Jednoosobowa firma - bus 3,5 T (Czy to się opłaca?)

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
-Piotrek-
Posty:2
Rejestracja:21 sie 2018, o 14:47
Uprawnienia:B, B+E
Jednoosobowa firma - bus 3,5 T (Czy to się opłaca?)

Post autor: -Piotrek- » 21 sie 2018, o 15:11

Cześć,
Nie znalazłem na tym forum żadnej powitalni (jeśli jest to możecie mnie tam odesłać ;) ), więc witam się przy okazji w tym temacie.

Przyszło mi do głowy, że może mógłbym założyć jednoosobowa działalność gospodarczą, kupić busa (pewnie używanego, 3-4 letniego) i wynajmować się jako podwykonawca do przewozów. No właśnie... na początku brzmiało to tak prosto i oczywiście, ale chyba nie do końca tak jest. Co prawda mógłbym skorzystać z tzw. niskiego ZUS-u, i to jest spoko, tylko czy w ogóle byłbym w stanie te koszty pokryć z ewentualnych przychodów. W związku z tym mam do Was kilka pytań, szczególnie dla osób posiadających własne firmy i auta, najlepiej prowadzących podobną działalność. Aby usystematyzować ten post i aby ułatwić odpowiadanie na pytania zawrę je w następujących punktach.

1. Czy w ogóle jest zapotrzebowanie na tego typu małe firmy? Jak szukać zleceniodawców?
2. Jeżeli jest zapotrzebowanie to ile kursów (i jakich) opłaca się robić w skali miesiąca/tygodnia? Ile realnie można na tym zarobić?
3. Czy jest szansa, żeby zarobić jakieś przyzwoite pieniądze jeżdżąc po Polsce? Dodam, że stacjonowałbym we Wrocławiu.
4. Czy dobrym wyborem jest kupienie busa używanego za gotówkę (mam ją :) ) i gruntowne przygotowanie go do pracy czy może lepiej wziąć nowe auto w leasing?

Uff... Na razie chyba tyle.

Dodam, że mam świadomość ryzyka związanego z prowadzeniem własnej działalności. Dlatego chciałbym dobrze się przygotować jeżeli miałoby do tego dojść. Pracowałem już jako kierowca busa, wiem że to nie jest wcale taka lekka praca jak się wydaje. Nie oczekuję nie wiadomo jakich kokosów (chociaż się przed tym nie wzbraniam). Nie byłaby to też moja docelowa praca (studiuję na Politechnice i raczej z moim kierunkiem będę wiązał przyszłość), ale myślę że na jakiś czas byłaby to dobra opcja na jakiś zarobek.

Będę wdzięczny za każdą radę i pomoc
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Doktor
Użytkownik
Użytkownik
Posty:173
Rejestracja:4 sie 2018, o 21:05
Samochód:Jumper
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR

Re: Jednoosobowa firma - bus 3,5 T (Czy to się opłaca?)

Post autor: Doktor » 21 sie 2018, o 15:23


Awatar użytkownika
-Piotrek-
Posty:2
Rejestracja:21 sie 2018, o 14:47
Uprawnienia:B, B+E

Re: Jednoosobowa firma - bus 3,5 T (Czy to się opłaca?)

Post autor: -Piotrek- » 21 sie 2018, o 15:51

Dziękuję za odpowiedź, zapoznałem się z tematem :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”