Spedycja

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
miczppp
Posty:77
Rejestracja:20 cze 2014, o 17:52
Samochód:Ducato
Firma:kontrans
Uprawnienia:b
Spedycja

Post autor: miczppp » 26 cze 2014, o 17:05

Witam mam pytanie z jaką spedycją lepiej współpracowac? z taką co np. zawiera umowę z nami i zleca nam ładunki płacąc za kilometry zarazem biorącą na siebie zlecenia od kontrahentów i wystawiającą nam fakturę za całośc ale płacąca tak średnio. Czy taka co bierze np. jakąś stałą sumę miesięcznie od nas(nie mówię tu o spedycjach biorących 10% od frahtu) i która zlecenia od kontrahentów wysyła bezpośrednio do nas. czyli to wygląda tak jakby kolega na giełdzie szukał dla nas ładunki a my mu dajemy co miesiąc kasę

Awatar użytkownika
CARPOL
Użytkownik
Użytkownik
Posty:3
Rejestracja:11 cze 2014, o 15:27
Firma:Carpol Sp. z o.o.
Uprawnienia:B,T,C
Kontakt:

Re: Spedycja

Post autor: CARPOL » 26 cze 2014, o 18:59

miczppp pisze:Witam mam pytanie z jaką spedycją lepiej współpracowac? z taką co np. zawiera umowę z nami i zleca nam ładunki płacąc za kilometry zarazem biorącą na siebie zlecenia od kontrahentów i wystawiającą nam fakturę za całośc ale płacąca tak średnio. Czy taka co bierze np. jakąś stałą sumę miesięcznie od nas(nie mówię tu o spedycjach biorących 10% od frachtu /edit/) i która zlecenia od kontrahentów wysyła bezpośrednio do nas. czyli to wygląda tak jakby kolega na giełdzie szukał dla nas ładunki a my mu dajemy co miesiąc kasę
Lepiej współpracować ze spedytorem który bierze na siebie kompleksowo obsługę pojazdu w zakresie ładunków, czyli umowa. Jeżeli chodzi o stawki to już inna bajka. W chwili obecnej rynek jest tak zróżnicowany że naprawdę trzeba mieć sporo szczęścia aby udało się "żółtodziobowi" złapać dobrą cenę za km. Innym a zarazem najlepszym rozwiązaniem jest poszukiwanie swoich stałych klientów bezpośrednich. Giełdy natomiast mogą łatwo wprowadzić w kozi róg zwłaszcza że weryfikacja wiarygodności firm spedycyjnych jest bardzo mierna.
Uszyjemy Twój samochód na miarę....
Polub nas https://www.facebook.com/carpolpl

Awatar użytkownika
miczppp
Posty:77
Rejestracja:20 cze 2014, o 17:52
Samochód:Ducato
Firma:kontrans
Uprawnienia:b

Re: Spedycja

Post autor: miczppp » 26 cze 2014, o 19:08

Ale umowę zawieram zarówno z tą 2 spedycją gwarantują pomoc przy ałcie itd. ale zlecenia idą do mnie więc jak ktoś nie zapłaci? to on ma w du.. on co miesiąc bierze kase i tyle.Ale mimo wszystko zastanawiam się nad tą opcjom ponieważ może lepsza kasa bedzie jak bezpośrednio ładunki od kontrahenta będe pozyskiwal. K... juz sam nie wiem

Awatar użytkownika
CARPOL
Użytkownik
Użytkownik
Posty:3
Rejestracja:11 cze 2014, o 15:27
Firma:Carpol Sp. z o.o.
Uprawnienia:B,T,C
Kontakt:

Re: Spedycja

Post autor: CARPOL » 26 cze 2014, o 19:58

miczppp pisze:Ale umowę zawieram zarówno z tą 2 spedycją gwarantują pomoc przy ałcie itd. ale zlecenia idą do mnie więc jak ktoś nie zapłaci? to on ma w du.. on co miesiąc bierze kase i tyle.Ale mimo wszystko zastanawiam się nad tą opcjom ponieważ może lepsza kasa bedzie jak bezpośrednio ładunki od kontrahenta będe pozyskiwal. K... juz sam nie wiem
A jeżeli tej spedycji ktoś nie zapłaci dużej kasy i ona nie będzie miała zabezpieczenia finansowego to co? No właśnie to się nazywa ryzyko wolnego rynku ;). Najlepsza opcja własny klient.
Uszyjemy Twój samochód na miarę....
Polub nas https://www.facebook.com/carpolpl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”