Kapcie w kołach

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie
Re: Kapcie w kołach

Post autor: Wolf » 29 paź 2015, o 11:38

zielo pisze:Szef już znalazł jakiegoś wulkanizatora w okolicy który podjedzie i zobaczy czy da się uratować opony czy trzeba nowe.

Chyba w następną trase zaopatrze się w kompresor samochodowy.

Teraz tylko czekać co powie wulkanizator.
no widzisz jakie to proste

Awatar użytkownika
kajos
Użytkownik
Użytkownik
Posty:86
Rejestracja:21 lut 2015, o 00:06
Samochód:Pastuch
Firma:ujowa
Uprawnienia:wszystkie
Lokalizacja:Chodzież

Re: Kapcie w kołach

Post autor: kajos » 29 paź 2015, o 12:52

jezeli wozisz ladunki powyzej dopuszczalnych obciazen opony to bedziesz czesto mial problemy szczegolnie jak szef bedzie kupowal chinczyki,uzywki lub starocia

Awatar użytkownika
zielo
Użytkownik
Użytkownik
Posty:15
Rejestracja:8 paź 2015, o 20:50

Re: Kapcie w kołach

Post autor: zielo » 29 paź 2015, o 12:57

Ładunki maxymalnie są po tony więc to nie wina przeładowania.

Awatar użytkownika
bone
Użytkownik
Użytkownik
Posty:43
Rejestracja:2 paź 2015, o 18:18
Samochód:Master
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Gdynia

Re: Kapcie w kołach

Post autor: bone » 29 paź 2015, o 21:40

Nie wiesz jak sprawdzić czy wentylki puszczają? Chłopie... Prosze :) odkrecasz kapturek, ślinisz palca i "zalewasz" nią wentylek. Jak lecą bąbelki to sprawa jasna. Napisz tez z którego tygodnia i roku sa opony, moze stare kartofle?

Awatar użytkownika
zielo
Użytkownik
Użytkownik
Posty:15
Rejestracja:8 paź 2015, o 20:50

Re: Kapcie w kołach

Post autor: zielo » 29 paź 2015, o 21:58

bone pisze:Nie wiesz jak sprawdzić czy wentylki puszczają? Chłopie... Prosze :) odkrecasz kapturek, ślinisz palca i "zalewasz" nią wentylek. Jak lecą bąbelki to sprawa jasna. Napisz tez z którego tygodnia i roku sa opony, moze stare kartofle?
Jak byś nie widział wyżej napisałem że jest załatwiony wulkanizator. A po 2 wcześniej pisałem że nie ma powietrza.

Temat jest już nie aktualny.

Do zamknięcia.

Awatar użytkownika
paul0
Użytkownik
Użytkownik
Posty:23
Rejestracja:15 lut 2019, o 00:49
Uprawnienia:B

Re: Kapcie w kołach

Post autor: paul0 » 15 mar 2019, o 23:19

Te kompresory samochodowe często mają marnej jakości, bardzo niedokładne manometry.
Często przy wskazaniu na manometrze 4 bar rzeczywiste ciśnienie (zmierzone manometrem od pistoletu do pompowania, nowym) wynosi 1,5 bar.

Warto mieć osobny manometr, nie ma sensu go montować na kompresorze (jest to możliwe), ale wibracje generowane przez sam kompresor szybko uszkodzą manometr - będzie pokazywał bzdury.

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Kapcie w kołach

Post autor: jarekvolvo » 16 mar 2019, o 01:44

Co prawda, to prawda,,,,, choć post ma 4 lata :)

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Kapcie w kołach

Post autor: Wolf » 16 mar 2019, o 16:53

tak, tak, osobiście korzystam z ALCA https://alca-germany.com/de/produkte/ko ... stop?c=353 pompowałem nim do 6 atmosfer, zegar ma do 7. Kwestię manometru, pozwolę sobie to wyśmiać, napompujesz koło na jednej pompie na 5, pojedziesz do następnej pokaże ci 4, na kolejnej 4,5, a na następnej 5,5, tak samo zwykły manometr też potrafi oszukiwać, jeśli chcecie mieć pewność to niestety ATEST mus on posiadać bo inaczej zawieje Chińszczyzna w UE ubranku. Kilka dni temu wymieniałem oponę w motocyklu, podjechałem na CircleK napompowałem oponę niby miała mieć 2,5, coś mi za twarda była podjechałem na Orlen a tam 4, i której mam wierzyć ? Aha, po trzech latach użytkowania kompresor niby przestał działać, niby brzęczy ale nie pompuje, okazało się ze od wibracji poluzowała się pompka, poskręcałem ją z powrotem i działa dalej.

Awatar użytkownika
paul0
Użytkownik
Użytkownik
Posty:23
Rejestracja:15 lut 2019, o 00:49
Uprawnienia:B

Re: Kapcie w kołach

Post autor: paul0 » 1 paź 2019, o 17:02

Manometr mozna sprawdzic na stacji kontroli pojazdow. Tam sa legalizowane manometry i poprostu i nich sprawdzic cisnienie, a potem zmierzyc swoim manometrem i juz bedzie wiadomo czy dobry czy bzdury pokazuje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”