecnej robi się średnio ok 8k na 3 tygodnie (w tej samej spedycji przez trzy tygodnie jedno auto 10k drugie 6k, a rekordzista znajomy 2k), auto tylko i wyłącznie nowe, na używane można sobie pozwolić mając w zapasie/luźne z 40tyś na remonty, mandaty oraz holowanie. Wielkość zabudowy i typ kabiny sypialnej to kwestia gustu, na ten temat jest masa tematów na tym forum. Przeładowania, tak to standard, nawet jak ci będą obiecywać że tego nie robią to prędzej czy później cie przeładują, standardowo nasze auta mają ok 800-1000 kg ładowności, mówimy tutaj o wartości z paliwem i kierowcą, jak dodasz zapasy itp ucieknie ci jeszcze z ładowności, a spedycje wymagają do 1,5T.
http://busiarze.com.pl/forum/viewtopic.php?f=51&t=1573
http://busiarze.com.pl/forum/viewtopic.php?f=50&t=1181
Grzeb na forum i czytaj

Awatar użytkownika
kajos
Użytkownik
Użytkownik
Posty:86
Rejestracja:21 lut 2015, o 00:06
Samochód:Pastuch
Firma:ujowa
Uprawnienia:wszystkie
Lokalizacja:Chodzież

Re: Pomoc dla początkującego

Post autor: kajos » 1 kwie 2015, o 11:46

dokladnie jak kolega Wolf napisal
wez jeszcze pod uwage to ze sluzby kontrolne wziely sie na dokladne sprawdzanie wagi ladunkow a kazde przekroczenie jest surowo karane

mnie np. w zeszlym miesiacu u zaby za przekroczenie tylko 100kg w/g dokumentow potraktowali 135erykami do zaplaty w gotowce
kolege za przekroczenie 1000kg ale juz z wagi niemaszki naliczyli 700erykow

Awatar użytkownika
cysio528
Użytkownik
Użytkownik
Posty:16
Rejestracja:31 mar 2015, o 15:38
Samochód:brak
Firma:brak
Uprawnienia:B

Re: Pomoc dla początkującego

Post autor: cysio528 » 1 kwie 2015, o 14:48

Te 2 tematy to już czytałem ale dalej się nie zdecydowałem.
A jak np wygląda współpraca ze spedycją? Możemy wybierać gdzie nam najbardziej pasują ładunki? I jak chcemy lecieć do Polski to ich po prostu o tym informujemy?
W ogóle ma znaczenie z jakiego województwa mamy firmę spedycyjną?

Awatar użytkownika
kajos
Użytkownik
Użytkownik
Posty:86
Rejestracja:21 lut 2015, o 00:06
Samochód:Pastuch
Firma:ujowa
Uprawnienia:wszystkie
Lokalizacja:Chodzież

Re: Pomoc dla początkującego

Post autor: kajos » 1 kwie 2015, o 14:55

cysio528 pisze:Te 2 tematy to już czytałem ale dalej się nie zdecydowałem.
A jak np wygląda współpraca ze spedycją? Możemy wybierać gdzie nam najbardziej pasują ładunki? I jak chcemy lecieć do Polski to ich po prostu o tym informujemy?
W ogóle ma znaczenie z jakiego województwa mamy firmę spedycyjną?

w dobie iternetu nie ma znaczenia skad spedycja
jak spedycji pasuje tam gdzie przewoznikowi pobierac ladunki to mozna powiedziec ze wzorowa to umowa
co do informacji o zjezdzie to chyba raczej normalne ze sie informuje ze mamy w planie zjechac do domu za kilka dni

Awatar użytkownika
kajos
Użytkownik
Użytkownik
Posty:86
Rejestracja:21 lut 2015, o 00:06
Samochód:Pastuch
Firma:ujowa
Uprawnienia:wszystkie
Lokalizacja:Chodzież

Re: Pomoc dla początkującego

Post autor: kajos » 1 kwie 2015, o 16:38

jeszcze tutaj z zaprzyjaznionego forum ;)
http://40ton.net/jak-nieuczciwa-spedycj ... appy-endu/

Awatar użytkownika
cysio528
Użytkownik
Użytkownik
Posty:16
Rejestracja:31 mar 2015, o 15:38
Samochód:brak
Firma:brak
Uprawnienia:B

Re: Pomoc dla początkującego

Post autor: cysio528 » 3 kwie 2015, o 02:43

Dziękuję panowie za wszelką pomoc. Na razie poszukam roboty jako kierowca u kogoś żeby dowiedzieć się jak to wszystko w ogóle działa w praktyce.
Mam jeszcze takie pytanie przy okazji- czy na zachodzie ciężko jest znaleść jakiś parking/restauracje na którym będzie wifi i darmowy dostęp do internetu?

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1636
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Pomoc dla początkującego

Post autor: Wolf » 3 kwie 2015, o 10:48

Jak własna działalność to Tmobile za 122 brutto i masz net odbieranie dzwonienie itd w cenie, bez niespodzianek, wziąłem dwa takie abonamenty i zamiast 800 zł płacę 250 zł

Awatar użytkownika
orys
Użytkownik
Użytkownik
Posty:657
Rejestracja:19 sie 2014, o 02:13
Uprawnienia:B, C, Level D AFS,

Re: Pomoc dla początkującego

Post autor: orys » 3 kwie 2015, o 17:54

Dlaczego jedynym pomysłem na biznes jest "współpraca ze spedycją"? Dlaczego nikt nie pyta "jak zdobyć własnych, bezpośrednich klientów". Co złego jest w tym, żeby przejść się po swojej okolicy po różnych firmach z ulotami i zaproponować swoje usługi?

Jeśli lokalni klienci bedą mieli więcej roboty niż Ty będziesz ogarnąć, to ją zlecisz podwykonawcom albo kolegom i w ten sposób sam zostaniesz spedycją.

Wystarczy po prostu zbudować sobie sieć kontaktów - tak z klientami jak i z innymi przedsiębiorcami transportowymi i w ten sposób biznes zacznie się kręcić bez potrzeby pałowania się wzajemnie po głowach u spedycji "kto taniej!"...
Obrazek

Awatar użytkownika
FRONT242
Posty:650
Rejestracja:10 kwie 2014, o 20:30
Samochód:Sprinter 513
Firma:TRaNsTeRRoR
Uprawnienia:A B+E C
Lokalizacja:WaTyKaN

Re: Pomoc dla początkującego

Post autor: FRONT242 » 3 kwie 2015, o 18:00

orys pisze:Dlaczego jedynym pomysłem na biznes jest "współpraca ze spedycją"? Dlaczego nikt nie pyta "jak zdobyć własnych, bezpośrednich klientów". Co złego jest w tym, żeby przejść się po swojej okolicy po różnych firmach z ulotami i zaproponować swoje usługi?

Jeśli lokalni klienci bedą mieli więcej roboty niż Ty będziesz ogarnąć, to ją zlecisz podwykonawcom albo kolegom i w ten sposób sam zostaniesz spedycją.

Wystarczy po prostu zbudować sobie sieć kontaktów - tak z klientami jak i z innymi przedsiębiorcami transportowymi i w ten sposób biznes zacznie się kręcić bez potrzeby pałowania się wzajemnie po głowach u spedycji "kto taniej!"...
..... wypowiedzial sie autorytet od prowadzenia WLASNEJ DZIALALNOSCI ktory swojej dzialalnosci nie prowadzi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
i jak ksiadz rydzyk wyjasnia zycie :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=xOSWrRFifSQ[/youtube]
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
:Henry Louis Mencken:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”