ADR?

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
Maciek
Posty:151
Rejestracja:6 kwie 2013, o 18:47
Samochód:Sprinter 312
Firma:Nimbus Polska
Lokalizacja:Ostrów Wlkp.
Re: ADR?

Post autor: Maciek » 17 kwie 2013, o 21:21

Lucky_Luke pisze:A właśnie jak to jest ... są ADRy na busa ?
Oczywiście. Jeśli bus będzie przewoził ładunki ADR, musi być do tego przystosowany technicznie. Wszystkie awaryjne wyłączniki prądu, gaśnice itp. O ile dobrze pamiętam, choć jeśli się mylę to mnie poprawcie, ładunek ADR zaliczany jest kiedy jego waga wynosi więcej niż 25kg. Więc nawet jeśli będziesz woził butle z gazem, do podgrzewania wody, i będzie ważyła więcej niż 25kg musisz posiadać stosowne uprawnienia, a samochód musi być do tego przystosowany oraz odpowiednio oznaczony tablicami. Z tego co wiem, to Niemcy tego pilnują. Z resztą, czego oni nie pilnują...
Life is a highway

Obrazek

Awatar użytkownika
Lucky_Luke
Użytkownik
Użytkownik
Posty:198
Rejestracja:1 kwie 2013, o 18:38
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Bydgoszcz

Re: ADR?

Post autor: Lucky_Luke » 17 kwie 2013, o 21:52

U mnie w Bydgoszczy:

"Minimalny wiek uczestnika to 21 lat, wymagane jest posiadanie prawa jazdy odpowiedniej kategorii."

Cennik:
Kurs podstawowy 800 zł
Kurs podstawowy uzupełniający 700 zł
Cysterny 600 zł
Cysterny uzupełniający 500 zł
Materiały wybuchowe 500 zł
Materiały wybuchowe uzupełniający 400 zł
Pozdrawiam
Lucky Luke
Szybszy Od Własnego Cienia !

Awatar użytkownika
rmaster1
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:8 kwie 2013, o 13:06
Uprawnienia:A.B.ADR
Lokalizacja:Edinburgh

Re: ADR?

Post autor: rmaster1 » 19 kwie 2013, o 15:35

Witajcie:) kurs ADR mozna rozpoczac po ukonczeniu 21 roku zycia,a jezeli nie musicie to z daleka od tego :!: gonilem na ADR prawie dwa lata masakra :( i uwazajcie na wlascicieli :!: to ze macie uprawnienia to nic, ale musicie miec przystosowany i wyposazony samochod :D pozdrawiam

Awatar użytkownika
rmaster1
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:8 kwie 2013, o 13:06
Uprawnienia:A.B.ADR
Lokalizacja:Edinburgh

Re: ADR?

Post autor: rmaster1 » 19 kwie 2013, o 15:44

Maciek pisze:
Lucky_Luke pisze:A właśnie jak to jest ... są ADRy na busa ?
Oczywiście. Jeśli bus będzie przewoził ładunki ADR, musi być do tego przystosowany technicznie. Wszystkie awaryjne wyłączniki prądu, gaśnice itp. O ile dobrze pamiętam, choć jeśli się mylę to mnie poprawcie, ładunek ADR zaliczany jest kiedy jego waga wynosi więcej niż 25kg. Więc nawet jeśli będziesz woził butle z gazem, do podgrzewania wody, i będzie ważyła więcej niż 25kg musisz posiadać stosowne uprawnienia, a samochód musi być do tego przystosowany oraz odpowiednio oznaczony tablicami. Z tego co wiem, to Niemcy tego pilnują. Z resztą, czego oni nie pilnują...
kolego troszke sie mylisz, poniewaz inaczej to wyglada ;) czy ladunek jest juz ADR to zalezy ile ma takich specjalnych punktow pozdro

Awatar użytkownika
ARAS
Użytkownik
Użytkownik
Posty:66
Rejestracja:1 lis 2013, o 14:06
Samochód:vw crafter
Firma:własna
Uprawnienia:b,c adr

Re: ADR?

Post autor: ARAS » 29 lis 2013, o 12:46

W toruniu 550 zł kursik 4 razy spotkanie + egzamin 50,50 zł.testy 30 pytań odp.abc.Jeśli chodzi o podstawowy nic trudnego właśnie zdałem.ADR może być na busie od 1kg. nawet,chyba ze jest zwolnione w danej katergori ,a zależy to od klas tego przed egz.warto się nauczyć !!! pózniej grupy pakowania ,jakie zagrożenie itd.
Oznaczenie auta tabliczki podstawowe 30X40 cm reszta to oznaczenia towaru przez producenta nadawce ,list przewozowy z czym jedziesz którędy masz jechać jakie kateg.tuneli omijać,zawiadomienie policji w RP i innych krajach leży po stronie nadawcy.Są książki polecam p.Grzegorczyka tego uważają za autorytet,który wprowadzał przepisy ADR w RP.
A co bedziesz wozić podejrzewam że będą to ilości ograniczone tzw sztuki przesylki określone co do jakiej grupy zagrożenia jakie ilości można przewozić ale max to wartość 1000 jednostek
Jesli int .testy mogę podesłać na priv.podobne ale nie takie same jak na egz.

Awatar użytkownika
Gingus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:2
Rejestracja:10 gru 2013, o 16:12
Samochód:vwt3,vwt4
Uprawnienia:B,C+E
Lokalizacja:Warszawa

Re: ADR?

Post autor: Gingus » 10 gru 2013, o 17:25

Siema, mam okazję przewieźć 50 wiaderek farby emulsji wewnętrznej 10l oraz jakieś szpachle itp. do niemca. Czy muszę posiadać uprawnienia ADR ?
Każda chwila w busie bezcenna, za wszystko inne zapłacisz kartą MasterCard :)

Awatar użytkownika
ARAS
Użytkownik
Użytkownik
Posty:66
Rejestracja:1 lis 2013, o 14:06
Samochód:vw crafter
Firma:własna
Uprawnienia:b,c adr

Re: ADR?

Post autor: ARAS » 11 gru 2013, o 23:57

Wszystko zależy od kodu UN do jakiej grupy zagrożenia jest zaliczane,lub czy nie jest zwolnione (jak podejrzewam gdyż są to op.jednostkowe ale nie jestem pewien),ale to mało jeśli nie masz uprawnień na ADR to lipa ale to jeszcze mało nawet jak masz to musisz mieć zatrudnionego doradce od ADR może być umowa śmieciowa ,który pomoże ci określić jak oznaczyć auto (zapewne tablice 30X40 cm z przodu i z tyłu podstawowe+zestaw ADR+gaśnica dodatkowa 2kg.)wypisać dokumenty i zrobi deklarację na koniec roku.
Jeśli nie jest oznaczone ze to ADR to ogień na tłoki i jedz a jeśli masz kolegę co ma upraw to ty nie możesz jechać autem jako konwojent pasażer itp.Znajomy ma firmę budowlana i T5 woz i farby z polski bo tańsze. :!:

Awatar użytkownika
seba rśl
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:10 lut 2014, o 14:50
Samochód:co jest na bazie
Firma:bardzo dobra
Uprawnienia:nic ciekawego,

Re: ADR?

Post autor: seba rśl » 10 lut 2014, o 15:44

przede wszystkim WITAM ja woziłem adr-y pierwsza rzecz to firma musi mieć doradce po drugie samochod ma być przystosowany tzn tablice,tzw skrzynka adr oraz kierowca który posiada odpowiednie uprawnienia (ważne 5 lat )
ponadto jest troszke problemow z poruszaniem się po drogach np;tunele,prędkość pojazdu,zakazy wjazdu itp itd ale jest również mnóstwo towaru na tzw wyłączeniu ale inny temat pzdr

Awatar użytkownika
ARAS
Użytkownik
Użytkownik
Posty:66
Rejestracja:1 lis 2013, o 14:06
Samochód:vw crafter
Firma:własna
Uprawnienia:b,c adr

Re: ADR?

Post autor: ARAS » 10 lut 2014, o 16:23

I ZA DOBRA KASE A NIE ZA 1 ZŁ.

Awatar użytkownika
wiktorje
Posty:1
Rejestracja:5 cze 2018, o 11:32
Samochód:MAN
Uprawnienia:B, D, C

Re: ADR?

Post autor: wiktorje » 5 cze 2018, o 12:21

W Krakowie szybko i sprawnie zrobisz kurs ADR tutaj https://www.oes.krakow.pl/. Ja u nich robiłem i było bez problemów i egzamin również bez problemów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”