Własna działalność - zgłoszenia.

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Tyczka
Posty:2
Rejestracja:7 maja 2019, o 17:02
Własna działalność - zgłoszenia.

Post autor: Tyczka » 13 maja 2019, o 15:44

Witam wszystkich.

Przekopałem forum dość dobrze, zebrałem wiele potrzebnych mi informacji, ale mam kilka pytań, na które mam nadzieję pomożecie mi znaleźć odpowiedź.
1. Z wypowiedzi użytkownika Wolf wiem, że jeżdżąc na DG (auto leasingowane) muszę zgłosić siebie do MILOG.
Czy w którymkolwiek z krajów unijnych również powinienem dokonać takiego zgłoszenia?
2. Wiem że potrzebne są dokumenty: A1, wpis CEIDG, umowa leasingu, upoważnienie do korzystania z pojazdu i wyjazdu poza granice RP, polisa OCP.
Czy i które dokumenty powinienem przetłumaczyć?
3. Czy tłumaczenia DE/FR/EN wystarczą czy dodać ES/IT? a może jeszcze jakiś?
4. Jeżeli o jakichś niezbędnych dokumentach zapomniałem, proszę o zwrócenie mi uwagi.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Własna działalność - zgłoszenia.

Post autor: Wolf » 14 maja 2019, o 07:40

Do Macrona też musisz się zgłosić, oczywiście jest to niepotrzebne, ale w niektórych przypadkach na załadunkach wymagają dokumentów do wglądu a bez nich ciebie nie załadują, tak samo w przypadku ew. kontroli na drodze zanim wyjaśnisz to zmarnujesz cenny czas

Tyczka
Posty:2
Rejestracja:7 maja 2019, o 17:02

Re: Własna działalność - zgłoszenia.

Post autor: Tyczka » 14 maja 2019, o 21:11

Tak zrobię, dziękuję za informację.
A jak z tymi tłumaczeniami Panowie?
Miałem zamiar przetłumaczyć tylko upoważnienie do korzystania z pojazdu oraz wpis CEIDG na języki podstawowe DE/FR/EN, ale nabrałem wątpliwości, czy to nie za mało dokumentów i języków.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”