dofinansowanie na firme transportową

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
Ahmed13
Użytkownik
Użytkownik
Posty:2
Rejestracja:6 kwie 2013, o 11:36
dofinansowanie na firme transportową

Post autor: Ahmed13 » 3 maja 2013, o 14:55

Witam, mam pytanie czy można dostać skądś dotacje na firmę transportową a dokładniej na zakup busa, przynajmniej jakąś część?

Awatar użytkownika
Paweltony
Posty:22
Rejestracja:31 mar 2013, o 16:43
Samochód:FIAT DUCATO PLANDEKA
Firma:SLG24
Lokalizacja:All Europe/Lubelskie

Re: dofinansowanie na firme transportową

Post autor: Paweltony » 3 maja 2013, o 15:00

nie w polsce nie ma dofinasowania na Transport.
Pozdrawiam
Paweł Woźniak
OUR LIFE WORTH MORE THAN ALL
Obrazek

Awatar użytkownika
Lucky_Luke
Użytkownik
Użytkownik
Posty:198
Rejestracja:1 kwie 2013, o 18:38
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Bydgoszcz

Re: dofinansowanie na firme transportową

Post autor: Lucky_Luke » 3 maja 2013, o 16:59

Z tego ci mi wiadomo jest jakieś dofinansowanie ale nie opłaca się bawić w to z 1 busem.

Jak dobrze pamiętam to musisz mieć porządny biznesplan, ok 60% swoich pieniędzy na firmę i musisz ją utrzymać przez jakiś czas ... oni mają na odpowiedz coś koło roku.
Pozdrawiam
Lucky Luke
Szybszy Od Własnego Cienia !

Awatar użytkownika
Maciek
Posty:151
Rejestracja:6 kwie 2013, o 18:47
Samochód:Sprinter 312
Firma:Nimbus Polska
Lokalizacja:Ostrów Wlkp.

Re: dofinansowanie na firme transportową

Post autor: Maciek » 3 maja 2013, o 19:02

Szczerze mówiąc, osobiście bym się nie podjął próby pozyskania dofinansowania na firmę transportową. Szkoda by mi było czasu i pieniędzy. Czytałem kiedyś o tego typu dofinansowaniach i niestety Unia nie pomoże przy otwieraniu biznesu związanego z transportem. Tym bardziej, jeśli jesteś zameldowany w mieście szanse są znikome, równe zeru nawet bym powiedział. Jedynym sposobem na pozyskanie dofinansowania transportu, było by otwarcie firmy z zameldowaniem na wsi pod innym szyldem niż "transport drogowy". Proceder z pewnością skomplikowany, a nikt gwarancji nie da że dostaniesz pieniądze. Omijanie w ten sposób przepisów, żeby dostać kasę na jednego busa to gra nie warta świeczki. Zainwestujesz pewną sumę w taki projekt, a dofinansowanie np. nie zostanie przyznane i co wtedy? Moim zdaniem lepiej tą kwotę przeznaczyć na pierwszą wpłatę leasingu, bądź jako wkład własny przy kredycie.
Life is a highway

Obrazek

Awatar użytkownika
Kamil_ols
Posty:11
Rejestracja:4 kwie 2013, o 22:27
Samochód:Peugeot Boxer 3.0
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Olsztyn/Poznań

Re: dofinansowanie na firme transportową

Post autor: Kamil_ols » 15 maja 2013, o 00:21

Da się to podobno obejść,jeśli zakładasz działalność o innym profilu niż transport i auto jest ci potrzebne do tejże działalności.Przynajmniej kiedyś się dało.
Na same środki transportu ani UE ani Urząd Pracy dofinansowania ci nie da.
Żeby dostać dotację musisz mieć super napisany projekt.Moja kobieta zajmuje się tym zawodowo i pomimo,że piszą naprawdę dobre projekty to czasem się zdarza,że firmy dla których je piszą nie dostają dofinansowania bo konkurencja jest spora,poza tym obecnie nie ma w konkursach na dotacje tematu pod który można by podpiąć zakup środka transportu.Przeważa głównie inwestycja w człowieka,czyli szkolenia kadr,itp.

Awatar użytkownika
logistyk
Posty:18
Rejestracja:29 mar 2013, o 22:28
Samochód:Mercedes Sprinter
Uprawnienia:prawko kat. B
Lokalizacja:Wieluń

Re: dofinansowanie na firme transportową

Post autor: logistyk » 18 maja 2013, o 15:56

koledzy, nie da się niestety bo szwagier kombinował już na wiele sposobów i mu nie wyszło :) a chciał otworzyć transport ludzi do DE i NL :) Pozdrówy
"Życie kierowcy liczy się w kilometrach' a nie w latach..."

Awatar użytkownika
Dandi
Użytkownik
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:2 kwie 2013, o 15:05
Samochód:Fiat Marea
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Konin/Grodziec

Re: dofinansowanie na firme transportową

Post autor: Dandi » 2 lip 2013, o 14:27

Panowie a zalozenie firmy jedno osobowej i podpiąć się pod jakaś spedycje? 10 tys mam wlasnego wkladu, cos moze z uni reszte w kredyt bo sporo spedycji szuka z busami kierowcó.

Awatar użytkownika
zuraw
Posty:28
Rejestracja:25 cze 2013, o 18:15
Samochód:Mercedes Sprinter
Uprawnienia:B,C+E,D
Lokalizacja:Pruszcz Gdański

Re: dofinansowanie na firme transportową

Post autor: zuraw » 2 lip 2013, o 16:04

Kolego z tego co dowiadywałem się to w żadnym wypadku nie dostaniesz jakiejś pomocy finansowej od UE w założeniu firmy transportowej, jedynie co możesz zrobić to wziąć kredyt i leasing jeżeli oczywiście masz zdolność.

Awatar użytkownika
hools
Bus Team
Bus Team
Posty:30
Rejestracja:27 kwie 2013, o 23:11
Samochód:Peuegot

Re: dofinansowanie na firme transportową

Post autor: hools » 28 lip 2013, o 13:56

Na zakup środów transportu w PL nie dostaniesz dofinanoswania jedynie można myśleć na zakup nieruchomości i jak zakombinujesz to może Ci zostać na auto ( ale tutaj łamiesz warunki umowy ) Można się starać o kredyty na rozwiniecie działaności najczęsciej w hipoteke chyba że wykazujesz przez przynajmniej 2 lata spory dochód :)

Awatar użytkownika
WILK-STA
Posty:24
Rejestracja:25 cze 2013, o 10:20
Samochód:Renault Master
Uprawnienia:A, B

Re: dofinansowanie na firme transportową

Post autor: WILK-STA » 31 lip 2013, o 09:21

10 tyś wkładu to za mało o 40 tyś ja startowałem z 40-toma i się okazało że za mało musiałem kombinować, spedycje na rynku wyplacalne mają komplety i nie przyjmują, a bez hipoteki czy innych wartościowych zabezpieczeniach zapomnij o kredytach i dotacjach. To tylko reklamy nie rzeczywistość. Okrutne ale prawdziwe.
BORN TO RIDE AND RIDE TO LIVE

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”