Pomoc dla początkującego

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
cysio528
Użytkownik
Użytkownik
Posty:16
Rejestracja:31 mar 2015, o 15:38
Samochód:brak
Firma:brak
Uprawnienia:B
Re: Pomoc dla początkującego

Post autor: cysio528 » 10 kwie 2015, o 10:56

Dzięki wielkie za obszerną pomoc:)
Na razie żeby nie zaczynać od razu na własnej działalności to szukam roboty na czyimś busie, własnie byłem na rozmowie i prawdopodobnie niedługo zacznę już jeździć. Ale mam jeszcze jedno pytanie- jak wygląda załadunek/rozładunek? To ja sam biorę paleciaka i ładuję sobie na busa czy robią to za mnie magazynierzy? Może pytanie głupie, no ale cóż, wolę się upewnić

Awatar użytkownika
Lutasnww
Użytkownik
Użytkownik
Posty:13
Rejestracja:14 gru 2014, o 12:17
Samochód:Ducato
Firma:M.L.A. Ludwik Lisiak
Uprawnienia:A,B,C,C+E

Re: Pomoc dla początkującego

Post autor: Lutasnww » 10 kwie 2015, o 12:13

Twoja rola raczej ogranicza się do otwarcia plandeki i zamocowania ładunku. Ładują magazynierzy.

Awatar użytkownika
orys
Użytkownik
Użytkownik
Posty:657
Rejestracja:19 sie 2014, o 02:13
Uprawnienia:B, C, Level D AFS,

Re: Pomoc dla początkującego

Post autor: orys » 10 kwie 2015, o 15:45

Lutasnww pisze:Twoja rola raczej ogranicza się do otwarcia plandeki i zamocowania ładunku. Ładują magazynierzy.
Z tym to akurat róznie bywa. Zdarza się ręczne ładowanie pudeł, zdarza się że podjezdzasz pod rampę a magazynierzy dowożą Ci tylko do krawędzi rampy a dalej to jest już Twój problem.
Obrazek

Awatar użytkownika
cysio528
Użytkownik
Użytkownik
Posty:16
Rejestracja:31 mar 2015, o 15:38
Samochód:brak
Firma:brak
Uprawnienia:B

Re: Pomoc dla początkującego

Post autor: cysio528 » 10 kwie 2015, o 22:33

czesto sie ta zdarza? Rampy sa na tej samej wysokosci co paka? Udostepnia mi chociaz paleciaka?

Awatar użytkownika
Junior
Użytkownik
Użytkownik
Posty:98
Rejestracja:29 mar 2014, o 10:49
Samochód:Sprinter; Master
Firma:Własna
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Łódź

Re: Pomoc dla początkującego

Post autor: Junior » 11 kwie 2015, o 01:35

Czytając Twoje obawy to najlepszym rozwiązaniem jest poproszenie któregoś z chłopaków z forum o pojechanie w podwójnej obsadzie na kółko i zobaczenie jak to w praniu wyglądą bo teoria mija się często z praktyką. To tak jak jazda samochodem w teorii a w realu i pytasz jak operować sprzęgłem żeby nie zgasł w życiu nie prowadząc auta. Wszystkiego się nauczysz ale do tego potrzeba czasu i cierpliwości. U mnie załadunkiem i rozładunkiem zajmuje się magazynier ja tylko rozpinam bok auta i pasy a reszta wózkiem widłowym bo towar wozimy w większości na paletach 2.05 x 3.05. Jedynie czego wymagają to zabezpieczenia ładunku pasami z ważnym atestem i to tyle w temacie.

Awatar użytkownika
orys
Użytkownik
Użytkownik
Posty:657
Rejestracja:19 sie 2014, o 02:13
Uprawnienia:B, C, Level D AFS,

Re: Pomoc dla początkującego

Post autor: orys » 11 kwie 2015, o 01:57

cysio528 pisze:czesto sie ta zdarza? Rampy sa na tej samej wysokosci co paka? Udostepnia mi chociaz paleciaka?
Udostępnią. Z udostępnieniem paleciaków zwykle nie ma problemu. I jeśli po magazynie jeżdżą wózki, to Ci po prostu postawią paletę na tyle i będziesz ją sobie musiał sam przesunąć. A jesli po magazynie jeżdżą tylko paleciaki albo rampa nie ma platformy, albo np. - bo są rózne rampy - trafisz w miejsce w którym nie ma ramp na rozmiar busów, wtedy podjeżdzasz pod taką tyłem, oni Ci stawiają paletę na krawędzi i baw się w przerzucanie pudełek... :)
Obrazek

Awatar użytkownika
KasjuszMag
Użytkownik
Użytkownik
Posty:19
Rejestracja:27 lip 2023, o 11:06

Re: Pomoc dla początkującego

Post autor: KasjuszMag » 5 kwie 2024, o 18:53

Rusztowanie fasadowe stanowi kluczowe wyposażenie na każdym placu budowy, gdzie realizowane są prace na zewnątrz budynków. Zapewniając bezpieczny dostęp do elewacji na różnych wysokościach, rusztowania fasadowe umożliwiają wykonanie prac remontowych, malarskich czy ociepleniowych. Ich modułowa konstrukcja pozwala na szybkie dostosowanie do specyfikacji danego obiektu, zapewniając jednocześnie stabilność i bezpieczeństwo pracowników. Dzięki zastosowaniu lekkich, ale wytrzymałych materiałów, montaż i demontaż rusztowań jest szybki i efektywny.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”